Roztěkaná mysl

435 Kč 18 €
E-book 369 Kč 15 €

Roztěkaná mysl

Původ a léčení poruch pozornosti

Všechny Matého knihy, tj. Když tělo řekne NEDržte si své dětiV říši hladových duchů, Roztěkanou mysl a Mýtus normálnosti koupíte v cenově zvýhodněném balíčku s názvem Gabor Maté.
V Roztěkané mysli se Maté zaměřil na téma ADHD, které je i jeho diagnózou. Jak je jeho zvykem, kniha přínáší (i) na toto téma zcela novou perspektivu a nový přístup k tomu, jak dětem i dospělým s ADHD pomoci. V knize ukazuje, že porucha pozornosti není dědičná choroba, ale opoždění ve vývoji, postižení, které lze zvrátit. Vysvětluje, že okruhy mozku zodpovědné za emoční seberegulaci a řízení pozornosti se u lidí trpících poruchou pozornosti nedostatečně vyvinuly již v raném dětství – a proč k tomu došlo. Ukazuje, jak mentální „vypínání“ a náchylnost ke snadnému rozptýlení jsou psychologickými následky životních prožitků, včetně těch, k nimž jsme přišli už v lůně. Umožňuje rodičům pochopit, jak funguje hlava jejich dětí trpících poruchou pozornosti, a dospělí s těmito obtížemi tu získají informace a nový pohled na své emoce a chování. Vyjadřuje optimizmus ohledně neurologického vývoje, který může pokračovat i v dospělosti.  Představuje program, který tento vývoj podporuje jak u dětí, tak u dospělých.  K tématu léčení traumatu doporučujeme i oceňovanou knihu Tělo sčítá rány.

  Koupit knihu

  Online v ČR a SR

  435 Kč

  E-book

  369 Kč


  Osobně

   

  Obsah

  Prolistujte si

  Autor

  Gábor Maté

  Gábor Maté

  Gabor Maté: 

  Narodil se v dubnu 1944 židovské matce v nacisty okupované Budapešti v poslední fázi holocaustu. Aby přežil, jako ani ne roční dítě svěřila ho matka cizí osobě, jeho prarodiče byli zavražděni v Osvětimi a otec byl na nucených pracích. Až po letech praxe rodinného lékaře, porodníka, po zkušenostech z práce s narkomany a umírajícími i na základě řady vlastních problémů si začal všímat souvislostí mezi prvními lety, a života člověka, včetně období ještě před narozením, a jeho zdravím i schopností prožívat život. Jemu samotnému byla diagnostikována ADHD, odjakživa měl problémy s koncentrací, s rozpoznáním a ohlídáním si vlastních hranic a se závislostmi. Proto začal tato témata zkoumat, napsal o nich pět knih, z nichž každá se stala bestsellerem. Po uvedení filmu Moudrost traumatu (2020) se jeho práce dostala i do mainstreamu a Gabor Maté dnes patří k nejžádanějším řečníkům světa na témata traumatu, zdraví, dětství a výchovy. S manželkou Rae žije v kanadském Vancouveru. Více o něm na: www.drgabormate.com

  Kde knihu koupit

  Online v ČR a SR

  435 Kč

  E-book

  369 Kč


  Osobně

  • Praktické info
  • Překlad: Viktor Jurek
   Název v originále: Scattered Minds: The Origins and Healing of Attention Deficit Disorder 
   Počet stran: 239 stran
   Vazba: brožovaná, eko
   Rozměr: 23,5 x 17 cm
   Hmotnost:  405 g
  • 1. vydání: 05/2021 
   2. vydání: 07/2022
  • ISBN: 978-80-87917-65-7 (1. vydání)
   978-80-87917-66-4 (epub), 978-80-87917-67-1 (mobi)
  • ISBN: 2. vydání 978-80-87917-82-4

  Odkazy:

  Stránky Gábora Matého
  Film Moudrost traumatu
  Rozhovor pro Český rozhlas: Závislosti jsou pokusy vymanit se z bolesti, říká lékař a spisovatel Gabor Maté
  Video s CZ titulky: Jak nepokazit vlastní děti
  Video s CZ titulky: Ochrana dětí před přístroji
  Video s CZ titulky: Jak trauma z dětství vede k závislosti
  Rozhovor v Respektu 
  Rozhovor v Psychologii
  Dozvuky návštěvy GM v Praze '22
  Rozhovor o závislotech na Českém rozhlasu 
  Rozhovor o dětství na Alarmu 
  Vystoupení v květnu '22 v Praze s titulky

  Vaše názory