Dobrý život

22,50 € 589,00 Kč
připravujeme

Dobrý život

Aristotelovský dobrý život. Je v dnešní konzumní společnosti možný?

Vyjde zkraje do konce ledna 2021. Chcete-li se o ní dozvědět hned, jak bude k dispozici, nechte na sebe email zde.

Kniha má 640 stran a 1465 poznámek pod čarou.
Vznikala dlouhých pět let. 

Jak žít, abychom byli šťastní, druhým užiteční a zároveň respektovali přírodu – to víme v naší kultuře přinejmenším už od Aristotela. Dnes žijeme v nejbohatší civilizaci, která kdy na této planetě existovala, a přesto čelíme mnohočetným krizím, od té klimatické přes hrozby spojené s narůstajícími nerovnostmi, rozmachem umělé inteligence až po kolabující demokracii. Je dobrý život, jak ho definoval právě Aristoteles, dnes vůbec možný? A jak? Odpověď na tyto otázky se pokouší hledat tato kniha. Pro někoho může být překvapením, že na to, zda prožijeme radostný a plný život, má daleko větší vliv naše okolí než vlastní rozhodování. Větší část knihy se tudíž věnuje zkoumání pěti nejdůležitějších ekosystémů, v nichž trávíme své životy: rodiny, školy, firmy, společnosti a planety. Každý společenský systém má svůj zidealizovaný obraz i svůj stín, který bývá běžnému člověku leckdy skryt. Kniha proto odkrývá podstatu i stíny těchto prostředí a pomáhá čtenáři získat ucelenější pohled na realitu, v níž žijeme. I přes stíny však prosvítá naděje: v každé kapitole je vždy i nástin alternativ, které směřují k dobrému životu. 

Kniha je k dispozici ve třech cenově zvýhodněných balíčcích:

Společně s druhou knihou od tohoto autora Třináct tisíc dní, což je 146 krátkých příběhů z celého světa s leitmotivem hledání dobrého života. Balíček: Tomáš Hajzler.

V balíčku s názvem "Mimo systém" najdete Ekonomie koblihySlepé skvrny a Kapitoly z dospělé ekonomie. Všechny čtyři knihy pomáhají nahlédnout do míst, které zůstávají běžnému člověku skryty, ukazují skutečné důvody našich potíží a jejich řešení. 

V balíčku "Budoucnost podnikání" si ji pořídíte s dvěma knihami, které považujeme za povinnou literaturu pro každého podnikatele: Budoucností organizací a Zodpovědná firma

Koupit knihu

Online v ČR a SR

22,50 €

připravujeme

Osobně

 

Proč si přečíst

 • Protože tu nahlédnete pod pokličku základních opěrných bodů našeho světa - nukleární rodiny, státní školy, nadnárodní korporace, růstového kapitalismu, ekologické krize a získáte v koncentrované podobě důelžité souvislosti. 
 • Dozvíte se, co je to dobrý život a jak ho žít (nápověda: je to dost jinak, než je nám předstíráno).
 • Protože je to obecně místy strhující, oči-otevírající čtení. 

V knize se dozvíte

 • Co je to dobrý život neboli skutečné hluboké štěstí, jaký je rozdíl mezi radostí a radovánkami?
 • Jakých deset mýtů, které nám předala naše kultura, utváří náš dnešní pohled na svět?
 • Dnešní rodina jako místo, kde se učíme žít - až příliš často osamělá matka na rodičovské samotce čeká na otce, který přijíždí domů pouze přespat. Co s tím? 
 • Dnešní škola jako místo, kde se učíme pracovat - stále přípravka poslušných továrních dělníků. Odkud škola vzešla, jak funguje a jak ji transformovat, aby byla školou života, přípravkou na 21.století?
 • Dnešní firma - základní stavební systém našeho ekonomického systému, tj. i našich životů. Kde se vzala, jak (opravdu) funguje, v čem všem ovlivňuje naše životy, proč a v čem všem se musí změnit?
 • Náš společenský systém, který je tím, čím je operační systém pro počítače: Určuje možnosti fungování jednotlivých aplikací/občanů. Deset hrozem, kterých aktuálně čelíme. Jak se jim postavit?
 • Planeta jako bezedná lednice a bezedný odpadkový koš. Sedm elementů ekologické krize. Co je třeba udělat, abychom zvrátili nebezpečí, která nám hrozí.
 • A další a další oči-otevírající souvislosti.

Obsah

Prolistujte si

Autor

Tomáš Hajzler

Tomáš Hajzler

Profesně se věnuje tématu práce a budoucnosti podnikání. Do Česka přinesl hnutí Svoboda v práci, koncepci svobodné firmy, a spoluzaložil společenství organizací Slušná firma a PeopleComm, které vede s vizí nejekologičtějšího evropského nakladatelství, to vše s cílem přispět ke změně způsobu, jakým se v Česku a na Slovensku podniká a pracuje. V pražských Modřanech spoluzaložil skupinu „KPZ“ (komunitou podporované zemědělství) a v Praze pak stál u zrodu prvního českého spolkového potravinového obchodu „Obživa“. Je spoluautorem projektu „Zpátky k jídlu“, podporuje české Zero waste hnutí a jako dobrovolník pomáhá v základní škole svých dětí. O tématech nové práce, budoucnosti podnikání, výchovy, vzdělávání a místně ukotveného zodpovědného života píše a přednáší od roku 2007. S manželkou Petrou, dcerami Valérií a Valentýnou, fenkou Haluškou a se sou- sedy žije, pracuje a zahradničí v bezobalové a bezautomobilové domácnosti v pražských Komořanech, kde se snaží přispívat k místnímu sousedskému životu. Více na: tomashajzler.com.
Více o něm na jeho webu zde, případně na: FBIGLiYT

Kde knihu koupit

Online v ČR a SR

22,50 €

připravujeme

Osobně

Počet stran: 640 stran
Vazba: šitá, ekologická
Rozměr: 23,5 x 16,7 cm
Hmotnost:  g
ISBN: 978-80-87917-56-5
Rok vydání: 2021

Odkazy:


Vaše názory