Tělo sčítá rány

539 Kč 23 €
dočasne vyprodáno

Tělo sčítá rány

Jak trauma dopadá na naši mysl i zdraví a jak se z něj léčit

Vedle knih Gabora Matého doporučujeme k tématu léčby traumatu tento velmi oceňovaný titul Bessel van der Kolka. Autor zde popisuje popisuje s laskavostí a otevřeností příběhy, s nimiž se setkal v klinické praxi, a dělí se o výsledky svých výzkumů v oblasti terapie posttraumatické poruchy. Prokázal jimi, že zanedbávané či zneužívané děti, účastníci nehod a katastrof, váleční veteráni či oběti násilných činů, potřebují víc než medikamenty. Skutečné uzdravení vede přes hledání cesty k sobě samým, k vlastnímu tělu, které si v nekonečné smyčce udržuje otisk prožitého utrpení. V knize odhaluje, jak prožité trauma negativně ovlivňuje tělo i mozek a mění schopnost ovládat se, vnímat se, zažívat radost, potěšení a důvěru. Popisuje také, jakou roli hrají v rozvoji vývojové traumatické poruchy geny a hormony, v neposlední řadě též rodičovská láska a péče v prvních letech života. 
Druhou část knihy věnuje van der Kolk inovativním léčebným postupům. Autor své pacienty vybízí, aby se zapojili do libovolné formy práce s tělem, která napomáhá obnovení zdravého vztahu k sobě i k druhým. V knize proto najdete doporučení metod neurofeedbacku, hypnózy, meditace, ale také sportu, tance, hudby, jógy, psaní či kurzů herectví. Ve své oceňované knize nabízí přístupným způsobem naději všem, kdo prožitým traumatem trpí, v neposlední řadě pak i jejich blízkým a pečovatelům.

Koupit knihu

Online v ČR a SR

539 Kč

dočasne vyprodáno

Autor

Bessel van der Kolk

Prof. Bessel van der Kolk (*1943) je zakladatelem a bývalým lékařským ředitelem Kliniky pro léčbu traumatu v Brookline v Massachusetts. Působí také jako profesor psychiatrie na Lékařské fakultě Bostonské univerzity a ředitel Národní sítě pro komplexní léčbu traumatu. Žije v Bostonu.

Kde knihu koupit

Online v ČR a SR

539 Kč

dočasne vyprodáno

Název v originále: The Body Keeps the Score: Brain, Mind, and Body in the Healing of Trauma
Překladatel: Monika Martinková
Počet stran: 496 stran
Vazba: pevná s přebalem
Rozměr: 152 × 226 mm
Hmotnost: 946 g
ISBN: 978-80-7555-130-6
Rok vydání: květen 2023

Vaše názory