O nás

Co nabízíme

Naším snem je svět, v kterém může každý žít aristotelovský dobrý život. Věříme, že knihy k tomu mohou významně napomoci. Proto vydáváme a šíříme ty, které osvětlují současný destruktivní systém a ty, které ukazují cesty do dalších fází vývoje našeho druhu a pomáhají s uzdravováním z našich traumat, vysvětlují, jak na respektující výchovu, zdravou místní ekonomiku, naplňující práci, zodpovědné podnikání nebo to, jak se dostat ke skutečnému jídlu. 

O co nám jde

Je stále zřetelnější, že jako lidstvo máme našlápnuto na řádný problém, a že jsme zatím svědky teprve předehry toho, co se blíží (zde). Trhy se přitom dále globalizují, nerovnosti narůstají, pocity nejistoty a nespravedlnosti sílí, extremismus narůstá, války bují,... planeta se ohřívá a ekosystémy kolabují. Je třeba jednat: Na úrovni jednotlivců, rodin, komunit a planety. Abychom přispěli ke změně, vyhledáváme a šíříme knihy, u kterých cítíme, že mohou být pro tuto nutnou transformaci průvodcem.

Zodpovědnost (a tudíž svoboda)

Přebíráme zodpovědnost za negativní důsledky našeho podnikání. Děláme vše proto, aby si naše knihy kupovali lidé, kteří je potřebují, ne po nich pouze touží. Fungujeme maximálně ekologicky (zde) - podle našeho nejlepšího vědomí a svědomí. Jako tým nemáme funkce, pozice, nad/pod-řízené, povinnosti ani kontrolu. Do projektů se zapojujeme dobro-volně. Místo řízení stavíme na sebe-řízení - fungujeme na principech svobody v práci.

Naši lidé

 • Anička Jurková

  Anička Jurková

  Jazykové a stylistické korektury, psychická podpora

 • Michal Plecitý

  Michal Plecitý

  Neúnavné vyřizování všech objednávek

 • Viktor Jurek

  Viktor Jurek

  Překlady všech našich knih kromě Semlera; Viktor Jurek

 • Petra Hajzlerová

  Petra Hajzlerová

  Distribuce, agenti a pomoc se vším možným...

 • Michaela Caltová

  Michaela Caltová

  Sazba e-knih

 • Hana Valentová

  Hana Valentová

  Editorka a povzbuzovačka Více zde.

 • Lucie Votrubcová

  Lucie Votrubcová

  Jazykové a stylistické korektury. Více viz: zde.

 • Jakub Jarabica

  Jakub Jarabica

  & tým Blueweb - funkčnost eshopu


 • Petr Hanuš

  Petr Hanuš

  Grafika obálek, sazba a knižní výroba; Petr Hanuš

 • Eva Klečková

  Eva Klečková

  Grafika webu; eflo

 • Tomáš Hajzler

  Tomáš Hajzler

  Ideová linka a pomoc se vším možným; Tomáš Hajzler

 • Dáša Brejlová

  Dáša Brejlová

  Překlad knih Ricardo Semlera; Brejlova.cz

 • Bohouš Bednář

  Bohouš Bednář

  In memoriam: Do podzimu 2016 sazba všech našich knih

 • Lukáš Plíhal

  Lukáš Plíhal

  In memoriam: Náš kamarád a hlavní stratég

 • Valentýna Hajzlerová

  Valentýna Hajzlerová

  Opora, příležitostné skládání knih & propagace

 • Valérie Hajzlerová

  Valérie Hajzlerová

  Ilustrace, opora a příležitostné skládání knih

 • Haluška

  Haluška

  Inspirace, mentální opora & hlídač :-).

Náš příběh

 • 2002

  HR outsourcing

  HR outsourcing

  Bývalí kolegové Jaromír Daněk a Tomáš Hajzler zakládají Peoplecomm s cílem “pomoci” menším českým firmám, aby se staly korporacemi :-).

 • 2003

  Teamwork & leadership solutions

  Teamwork & leadership solutions

  Jaromír odchází a zakládá Openn.cz. Tomáš se v Peoplecommu zaměřuje na téma leadershipu a spolupráce. Stěhujeme se do krčské vily Jaruška.

