Dobrý život

389 Kč 16 €
připravujeme

Dobrý život

Dobrý život ve stínu konzumní společnosti

Kniha vyjde v roce 2020. Chcete-li se o ní dozvědět jako první, nechte na sebe email zde a my vám napíšeme, až bude v prodeji. 
O čem bude? O tom, jak žít život, který si chcete na smrtelné posteli zopakovat. To, jak takový život žít, popsal v naší tradici Aristoteles, který hovořil o tzv. "dobrém životě". To, jak radostný a plný život žijeme ovlivňuje rodina, škola, práce, kultura naší společnosti a stav planety. Tato kniha mapuje skryté stránky těchto pěti základních ekosystémů moderní konzumní společnosti a zamýšlí se nad tím, zda a jak je dnes možné dobrý (místně ukotvený, na smysluplné práci a blízkých vztazích postavený) život žít. 
Osobnost člověka i lidské společnosti se skládá ze dvou složek - z tzv. persony a stínu. Persona je zidealizovaný obraz sebe sama - to, jak se prezentujeme ostatním. Stín jsou potlačené, skrývané vlastnosti. Průměrný obyvatel západního města je dnes cílem 5 - 10 tisíc reklamních sdělení denně s cílem prezentovat personu konzumní společnosti. Tu tedy intimně známe. Informace o stínech se k nám však prakticky nedostanou. Dozvědět se i o nich, zvědomit si to "neviditelné" znamená, že víme, co funguje, co je třeba změnit a co je lepší raději "zbořit" a vybudovat znovu. Vzhledem k několika krizím, které se na nás valí najednou, je právě pochopení kompletního fungování našeho systému tím nejdůležitěším, co potřebujeme udělat proto, abychom se dokázali správně postavit výzvám, které nás čekají. P.S.: Od Tomáše Hajzlera si přečtěte Třináct tisíc dní, což je 146 krátkých příběhů o dobrém životě z celého světa. 

Koupit knihu

Online v ČR a SR

389 Kč

připravujeme

Osobně

 

Proč si přečíst

 • dozvíte se, co je to dobrý život a jak ho žít (nápověda: je to dost jinak, než si většina z nás myslí)
 • nahlédnete pod pokličku základních opěrných bodů našeho světa - nukleární rodiny, státní školy, nadnárodní korporace nebo růstového kapitalismu
 • ...

V knize se dozvíte

 • co je radost a co radovánky
 • jakých deset příběhů utváří náš pohled na svět
 • jak funguje dnešní rodina - tj. místo, kde se učíme tomu, jak žít, pracovat, fungovat s ostatními
 • jak funguje dnešní škola - jako místo, které nás přirpavuje na svět práce ve 20.století (místo, aby nás připravovalo na život ve století 21tém)
 • jak (opravdu) funguje dnešní firma, jaká je historie korporace
 • jak vznikají peníze a jakou roli hrají v našich životech
 • jak fungují nadnárodní technologické korporace jako google, facebook a další
 • detailně, v jakém stavu je planeta a co je třeba udělat pro zvrácení nebezpečí, které nám hrozí

Videa

Další videa

Autor

Tomáš Hajzler

Tomáš Hajzler

Do osmnácti žil relativně poklidným životem obyvatele malého východočeského městečka. Pak se několik let toulal po světě, aby to po návratu zkusil daleko dotáhnout. Dotáhl to až k syndromu vyhoření. Proto „přehodil výhybku” a začal se věnovat tématu nové práce a podnikání. Dnes vydává knihy, propojuje firmy, organizuje setkání, píše a přednáší. Jako dobrovolník pomáhá v základní škole svých dětí. Spolu-založil hackerskou potravinovou komunitu.

Sám zahradničí. Jedním z jeho velkých zájmů je studium a budování decentralizovaných, soběstačných společenství. S manželkou Petrou, dcerami Valérií a Valentýnou, fenkou Haluškou a též s desítkami sousedů žije v pražských Komořanech. Více o něm na jeho webu zde, případně na fejsbuku.

Kde knihu koupit

Online v ČR a SR

389 Kč

připravujeme

Osobně

Vaše názory