Nejdůležitější v životě je láska. A hlína za nehty!

389 Kč 16 €
E-book 330 Kč 14 €

Nejdůležitější v životě je láska. A hlína za nehty!

Vyprávění o cestě za skutečným životem, při které nezůstal kámen na kameni.

Pokračování knihy Sláma v botách. Tentokrát čekejte strhující vyprávění o tom, jak to dopadne se vztahem, když se jeden z páru rozletí za svými ideály, a druhému nezbývá než se přidat, nebo odpojit. Veronika prožila tuto situaci na vlastní kůži a svou zkušenost dokázala přetavit ve snad nejsilnější (a také nejvtipnější) výpověď o lásce za časů eko krize, jaká zatím v Česku vznikla. Příběh sleduje úsilí manželů vytvořit si opravdový domov a rodinu, a tak zamíří z velkého města na malé a nakonec až na vesnici, kde zahradničí, hospodaří a zapojují se do sousedského života. Jenže k idyle má realita daleko. Připravte si poznámkový blog i kapesníky. Je pravděpodobné, že obojí budete potřebovat! 
Knihu si můžete pořídit v cenově zvýhodněném balíčku s první Veroničinou knihou: Balíček knih Sláma v botách.
Na téma vztahů doporučujeme Sedm principů spokojeného manželství a balíčky karet s otázkami pro konverzaci - pro jednotlivcepro páry a pro rodiny.
V tématu jídla potom nepřehlédněte HostinuBio je naše cesta a co se týče zlepšování rodinného rozpočtu, mrkněte na Domácnost bez odpadu

Koupit knihu

Online v ČR a SR

389 Kč

E-book

330 Kč


Osobně

 

Proč si přečíst

  • naučíte se zavařovat okurky, vyrábět bezovou šťávu, bylinné tinkturu a další triky, bez kterých se žádná samozásobitelská rodinka neobejde.
  • sice zjistíte, že i to vychvalované permakulturní zahradničení je makačka, ale záslužná a návyková. A holt to chce čas a trpělivosti, než hospodář svojí zahradě porozumí. 
  • protože historky o tom, jak se jiní dřou na stavbě a zahradě, vás postrčí k tomu, jít si taky za svým venkovským snem. Anebo od něj včas upustit!
  • naučíte se fígle, jak zahradničit s dětmi různého věku, aby to vás i je bavilo. A fakt jste na záhoně něco udělali.
  • začnete líp rozumět své (bio)manželce nebo pochopíte, že i váš (nebio)manžel to myslí dobře. A že spolu můžete (celkem) šťastně žít. :-)

V knize se dozvíte

   • jak a proč semenařit vlastní osivo a
   • že se fakt vyplatí zasadit si i na mé zahrádce velký strom nebo vysít svazenku.
   • že pěstovat fazole je snazší než kuchat slepici (a pokácet strom dá víc práce než ho zasadit)
   • že vlasy se dají mýt i žitnou moukou
   • že zdravá půda je nad zlato i jak pěstovat medvědí česnek ze sazenice nebo výstavní papriky i bez skleníku

Obsah

Prolistujte si

Autor

Veronika Kyčera Kučerová

Veronika Kyčera Kučerová

V osmnácti šla z rodných Loun do Prahy, aby studovala literaturu, pracovala v médiích a byla šťastná. Po deseti letech se vrátila s pocitem, že si sny sice splnila, ale šťastná moc není. Chyběli jí její blízcí a to, co znala z dětství: pospolitost a ruce od hlíny. A tak v Lounech nejprve založila rodinu, pak zahradu, semínkovnu; je členkou několika spolků, peče chleby a o všech svých experimentech se životem s nadhledem a vtipem píše. Na motivy jejího populárního blogu slamavbotach.cz vychází už druhá kniha. Má ráda lidi, kteří se neberou vážně, me­duňkový čaj, sklep plný úrody a své ušmudlané děti. A svého muže! Zase si přijde šťastná.

Kde knihu koupit

Online v ČR a SR

389 Kč

E-book

330 Kč


Osobně

Vaše názory