 • 2004

  Inspirational leadership

  Inspirational leadership

  Táhne nás to k přirozenosti. Ústředním tématem se stává angažovanost (aby lidi práce opravdu těšila). Opouštíme Jarušku a s ní model pevné kanceláře a zaměstnanců.

 • 2007

  Mind Arrivals & Departures

  Mind Arrivals & Departures

  Definujeme sedm fiktivních destinací jako hlavní oblasti lidského života. První ročník Cesty kolem světa. Pouštíme se do blogu s tématem nové práce a budoucnosti podnikání.

 • 2010

  Svoboda v práci

  Svoboda v práci

  Svoboda v práci jako staro-nový přístup k organizaci firem. Organizujeme první Svobodu Naživo a následná Setkávání ke svobodě. Spouštíme portál Svoboda v práci. Více viz: Deset let jednoho mini-hnutí.

 • 2010

  Metamorfóza

  Metamorfóza

  Peoplecomm se mění v nakladatelství a vydává své tři první knihy: Podivína (přerod hierarchické továrny v nejneobvyklejší pracoviště světa), Štěstí doručeno (vybudování svobodné firmy na zelené louce) a Svobodu v práci (příběhy zhruba dvaceti firem). 

 • 2010

  E-shop & další knihy, které milujeme

  E-shop & další knihy, které milujeme

  Rozhodli jsme se vyhnout volnému knižnímu trhu a jít vlastní cestou - proto jsme spustili vlastní eshop. A protože věříme, že knihy mohou stále ještě změnit svět, začali jsme vyhledávat a aktivně šířit i další oči-otevírající knihy z jiných nakladatelství.  

 • 2011

  Svépomocné budování distribuce

  Svépomocné budování distribuce

  Eshop by nám byl ale k ničemu, kdyby nám v počátcích nepomohli kamarádi z Čintámani, Geekshopu, Dobré knihy.sk, Café Kafíčko, Hub Praha, Martinus.sk a mnozí další. Jedině díky této často zcela nezištné pomoci se nám podařilo vyhnout volného trhu a vykročit vlastní cestou (zde)

 • 2012

  Peníze, nebo život?

  Peníze, nebo život?

  Vychází kniha Peníze, nebo život? s ambicí vysvětlit, proč místo abychom dělali, co nás těší a druhým prospívá, dělá až osm z deseti lidí něco, k čemu nemá žádný vztah a co druhým často spíše škodí než že by to někomu skutečně prospívalo. 4000 ks knihy se rychle vyprodalo, dnes je k dispozici ve formě ebooku. 

 • 2013

  Na čem dnes záleží & Semler II

  Na čem dnes záleží & Semler II

  Na čem dnes záleží z pera jednoho z nejrespektovanějších reformátorů managementu Garyho Hamela na téma, jak vybudovat firmu v dnešním měnícím se světě. Následně vychází i brilantní pokračování Podivína - Sedmidenní víkend.

 • 2013

  Rodina & Summerhill

  Rodina & Summerhill

  Naší první firmou je rodina. Proto jsme vydali příběh legendárního Summerhillu, který se stal velmi rychle fenoménem.

 • 2014

  Zodpovědná firma

  Zodpovědná firma

  Svoboda je pouze důsledek zodpovědnosti. Sama o sobě ne-existuje (zde). Jestli něco naše firmy potřebují je to zodpovědnost. Proto jsme vydali Zodpovědnou firmu a s ní příběh legendární firmy Patagonia.

 • 2016

  Svoboda učení

  Svoboda učení

  V roce 2016 jsme přidali sbírku provokativních esejů Petera Graye s názvem Svoboda učení. Během pandemie COVIDu v roce 2020 jsme ebook této knihy nabídli bezplatně (zde) jako podporu rodinám s dětmi na distanční výuce. 

 • 2016

  Vlastní cestou

  Vlastní cestou

  Ve stejném roce se nám podařilo v českém jazyce vydat knihu nabitou provokativními názory slovenského profesora Jána Košturiaka - pod názvem Vlastní cestou.

 • 2016

  Fanouškovské knihy

  Fanouškovské knihy

  První dvě knihy, s kterými za námi přišli fanoušci a řekli, že je musíme vydat - světové bestsellery, které se šíří od pusy k uchu: Budoucnost organizací a Domácnost bez odpadu. Domácnost be zodpadu pomohla nastartovat české a slovenské "zerowaste" hnutí. Budoucnost organizací se dostala do osnov mnoha českých a slovenských ekonomických škol a začala měnit vnitřky nejedné české firmy. 

