V říši hladových duchů

18,50 € 489,00 Kč
E-book 16,00 € 416,00 Kč

V říši hladových duchů

Kniha měnící pohled na příčiny a léčení závislostí

Toto je kniha o závislostech, tj. o něčem, co se týká každého z nás. Závislí totiž nejsme ani náhodou pouze na drogách, alkoholu, gamblingu nebo cigaretách. Závislost je cokoliv, po čem toužíme tak, že si nedokážeme pomoct, co nás dočasně utěší či uklidní, ale dlouhodobě nám či našemu okolí ublíží. Tato přelomová kniha přináší na tabuizované téma závislostí naprosto nový pohled. Vysvětluje jejich skutečné příčiny (traumata z nejranějšího dětství) a ukazuje cesty k jejich řešení (které se ovšem zásadně liší od těch, na které se spoléhá moderní západní společnost). Jak se v knize dozvíte závislost není důsledkem svobodné volby závislého, ale nemocí mozku. Je to naše nejobsáhlejší kniha - má 528 stran. 
Knihu si můžete pořídit v cenově zvýhodněném balíčku s názvem Gábor Maté, společně s knihami Když tělo řekne NE o tom, jak stres souvisí s nemocemi a jak důležité je nastavit si ve vztazích s druhými lidmi hranice a Držte si své děti s podtitulkem proč jsou rodiče důležitější než děti o fenoménu citové vazby mezi lidmi a o jednom z nejzhoubnějších fenoménů dnešní výchovy, kdy zaměstnaní rodiče ztrácejí  své děti na úkor jejich vrstevníků, daleko dřív než by to bylo pro jejich vývoj zdravé. Z díla Gabora Matého chystáme na jaře 2021 i Roztěkaná mysl
P.S.: Na zadní straně knihy se vloudila chybička, je tam špatně vytištená cena. Tím se prosím nenechte mást (zde). 

Koupit knihu

Online v ČR a SR

18,50 €

E-book

16,00 €


Osobně

 

Proč si přečíst

 1. Protože myšlenky Gábora Matého mění svět. Právem ho mnozí řadí mezi nejvlivnější myslitele světa. 
 2. Protože kniha přináší naprosto nový pohled na problém, kterému čelíme prakticky všichni. Závislosti jsou v dnešní západní společnosti tak časté, že se staly neviditelnými. 
 3. Protože nám může pomoci pochopit struktury moci v moderní společnosti, tj. i fenomény jako je trumpismus (u nás babišismus). Získáte zcela nový pohled na uspořádání naší společnosti, peníze, moc a populární "úsilí mít/vlastnit, aby člověk mohl být". 
 4. Protože toto je další kniha, která léčí: Tím, že vysvětlí pravdivé kořeny našich bolestí a našeho trápení a ukáže, jak tyto bolesti léčit.
 5. Protože nemocní lidé tvoří nemocnou společnost a protože každý uzdravený člověk se počítá. 

V knize se dozvíte

 1. Že závislí můžete být na heroinu nebo alkoholu stejně tak jako na nakupování, cukru, sexu, pornu, mobilu, fejsbuku, ale i drahých věcech, penězích nebo moci. 
 2. Kde se závislosti berou. Jak to, že někdo si zakouří a nic, zatímco druhý nemůže přestat. Že závislosti nejsou otázkou osobní volby, ale nemocí mozku. Tak jako je infarkt nemocí srdce, závislost je nemocí mozku. Toto poznání povede časem nevyhnutelně ke změně legislativy: Lidi s infarktem neodsuzujeme. 
 3. Jaká je skutečná dynamika závislostí vs. co si o závislostech myslí moderní medicína nebo západní právo. Uvidíte, že to jsou dva odlišné světy. 
 4. Že vyléčení je možné. Ale aby bylo možné, je předně třeba pochopit, kde se závislosti berou. 

Obsah

Prolistujte si

Autor

Gábor Maté

Gábor Maté

Kanadský lékař maďarského původu, který zasvětil většinu profesního života lečbě a výzkumu závislostí a práci s umírajícími. Ve svých knihách a projevech propojil závislosti, ADHD a řadu civilizačních chorob s traumaty v období ranného dětství. Jeho závěry byly zpočátku kacířské, ale postupně - tak, jak pomáhají zachraňovat tisíce a tisíce životů, se dostávají i do středního lékařského proudu. Více o něm na Wikipedii nebo na jeho stránkách Drgabormate.com.

Kde knihu koupit

Online v ČR a SR

18,50 €

E-book

16,00 €


Osobně

Praktické info:

Překlad: Viktor Jurek
Název v originále: In The Realm Of Hungry Ghosts
Počet stran: 528 stran
Vazba: šitá, ekologická
Rozměr: 23,5 x 16,7 cm
Hmotnost: 861 g
ISBN: 978-80-87917-62-6 
Rok vydání: 2020

Odkazy:

Stránky Gábora Matého

  Vaše názory