Dobrý život

19,00 € 489,00 Kč
připravujeme

Dobrý život

Dobrý život ve stínu konzumní společnosti

Kniha vyjde do Vánoc 2020. Chcete-li se o ní dozvědět jako první, nechte na sebe email zde a my vám napíšeme, až bude v prodeji. 
Jak žít, abychom byli šťastní, druhým užiteční a zároveň respektovali přírodu – to víme v naší kultuře přinejmenším už od Aristotela. Dnes žijeme v nejbohatší civilizaci, která kdy na této planetě existovala, a přesto čelíme mnohočetným krizím, od té klimatické, přes hrozby spojené s narůstajícími nerovnostmi, roz- machem umělé inteligence až po kolabující demokracii.
Je dobrý život, jak ho definoval právě Aristoteles, dnes vůbec možný? A jak? Odpověď na tyto otázky se pokouší hledat tato kniha. Pro někoho může být překvapením, že na to, zda prožijeme radostný a plný život, má daleko větší vliv naše okolí než vlastní rozhodování. Větší část knihy se tudíž věnuje zkoumání pěti nejdůležitějších ekosystémů, v nichž trávíme své životy: rodiny, školy, firmy, společnosti a planety.
Každý společenský systém má svůj zidealizovaný obraz i svůj stín, který bývá běžnému člověku leckdy skryt. Kniha proto odkrývá podstatu i stíny těchto prostředí a pomáhá čtenáři získat ucelenější pohled na realitu, v níž žijeme. I přes stíny však prosvítá naděje: v každé kapitole je vždy i nástin existujících alternativ, které jsou inkluzivnější a respektují planetární limity. Více na: peoplecomm.cz/dobry-zivot
P.S.: Od Tomáše Hajzlera si přečtěte Třináct tisíc dní, což je 146 krátkých příběhů o dobrém životě z celého světa. 

Koupit knihu

Online v ČR a SR

19,00 €

připravujeme

Osobně

 

Proč si přečíst

 • dozvíte se, co je to dobrý život a jak ho žít (nápověda: je to dost jinak, než si většina z nás myslí)
 • nahlédnete pod pokličku základních opěrných bodů našeho světa - nukleární rodiny, státní školy, nadnárodní korporace nebo růstového kapitalismu
 • ...

V knize se dozvíte

 • co je radost a co radovánky
 • jakých deset příběhů utváří náš pohled na svět
 • jak funguje dnešní rodina - tj. místo, kde se učíme tomu, jak žít, pracovat, fungovat s ostatními
 • jak funguje dnešní škola - jako místo, které nás přirpavuje na svět práce ve 20.století (místo, aby nás připravovalo na život ve století 21tém)
 • jak (opravdu) funguje dnešní firma, jaká je historie korporace
 • jak vznikají peníze a jakou roli hrají v našich životech
 • jak fungují nadnárodní technologické korporace jako google, facebook a další
 • detailně, v jakém stavu je planeta a co je třeba udělat pro zvrácení nebezpečí, které nám hrozí

Autor

Tomáš Hajzler

Tomáš Hajzler

Do osmnácti žil relativně poklidným životem obyvatele malého východočeského městečka. Pak se několik let toulal po světě, aby to po návratu zkusil daleko dotáhnout. Dotáhl to až k syndromu vyhoření. Proto „přehodil výhybku” a začal se věnovat tématu nové práce a podnikání. Dnes vydává knihy, propojuje firmy, organizuje setkání, píše a přednáší. Jako dobrovolník pomáhá v základní škole svých dětí. Spolu-založil hackerskou potravinovou komunitu.

Sám zahradničí. Jedním z jeho velkých zájmů je studium a budování decentralizovaných, soběstačných společenství. S manželkou Petrou, dcerami Valérií a Valentýnou, fenkou Haluškou a též s desítkami sousedů žije v pražských Komořanech. Více o něm na jeho webu zde, případně na fejsbuku.

Kde knihu koupit

Online v ČR a SR

19,00 €

připravujeme

Osobně

Vaše názory