 • 2016

  Zbývá mi Třináct tisíc dní

  Zbývá mi Třináct tisíc dní

  Třináct titísc dní aneb Čtyřicátníkovy postřehy z cestování životem jako kniha 146 příběhů členěných do deseti tématických kapitol, které se snaží na cestovatelských příbězích odpovědět na otázku: "Co je to dobrý život?"

 • 2016

  Slušnost jako téma

  Slušnost jako téma

  Jednotlivec ani firma bez zodpovědnosti dlouho nepřežije. Základní hodnotou zodpovědnosti je lidská slušnost. Stáváme se zakládajícími členy Slušné firmy a zapojujeme se do 1% pro planetu. Od tohoto roku přecházíme ze 100% na odpadní papír, přírodní barvy a další technologie šetřící papír, elektřinu, vodu,... a snižující emise a toxické látky. 

 • 2017

  E-knihy

  E-knihy

  Konečně spouštíme e-knihy. Jako první jsme převedli Domácnost bez odpadu a následně všechny naše ostatní knihy. V souvislosti s e-knihami zavádíme možnost placení platebními kartami. Tomu jsme se dlouho bránili, neboť jsme nechtěli přispívat k další  extrakci zisku bank a karetních společností. 

 • 2018

  Vyhozený Sedmidenní víkend

  Vyhozený Sedmidenní víkend

  Toto bylo jedno z největších AHA od začátku Peoplecommu: vypršela nám práva na knihu Sedmidenní víkend a agent zastupující autora nám dal za úkol knihu vyhodit. Dozvěděli jsme se tak, jak funguje knižní branže: Třetina všeho jídla se vyhodí. A věděli jste, že se vyhodí i více než třetina nových, nepoužitých knih? a zde: Jak funguje český knižní trh jako ukázka toho, jak to vypadá na jakémkoli jiném volném trhu.

 • 2018

  Dobrý život

  Dobrý život

  Peoplecomm jsme jako nakladatelství založili jako součást snah o změnu toho, jak se u nás pracuje a podniká. Jak šel čas, došlo nám, že hlavní příčinou našich dnešních obtíží je globalizace ideologie "laissez-faire kapitalismu". Mají-li mít naše děti nějakou budoucnost, je třeba se na prvním místě vrátit k lokalizaci. Je třeba znovu začít žít tam, kde dnes většina lidí pouze bydlí. Sáhli jsme proto po Aristotelově definici "dobrého života" předefinovali misi na "Dobrý život v dnešním světě".

 • 2018

  Co nejvíce prospět, co nejméně ničit

  Co nejvíce prospět, co nejméně ničit

  Od začátku máme jasno v tom, že podnikáme proto, abychom přispěli k záchraně organizovaného lidského života na Zemi. Díky Dr.Bronnerovi jsme získali inspiraci v tom, jak na to. Děláme, co umíme proto, aby naše knihy maximálně prospívaly a přitom škodily, co nejmíň - více viz dopad

 • 2019

  Gábor Maté v češtině

  Gábor Maté v češtině

  Odhodlali jsme se vydat dvě knihy jednoho z nejinspirativnějších lidí součastnosti Gábora Matého. V červnu 2019 se nám to podařilo s dvěma prvními tituly: Držte si své děti a Když tělo řekne NE. Na těchto dvou knihách jsme testovali další generaci vazby (zde). S alternativní, otevtřenou vazbou jsme začali v r. 2016 a celou dobu nám chodí stížnosti čtenářů, kteří to považují za vadu - zde vysvětlujeme o co se jedná. 

 • 2019

  Spustili jsme bazar

  Spustili jsme bazar

  V rámci snah o naplňování naší vize o nejekologičtější tištěné knihy (zde) v Evropě jsme spustili bazar proto, abychom propojili knihy, které někde leží ladem s lidmi, kteří by si je rádi přečetli. 

 • 2019

  Sláma v botách II

  Sláma v botách II

  Objev Slámy v botách byl podobné zjevení jako objev Kateřiny Wildové a Manifestu disfrutalismu. Její příběh odchodu z města za skutečným životem je nesmírně inspirativní. Její první kniha se rychle vyprodala, a tak jsme na sklonku roku 2019 vydali Slámu v botách 2.  

