Třináct tisíc dní
Třináct tisíc dní
Reportáž z hledání vlastní cesty
Tuto knihu je možné si pořídit v mimořádně cenově zvýhodněném balíčku s názvem Tomáš Hajzler - společně titulem Dobrý život ve stínu konzumní společnosti.
Třináct tisíc dní je kniha krátkých, čtivých příběhů z několika desítek kultur světa z období od roku 1977 do 2015. Kniha začíná tím, jak autor ve svých šesti letech nešťastnou náhodou zapálil svou základku a následně vážně onemocněl, což byly - pro jeho následující život - dvě určující události. V osmnácti se pak nevědomky přesunul za humna Černobylu, pouhé tři roky po výbuchu místní atomové elektrárny. Rok na to prožil v tehdy dystopické Moskvě a následně v New Yorku uprostřed tehdejší HIV epidemie. Pak následoval rok v zemi větrných mlýnů, opakované cesty do západní Afriky, do arabského světa, půl roku na cestě mezi Kalifornií a Ohňovou zemí a mnohé další cesty, cestičky a expedice do různorodých cizích kultur. Každá z těch cest byla studnicí poznání toho, jak funguje moderní konzumní společnost a jaké formy může mít, napříč planetou, "dobrý život".
Kniha vznikala na třech kontinentech s přestávkou deseti let. Výsledkem je 146 příběhů členěných do deseti tématických kapitol, které se snaží na cestovatelských příbězích odpovědět na otázku: "Co je to dobrý život?"
Zde jedna z recenzí: Anketa katedry české literatury Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy: Která kniha vás v roce 2019 nejvíc zaujala?
Ke knize doporučujeme balíček knih Nová ekonomika - Vše, co potřebujete vědět o novém ekonomickém systému a knihy Jak žít dobrý život, Čas: dorůst a Krása jednoduchosti.
Od Tomáše Hajzlera se podívejte i na Dobrý život ve stínu konzumní společnosti, Jeden odstavec denně a Peníze, nebo život? (ebook).