V říši hladových duchů

489 Kč 19 €
E-book 416 Kč 16 €

V říši hladových duchů

Kniha měnící pohled na příčiny a léčení závislostí

Toto je kniha o závislostech, tj. o něčem, co se týká každého z nás. Závislí totiž nejsme ani náhodou pouze na drogách, alkoholu, gamblingu nebo cigaretách. Závislost je cokoliv, po čem toužíme tak, že si nedokážeme pomoct, co nás dočasně utěší či uklidní, ale dlouhodobě nám či našemu okolí ublíží. Tato přelomová kniha přináší na tabuizované téma závislostí naprosto nový pohled. Vysvětluje jejich skutečné příčiny (traumata z nejranějšího dětství) a ukazuje cesty k jejich řešení (které se ovšem zásadně liší od těch, na které se spoléhá moderní západní společnost). Jak se v knize dozvíte závislost není důsledkem svobodné volby závislého, ale nemocí mozku. 
Knihu si můžete pořídit v cenově zvýhodněném balíčku s názvem Gábor Maté, společně s knihami Když tělo řekne NE o tom, jak stres souvisí s nemocemi a jak důležité je nastavit si ve vztazích s druhými lidmi hranice, Držte si své děti s podtitulkem proč jsou rodiče důležitější než kamarádi dětí o fenoménu citové vazby mezi lidmi a o jednom z nejzhoubnějších jevů dnešní výchovy, kdy zaměstnaní rodiče ztrácejí své děti na úkor jejich vrstevníků, daleko dřív než by to bylo zdravé, s knihou Roztěkaná mysl, která se věnuje tématu poruch pozornosti a nakonec i s opus magnum Mýtus normálnosti, kde se autor věnuje tématu traumatu a vlivu naší kultury na to, jak jsme zdraví či nemocní. K tématu léčení traumatu doporučujeme i oceňovanou knihu Tělo sčítá rány.
Kniha existuje i jako ebook. 

Koupit knihu

Online v ČR a SR

489 Kč

E-book

416 Kč


Osobně

 

Proč si přečíst

 1. Protože myšlenky Gábora Matého mění svět. Právem ho mnozí řadí mezi nejvlivnější myslitele světa. 
 2. Protože kniha přináší naprosto nový pohled na problém, kterému čelíme prakticky všichni. Závislosti jsou v dnešní západní společnosti tak časté, že se staly neviditelnými. 
 3. Protože nám může pomoci pochopit struktury moci v moderní společnosti, tj. i fenomény jako je trumpismus (u nás babišismus). Získáte zcela nový pohled na uspořádání naší společnosti, peníze, moc a populární "úsilí mít/vlastnit, aby člověk mohl být". 
 4. Protože toto je další kniha, která léčí: Tím, že vysvětlí pravdivé kořeny našich bolestí a našeho trápení a ukáže, jak tyto bolesti léčit.
 5. Protože nemocní lidé tvoří nemocnou společnost a protože každý uzdravený člověk se počítá. 

V knize se dozvíte

 1. Že závislí můžete být na heroinu nebo alkoholu stejně tak jako na nakupování, cukru, sexu, pornu, mobilu, fejsbuku, ale i drahých věcech, penězích nebo moci. 
 2. Kde se závislosti berou. Jak to, že někdo si zakouří a nic, zatímco druhý nemůže přestat. Že závislosti nejsou otázkou osobní volby, ale nemocí mozku. Tak jako je infarkt nemocí srdce, závislost je nemocí mozku. Toto poznání povede časem nevyhnutelně ke změně legislativy: Lidi s infarktem neodsuzujeme. 
 3. Jaká je skutečná dynamika závislostí vs. co si o závislostech myslí moderní medicína nebo západní právo. Uvidíte, že to jsou dva odlišné světy. 
 4. Že vyléčení je možné. Ale aby bylo možné, je předně třeba pochopit, kde se závislosti berou. 

Obsah

Prolistujte si

Autor

Gábor Maté

Gábor Maté

Gabor Maté: 

Narodil se v dubnu 1944 židovské matce v nacisty okupované Budapešti v poslední fázi holocaustu. Aby přežil, jako ani ne roční dítě svěřila ho matka cizí osobě, jeho prarodiče byli zavražděni v Osvětimi a otec byl na nucených pracích. Až po letech praxe rodinného lékaře, porodníka, po zkušenostech z práce s narkomany a umírajícími i na základě řady vlastních problémů si začal všímat souvislostí mezi prvními lety, a života člověka, včetně období ještě před narozením, a jeho zdravím i schopností prožívat život. Jemu samotnému byla diagnostikována ADHD, odjakživa měl problémy s koncentrací, s rozpoznáním a ohlídáním si vlastních hranic a se závislostmi. Proto začal tato témata zkoumat, napsal o nich pět knih, z nichž každá se stala bestsellerem. Po uvedení filmu Moudrost traumatu (2020) se jeho práce dostala i do mainstreamu a Gabor Maté dnes patří k nejžádanějším řečníkům světa na témata traumatu, zdraví, dětství a výchovy. S manželkou Rae žije v kanadském Vancouveru. Více o něm na: www.drgabormate.com

Kde knihu koupit

Online v ČR a SR

489 Kč

E-book

416 Kč


Osobně

Praktické info:

Překlad: Viktor Jurek
Název v originále: In The Realm Of Hungry Ghosts
Počet stran: 416 stran
Vazba: šitá, ekologická
Rozměr: 23,5 x 16,7 cm
Hmotnost: 676 g
ISBN: 1. vydání 978-80-87917-62-6, epub: 978-80-87917-63-3, mobi: 978-80-87917-64-0 
Rok 2. vydání: 2022
ISBN: 2. vydání 978-80-87917-78-7 

Odkazy:

Stránky Gábora Matého
Film Moudrost traumatu
Rozhovor pro Český rozhlas: Závislosti jsou pokusy vymanit se z bolesti, říká lékař a spisovatel Gabor Maté
Video s CZ titulky: Jak nepokazit vlastní děti
Video s CZ titulky: Ochrana dětí před přístroji
Video s CZ titulky: Jak trauma z dětství vede k závislosti
Rozhovor v Respektu 
Rozhovor v Psychologii
Dozvuky návštěvy GM v Praze '22
Rozhovor o závislotech na Českém rozhlasu 
Rozhovor o dětství na Alarmu 
Vystoupení v květnu '22 v Praze s titulky
Stydím se

   Vaše názory