 • 2020

  Respektovat a být respektován II

  Respektovat a být respektován II

  Málokterá kniha ovlivnila české a slovenské rodiče počátku 21.století tolik jako Respektovat a být respektován. Se dvěma z původních autorek, Janou Nováčkovou a Dinou Nevolovovou, jsme se rozhodli knihu zaktualizovat a celkově přepracovat. Vyšla na začátku jarní vlny COVID-19 díky obrovské podpoře čtenářů a kniha se přes noc stala naším bestselerem. 

 • 2020

  V říši hladových duchů

  V říši hladových duchů

  Zpětně víme, že rok 2020 byl rokem "hladových duchů". Pandemie Covidu-19 většinu z nás uvěznila doma. Osamělost, která je stále viditelnějším důsledkem hyper-individualistické konzumní společnosti se tak začala projevovat nárůstem domácího násilí, alkoholismu a dalších závislostí. Kniha V říši hladových duchů tak vyšla na začátku COVID epidemie jako na zavolanou. Podařilo se nám jí vydat pouze díky podpoře čtenářů. Kniha se stala naším dalším bestselerem. 

 • 2021

  Kniha dobrý život ve stínu konzumní společnosti

  Kniha dobrý život ve stínu konzumní společnosti

  Zkraje roku 2021 vychází naše zatím nejobsáhlejší kniha (640 stran, 1465 poznámek pod čarou) Dobrý život ve stínu konzumní společnosti. Po Třinácti tisících dnechPeníze, nebo život? a Jednom odstavci denně je to čtvrtá kniha Tomáše Hajzlera. 2500 výtisků se obratem vyprodalo, na dokončení 2. vydání čekali čtenáři bezmála rok. 

 • 2020

  Nerůst

  Nerůst

  V roce 2020 jsme se přihlásili k nerůstovému hnutí, které kritizuje destruktivní obsesi ekonomickým růstem, HDP jako měřítko dobrého života a místo toho usiluje o přechod k regenerativním ekonomickým modelům a měřítkům života, které reflektují to na čem v životě skutečně záleží.

 • 2022

  Mýtus CO2 neutrality

  Mýtus CO2 neutrality

  Patřili jsme k prvním firmám, které se v Česku přihlásili k tzv. uhlíkové neutralitě. Až v roce 2021 jsme zjistili, že se jedná o boudu (zde).
  Dnes se k výrobě i distribuci knih snažíme přistupovat co nejzodpovědněji. Už ale nic neměříme, k ničemu se nehlásíme. Děláme prostě jen to, co považujeme za správné. 

 • 2022

  Gabor Maté

  Gabor Maté

  Gabora Matého jsme začali vydávat v roce 2019. Nemohli jsme si pomoct - jeho knihy jsou nedílnou součástí skládanky pochopení fungování (dobrého) života. Jeho knihy byly na začátku spíše okrajové. Filmem Moudrost traumatu v roce 2021 se vše změnilo. Jeho knihy najednou nestíháme dotiskovat. Jeho návštěvy Prahy v letech '22 i '23 byly nezapomenutelnými zážitky. V předmluvě k jeho poslední knize Mýtus normálnosti si přečtěte, proč jsme každou Matého knihu vydali a v čem jeho knihy změnily Peoplecomm. 

 • 2022

  Hostina

  Hostina

  K základům našeho přesvědčení patří nutnost postavit se epidemické osamělosti a odcizení a znovu se propojit. Stejně tak je třeba se vrátit od korporátního zemědělství a potravinářství k místnímu jídlu. Získávat si jídlo mimo korporátní systém, je nejpřirozenější formou odboje proti destruktivnímu konzumu. Naším příspěvkem v tomto ohledu je kuchařská kniha Hostina. Pracovali jsme na ní 3 roky. Je to manuál, jak na to - jak se dostat ke skutečnému jídlu bez korporací a supermarketů a jak se přes jídlo propojit s ostatními.  

 • 2023

  Propast & Nerůst

  Propast & Nerůst

  Tak, jak zrychluje destrukce přírody a lidské společnosti, sílí potřeba osvěty a alternativ. Proto se pouštíme i do velmi radikálních knih, které by nás ještě před lety ani nenapadly. Mezi ty nejradikálnější (z lat. radix neboli kořen) tituly, které jsme vydali patří Propast a Budoucnost je nerůst