Sláma v botách 2

389 Kč 16 €
připravujeme

Sláma v botách 2

Jak si blondýna z města vytvořila základy rodinné ekonomiky a začala žít tam, kde bydlí

Ve své první knize, Veronika alias Sláma v botách vypráví, jak opustila svou naleštěnou kariéru v mediální korporaci, vrátila se do svého rodného maloměsta a začala hospodařit. Bez obalu, a s pro ní tolik typickým humorem, popisuje svoji cestu zpět k jídlu, všechny pokusy, omyly, slepé uličky a radosti i smutky s tím spojené. V pokračování jejího příběhu se dozvíte, že pěstování vlastního jídla byl vlastně jen první krok k vytvoření si komplet nového domova, vlastní rodinné ekonomiky na principech soběstačnosti a spolupráce s ostatními. Stejně jako u první knihy se připravte, že vás řádně zabolí bránice, že si možná i poplakáte a hlavně, že zde načerpáte hromadu inspirace a návodů na to, jak vzít život do svých rukou a žít ho v souladu se sebou samým, se svými blízkými a s přírodou. 
Na téma soběstačnosti, samozásobitelství a vlastního ekonomického systému se podívejte na Kapitoly z dospělé ekonomie nebo Jak se žije u Wohlebbenů. Na téma jídla potom Bio je naše cestaFarmagedon a Hostina.
Kniha by měla vyjít do Vánoce 2019. Kdo se o ní chcete dozvědět první, nechte na sebe kontakt zde

Koupit knihu

Online v ČR a SR

389 Kč

připravujeme

Osobně

 

Proč si přečíst

 • naučíte se zavařovat okurky, vyrábět bezovou šťávu, lichořeřišnicovou a kopřivovou tinkturu a další triky, bez kterých se žádná samozásobitelská rodinka neobejde.
 • sice zjistíte, že i to vychvalované permakulturní zahradničení je makačka, ale záslužná a návyková. A holt to chce čas a trpělivosti, než hospodář svojí zahradě porozumí. 
 • protože čtení o tom, jak se jiní dřou na stavbě a zahradě, vás postrčí k tomu, jít si taky za svým venkovským snem. Anebo od něj včas upustit!
 • naučíte se fígle, jak zahradničit s dětmi různého věku, aby to vás i je bavilo. A fakt jste na záhoně něco udělali.
 • začnete líp rozumět své (bio)manželce nebo pochopíte, že i váš (nebio)manžel to myslí dobře. A že spolu můžete i přesto celkem šťastně žít.

V knize se dozvíte

  • jak a proč semenařit vlastní osivo
  • že se fakt vyplatí zasadit si i na mé zahrádce lichořeřišnici a svazenku.
  • že pěstovat fazole je snazší než kuchat slepici (a pokácet strom dá víc práce než ho zasadit)
  • že vlasy se dají mýt i žitnou moukou
  • že zdravá půda je nad zlato a jak pěstovat medvědí česnek ze sazenice nebo výstavní brokolice a papriky

Autor

Veronika Kyčera Kučerová

Veronika Kyčera Kučerová

Dříve novinářka a redaktorka ženského časopisu, dnes především maminka dvou dětí, zahrádkářka a budoucí montessori učitelka. Rodačka z Loun, která kdysi absolvovala jakousi univerzitu, ale nejvíc se naučila, až když ze školy vypadla. Na mateřské začala zahradničit a psát humoristický blog slamavbotach.cz, který je o tom, jak její zahradnické pokusy a další ekonápady mění život celé rodině. Miluje chléb s máslem, čerstvé bylinky, výlety do lesa a sklep plný úrody. Jo, a svého muže. Vždycky ji bavilo psát, ale nikdy ji nenapadlo, že hlavní hrdinkou jejích příběhů se stane ona sama. A sláma. A motyka.

Kde knihu koupit

Online v ČR a SR

389 Kč

připravujeme

Osobně

Vaše názory