Mýtus normálnosti

689 Kč 28 €
připravujeme

Mýtus normálnosti

Trauma, nemoc a léčení v toxické kultuře

Nová, dlouho očekávaná, kniha Gabora Matého. Kniha bude nejpozději 15.5. 2023.
Kdo chcete informaci o tom, až bude kniha k dispozici, nechte na sebe kontakt zde a my vám napíšem hned, co bude kniha k prodeji.  
Jak sám autor říká, kniha s tématem vlivu naší kultury na zdraví ho „volala“ mnoho let. Dlouho na ni ale nenacházel ani odvahu, ani dostatek sil. Až přišla pandemie covidu a s ní dostatek volného prostoru. Gabor Maté spojil síly se svým synem Danielem a výsledkem je opus magnum, který spojuje zdánlivě nespojitelné, nenechává kámen na kameni, otevírá oči a léčí. Autoři se v knize ptají, jak je možné, že v části světa, která se chlubí nevyspělejším zdravotnickým systémem, se zdraví populace trvale zhoršuje – viz například jenom fakt, že skoro 70 % Američanů pobírá minimálně jeden lék na předpis a přes 50 % užívá dva i více léků nebo že v Kanadě trpí pětina populace vysokým tlakem, a v Evropě dokonce více než třetina. Autoři trpělivě a velmi srozumitelně spojují jednotlivé fenomény do překvapivých souvislostí, ukazují na pravé příčiny nemocí, z nichž mnohé západní medicína z nich zcela ignoruje a považuje je za nevyléčitelné (ALS, roztroušená skleróza, alergie, Crohnova choroba a další tzv. autoimunitní nemoci). Je to bez nadsázky jedna z těch knih, které nám mohou pomoct vymanit se z generačních traumat, zachraňují životy a patří k majákům, které v dnešní době tolik potřebujeme. 

Koupit knihu

Online v ČR a SR

689 Kč

připravujeme

Osobně

 

Proč si přečíst

 • Co se týče zdraví, žije většina lidí, včetně naprosté většiny lékařů, v temnotě. Tato kniha osvětluje nejedno temné zákoutí našeho zdraví.
 • Co se týče zdraví, žijeme v dvojité iluzi „svobodné vůle“ a „genetického předurčení“, jsme tedy přesvědčováni v tom, že naše zdraví je dáno naší genetickou výbavou a podmíněno našimi životními rozhodnutími. Skutečnost je přitom do značné míry jiná. Naše zdraví je z velké části ovlivněno kulturou, jejíž jsme součástí.  
 • V řadě příběhů se nejspíš najdete a možná pochopíte i řadu věcí, které vám dosud nedocházely.
 • Dojde vám, nakolik zastaralý je náš systém zdravotnictví, počínaje již vzděláváním lékařů, které ještě dnes staví na řadě pomýlených mýtů. Uvědomíte si, jak zásadní nutností je proměna tohoto systému. 
 • Málokdo dokáže tak čtivě pospojovat na první pohled vzájemně nesouvisející jevy, události, věci apod. do zcela nových, oči-otevírajících souvislostí.
 • Kniha vám může pomoct převzít zodpovědnost za vaše zdraví – získáte informace, které vám pomohou činit moudřejší rozhodnutí.

V knize se dozvíte

 • Jaké jsou skutečné příčiny zdravotních potíží vás a vašich blízkých.
 • Že zdravý a šťastný život člověka stojí především na třech základních pilířích: a) ničím nerušené, klidné těhotenství matky, b) přirozený, ničím nerušený porod, c) prvních 3-5 let života dítěte v obklopení široké rodiny, která je přítomná, v klidu a bez stresu (podmínka minimálně tří pečujících dospělých v domácnosti). Jsou zde život-měnící, životy-zachraňující informace.
 • Všechny knihy G. Matého, jimiž prolíná jeho pohnutý osobní příběh, jsou plné dojemných osudů a životních zkušeností jeho pacientů, z nichž mnozí – často na smrtelné posteli – svoji nemoc přijali jako učitele, a nejenom že se uzdravili, ale zcela zásadně změnili svůj život. 
 • V jak toxické kultuře dnes žijeme, a že nemůžeme být zdraví pokud ten systém neoliberální globalizace nezměníme. 
 • Kniha obsahuje rovněž četné praktické rady, které mohou zlepšit život každého člověka.

Autor

Daniel Maté & Gabor Maté

Daniel Maté & Gabor Maté

Gabor Maté: 

Narodil se v dubnu 1944 židovské matce v nacisty okupované Budapešti v poslední fázi holocaustu. Aby přežil, jako ani ne roční dítě svěřila ho matka cizí osobě, jeho prarodiče byli zavražděni v Osvětimi a otec byl na nucených pracích. Až po letech praxe rodinného lékaře, porodníka, po zkušenostech z práce s narkomany a umírajícími i na základě řady vlastních problémů si začal všímat souvislostí mezi prvními lety, a života člověka, včetně období ještě před narozením, a jeho zdravím i schopností prožívat život. Jemu samotnému byla diagnostikována ADHD, odjakživa měl problémy s koncentrací, s rozpoznáním a ohlídáním si vlastních hranic a se závislostmi. Proto začal tato témata zkoumat, napsal o nich pět knih, z nichž každá se stala bestsellerem. Po uvedení filmu Moudrost traumatu (2020) se jeho práce dostala i do mainstreamu a Gabor Maté dnes patří k nejžádanějším řečníkům světa na témata traumatu, zdraví, dětství a výchovy. S manželkou Rae žije v kanadském Vancouveru. Více o něm na: www.drgabormate.com

Daniel Maté

Nejstarší syn Gabora Matého je profesí skladatelem, dramatikem a autorem. Žije v New Yorku a Britské Kolumbii. Více o něm na: www.danielmate.com

Kde knihu koupit

Online v ČR a SR

689 Kč

připravujeme

Osobně

Název v originále: The Myth of Normal: Trauma, Illness, and Healing in a Toxic Culture
Překladatel: Viktor Jurek
Počet stran:  stran
Vazba: šitá, ekologická
Rozměr: 23,5 x 17 cm
Hmotnost:  g
ISBN: 978-80-87917-84-8 ePUB: 978-80-87917-85-5, MOBI: 978-80-87917-86-2
Rok vydání: květen 2023

Odkazy:

Vaše názory