Budoucnost organizací

435 Kč 18 €
E-book 348 Kč 14 €

Budoucnost organizací

Průvodce evolucí toho, jak spolupracujeme s ostatními

Tato kniha popisuje evoluci lidského vědomí a způsoby, jakými se za účelem spolupráce lidé spojují do skupin. Čtenář se zde seznámí s celým vývojem toho, jak se homo sapiens vztahuje k ostatním lidem a jak s nimi spolu-pracuje – od prvopočátků našeho druhu, přes první impéria, korporace, spolky a družstva až po organizace budoucnosti, které jsou celostní a existují proto, aby posunuly svět k lepšímu. Je to kniha o mezilidských vztazích, která přináší důležité vhledy do stále většího zmatku, v jakém dnes žijeme. V době narůstajícího rozdělení společnosti, pocitů nejistoty, nedůvěry a všeobecného chaosu je toto jeden z důležitých manuálů, které nám mohou pomoct připravit se na nejistou budoucnost.
Kniha byla jedním z důležitých myšlenkových základů projektu Slušná firma. Patřila i k důležitým zdrojům knihy Dobrý život ve stínu konzumní společnosti, která dává Budoucnosti organizací potřebný kontext. Pořídíte si ji v balíčcích Podnikání budoucnosti a Nová společnost
K další důležitým knihám s tématem systémové myšlení patří ty obsažené v balíčcích Nová ekonomika - Vše, co potřebujete vědět o novém ekonomickém systémuNerůst jako alter-nativa růstového kapitalismu a Dekonstrukce konzumu a dále Design regenerativních kulturSlepé skvrnyKdo vaří ekonomům, Imperiální způsob života Dějiny světa. 
Předmluva k novému českému vydání, která vysvětluje v čem je právě tato kniha tak důležitá: Budoucnost organizací: Jedna z nejdůležitějších knih pro dnešní dobu

Koupit knihu

Online v ČR a SR

435 Kč

E-book

348 Kč


Osobně

 

Proč si přečíst

 1. Naleznete tu velmi srozumitelně popsanou evoluci toho, jak lidé organizovali - od lovců sběračů po dnešek - svou společnost.
 2. Budoucnost organizací je momentálně nejlepším návodem, příručkou podle které můžete přebudovat firmu tak, aby fungovala svobodněji a zodpovědněji.
 3. Frederic Laloux má dar vystihnout podstatu a tu popsat velmi srozumitelným, čtivým jazykem. Kniha vám tak může pomoci pochopit další díl do skládanky fungování dnešního podnikatelského světa.
 4. Málokterá kniha v podnikatelském světě burcuje lidi ke změnám jako tato. I to může být příkladem její praktičnosti.
 5. Kniha a vše, co se okolo ní v ČR/SR i jinde ve světě děje vás může propojit s ostatními podobně smýšlejícími podnikateli.

V knize se dozvíte

 • Jak a proč se organizovali naši předci
 • Jak fungují dnešní hierarchické korporace a v čem se tento model uspořádání přežil
 • Jak přebudovat firmu tak, aby firma vyhovovala životu v 21.století
 • Získáte příklady firem desítky firem, které fungují na nových principech
 • Jak přistupovat ke všem základním aspektům podnikání jako jsou: nábor, adaptace, školení a koučing, team building, pracovní doba, funkce / popisy práce, práce s cíly, zpětná vazba a řízení výkonnosti, odměňování, povyšování / střídání míst a propouštění
 • Nespočet dalších praktických tipů a technik na to, jak organizovat lidskou skupinu v dnešním světě.

Obsah

Prolistujte si

Autor

Frederic Laloux

Frederic Laloux

Frederic Laloux je člověk s vášní pro téma organizací a spolupráce, s mimořádným darem pochopit velmi komplikované společenské koncepty a srozumitelným jazykem je vysvětlit. Jeho kniha Budoucnost organizací se stala globálním fenoménem. K jeho dalším významným projektům patří i „The Week“, což je třídílný dokumentární seriál o změnách klimatu a o možnostech, jak se na nové planetární klima připravit. Frederic Laloux je Belgičan, se svojí manželkou Helene Gerin, která je též spisovatelkou, vychovávají dvě děti. V době přípravy 3. vydání knihy žijí v ekovesnici Ithaca ve státě New York ve Spojených státech. Více o něm si přečtěte např. zde

Kde knihu koupit

Online v ČR a SR

435 Kč

E-book

348 Kč


Osobně

 • FRÝDEK-MÍSTEK: Kapitola

  FRÝDEK-MÍSTEK: Kapitola

  Sympatické knihkupectví v centru Frýdku-Místku.

  Otevírací doba:
  Po – Pá | 08:00 – 18:00 Sobota | 08:00 – 12:00

  Kontakt:
  Adresa: Hlavní třída 107, Frýdek-Místek (mapy)
  Email: knihy.kapitola@gmail.com
  Telefon: 558 647 910
  Facebook: Zde

Praktické info:

Překlad: Budoucnost organizací
Název v originále: Reinventing Organisations
Počet stran: 377 stran
Vazba: brožovaná, ekotisk
Rozměr: 23,5 x 16,7 x 2 cm
Hmotnost: 638 g
ISBN: 1. vydání: 9788087917299, 2. vydání: 978-80-87917-68-8, EPUB: 978-80-87917-31-2, MOBI: 978-80-87917-32-9 
Rok 1. vydání v češtině: 2016
Rok 3. vydání v češtině:
2024, ISBN: 978-80-87917-99-2

Odkazy:

Stránky knihy: Reinventing organisations
Den s Fredericem & Heléne (leden '17) a Ecovillage Ithaca jako jedna z ukázek budoucnosti bydlení (říjen '22)
Enlivening Edge
Wiki

Seriál o vývoji organizací:

Červená
Žlutá
Oranžová
Zelená
Tyrkysová

Vaše názory