V říši hladových duchů

389 Kč 16 €
připravujeme

V říši hladových duchů

Blízká setkání se závislostmi

Předprodej knihy spouštíme okolo 15.4. Kdo se chcete dozvědět jako první, že kniha je už k dispozici, nechte na sebe prosím kontakt ZDE
Toto je kniha o závislostech, tj. o něčem, co se týká každého z nás. Závislí totiž nejsme ani náhodou pouze na drogách, alkoholů, gamblingu nebo cigaretách. Závislost je cokoliv, po čem toužíme tak, že si nedokážeme pomoct, co nás dočasně utěší či uklidní, ale dlouhodobě nám či našemu okolí ublíží, ať už našemu zdraví nebo vztahům. Tato přelomová kniha přináší na tabuizované téma závislostí naprosto nový pohled, vysvětluje jejich skutečné příčiny (traumata z nejranějšího dětství) a ukazuje cesty k jejich řešení (které se zásadně liší od těch, na které se spoléhá moderní západní společnost), neboť jak se v knize dozvíte závislost není důsledkem svobodné volby závislého ale nemocí mozku.
Knihy Gábora Matého patří k našim bestsellerům. V češtině jsme vydali dvě: Když tělo řekne NE o tom, jak stres souvisí s nemocemi a jak důležité je nastavit si ve vztazích s druhými lidmi hranice a Držte si své děti s podtitulkem proč jsou rodiče důležitější než děti o jednom z nejzhoubnějších fenoménů dnešní výchovy, kdy zaměstnaní rodiče ztrácejí  své děti na úkor jejich vrstevníků daleko dřív než by to bylo pro jejich vývoj zdravé.
Knihy Gábora Matého si můžete pořídit ve zvýhodněném balíčku Gábor Maté.
P.S.: Z díla Gabora Matého chystáme i Roztěkaná mysl

Koupit knihu

Online v ČR a SR

389 Kč

připravujeme

Osobně

 

Proč si přečíst

 1. Protože myšlenky Gábora Matého mění svět. Právem ho mnozí řadí mezi nejvlivnější myslitele světa. 
 2. Protože kniha přináší naprosto nový pohled na problém, kterému čelíme prakticky všichni. Závislosti jsou v dnešní západní společnosti tak časté, že se staly neviditelnými. 
 3. Protože nám může pomoci pochopit struktury moci v moderní společnosti, tj. i fenomény jako je trumpismus (u nás babišismus). Získáte zcela nový pohled na uspořádání naší společnosti, peníze, moc a populární "úsilí mít/vlastnit, aby člověk mohl být". 
 4. Protože toto je další kniha, která léčí: Tím, že vysvětlí pravdivé kořeny našich bolestí a našeho trápení a ukáže, jak tyto bolesti léčit.
 5. Protože nemocní lidé tvoří nemocnou společnost a protože každý uzdravený člověk se počítá. 

V knize se dozvíte

 1. Že závislí můžete být na heroinu nebo alkoholu stejně tak jako na nakupování, cukru, sexu, pornu, mobilu, fejsbuku, ale i drahých věcech, penězích nebo moci. 
 2. Kde se závislosti berou. Jak to, že někdo si zakouří a nic zatímco druhý nemůže přestat. Že závislosti nejsou otázkou osobní volby, ale nemocí mozku. Tak jako je infarkt nemocí srdce, závislost je nemocí mozku. Toto poznání povede časem nevyhnutelně ke změně legislativy: Lidi s infarktem neodsuzujeme. 
 3. Jaká je skutečná dynamika závislostí vs. co si o závislostech myslí moderní medicína nebo západní právo. Uvidíte, že to jsou dva odlišné světy. 
 4. Že vyléčení je možné. Ale aby bylo možné, je předně třeba pochopit, kde se závislosti berou. 

Autor

Gábor Maté

Gábor Maté

Kanadský lékař maďarského původu, který zasvětil většinu profesního života lečbě a výzkumu závislostí a práci s umírajícími. Ve svých knihách a projevech propojil závislosti, ADHD a řadu civilizačních chorob s traumaty v obodobí ranného dětství. Jeho závěry byly zpočátku kacířské, ale postupně - tak, jak pomáhají zachraňovat tisíce a tisíce životů, se dostávají i do středního lékařského proudu. Více o něm na Wikipedii nebo na jeho stránkách Drgabormate.com.

Kde knihu koupit

Online v ČR a SR

389 Kč

připravujeme

Osobně

Praktické info:

Překlad: Viktor Jurek
Název v originále: In The Realm Of Hungry Ghosts
Počet stran: stran
Vazba: šitá, ekologická
Rozměr: 23,5 x 16,7 cm
Hmotnost: g
ISBN: 978-80-87917-62-6 
Rok vydání: 2020

Odkazy:

Stránky Gábora Matého

  Vaše názory