Třináct tisíc dní

16,00 € 389,00 Kč

Tuto knihu si můžete objednat s věnováním autora.

E-book 13,60 € 330,00 Kč

Třináct tisíc dní

Reportáž z hledání vlastní cesty

Tuto knihu je možné si pořídit v mimořádně cenově zvýhodněném balíčku s názvem Tomáš Hajzler - společně titulem Dobrý život ve stínu konzumní společnosti.  

Třináct tisíc dní je kniha krátkých, čtivých příběhů z několika desítek kultur světa z období od roku 1977 do 2015. Kniha začíná tím, jak autor ve svých šesti letech nešťastnou náhodou zapálil svou základku a následně vážně onemocněl, což byly - pro jeho následující život - dvě určující události. V osmnácti se pak nevědomky přesunul za humna Černobylu, pouhé tři roky po výbuchu místní atomové elektrárny. Rok na to prožil v tehdy dystopické Moskvě a následně v New Yorku uprostřed tehdejší HIV epidemie. Pak následoval rok v zemi větrných mlýnů, opakované cesty do západní Afriky, do arabského světa, půl roku na cestě mezi Kalifornií a Ohňovou zemí a mnohé další cesty, cestičky a expedice do různorodých cizích kultur. Každá z těch cest byla studnicí poznání toho, jak funguje moderní konzumní společnost a jaké formy může mít, napříč planetou, "dobrý život".
Kniha vznikala na třech kontinentech s přestávkou deseti let. Výsledkem je 146 příběhů členěných do deseti tématických kapitol, které se snaží na cestovatelských příbězích odpovědět na otázku: "Co je to dobrý život?" 
Zde jedna z recenzí: Anketa katedry české literatury Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy: Která kniha vás v roce 2019 nejvíc zaujala?
Ke knize doporučujeme balíček knih Nová ekonomika - Vše, co potřebujete vědět o novém ekonomickém systému a knihy Jak žít dobrý život, Čas: dorůstKrása jednoduchosti.
Od Tomáše Hajzlera se podívejte i na Dobrý život ve stínu konzumní společnostiJeden odstavec denně Peníze, nebo život? (ebook). 

Koupit knihu

Online v ČR a SR

16,00 €

E-book

13,60 €


Osobně

 

Proč si přečíst

 1. V knize najdete nepřeberně příkladů z jiných kultur, které můžete snadno vzít a začít používat ve vlastním životě.
 2. Na příkladech z cestování tu najdete i nespočet obecných principů šťastného a zdravého života.
 3. Dočtete se, jak cestování využít i k pochopení sebe sama a zákonitostí života - jak a čeho si v životě začít všímat.
 4. Knihu můžete číst i jako cestopis a podívat se tak do mnoha zajímavých míst na naší planetě.
 5. Můžete se zde i zamyslet, jak cestovat a nenechat se přitom strhnout lákadly konzumního "masového turismu" (na cestách i v běžném životě).
  Kniha doplňuje Dobrý život ve stínu konzumní společnosti.

V knize se dozvíte

 • Proč je důležité si každý den správně zabalit batoh
 • A proč je důležité vždy mířit pouze na jeden terč
 • Že pohodlí neznamená štěstí, ale od určité míry spíše destrukci
 • Co se můžeme naučit např. od Mennonitů a dalších nezvyklých kultur
 • Proč je důležité si občas zaběhnout půl-maraton
 • Co je "Global wierding", jak se projevuje a co to pro nás znamená
 • O naší lásce k igelitu, autům a dalším zpohodlňovadlům
 • Jak běhají Tarahumarové a co to říká o nás
 • Proč je neštěstí velmi často skrytým štěstím
 • Proč, jak a v čem hledat svoji míru
 • Kolik věcí potřebuje člověk k životu a řadu dalších postřehů z desítek zemí čtyř kontinentů

Obsah

Prolistujte si

Autor

Tomáš Hajzler

Tomáš Hajzler

Profesně se věnuje tématu práce a budoucnosti podnikání. Do Česka přinesl hnutí Svoboda v práci, koncepci svobodné firmy, a spoluzaložil společenství organizací Slušná firma a PeopleComm, které vede s vizí nejekologičtějšího evropského nakladatelství, to vše s cílem přispět ke změně způsobu, jakým se v Česku a na Slovensku podniká a pracuje. V pražských Modřanech spoluzaložil skupinu „KPZ“ (komunitou podporované zemědělství) a v Praze pak stál u zrodu prvního českého spolkového potravinového obchodu „Obživa“. Je spoluautorem projektu „Zpátky k jídlu“, podporuje české Zero waste hnutí a jako dobrovolník pomáhal v základní škole svých dětí. O tématech nové práce, budoucnosti podnikání, výchovy, vzdělávání a místně ukotveného zodpovědného života píše a přednáší od roku 2007. S manželkou Petrou, dcerami Valérií a Valentýnou, fenkou Haluškou a se sousedy žije, pracuje a zahradničí v bezobalové a bezautomobilové domácnosti v pražských Komořanech, kde se snaží přispívat k místnímu sousedskému životu. Více na: tomashajzler.com.
Více o něm na jeho webu zde, jeho Zprávách ze života nebo na: FBIGLiYT

Kde knihu koupit

Online v ČR a SR

16,00 €

E-book

13,60 €


Osobně

Vaše názory