Sláma v botách

320 Kč 12 €
prodej ukončen

Sláma v botách

Inspirace nebo dokonce návod na cestu z města

Papírová kniha je vyprodaná, ale připravujeme EBOOK (15.4.'20). Sláma v botách 2 je v papíru i jako ebook. 
Veronika Kyčera Kučerová je bývalá novinářka z Prahy, která se přestěhovala na venkov a tam začala hospodařit. V novém životě se jí podařilo skloubit tři věci: potřebu zajistit své rodině zdravé potraviny, vášeň zahradničit a schopnost o tom všem srozumitelně, poutavě a shumorem psát. Vznikl tak blog Sláma v botách, který nejenže pohne k slzám (až už ze smíchu nebo z dojetí), ale hlavně je zásobárnou inspirace na to, jak si vytvořit nový život bez závislosti na korporacích (podobně jako Katka Varhaník Wildová). Tato kniha je výběrem toho nejlepšího z posledních dvou let blogu.
Takhle Veronika vysvětluje, proč se vlastně do zahradničení a psaní pustila: Protože už nechci být závislá na nakupování v supermarketech. Protože už se nechci vláčet po všech čertech, abych sehnala lokální bio potraviny v takové kvalitě, jakou si představuji. Protože to taky stojí dost peněz. Mám ráda přírodu a makat na čerstvém vzduchu je jediný sport, kterému jsem po narození dcery (červenec 2012) ochotná se věnovat. Ve zbylém čase šlechtím byt i sebe přírodními cestami, vařím z toho, co jsem vypěstovala, a vychovávám dceru tak, aby se všeho ráda účastnila se mnou. A s nadšením! Především pokud se trápíte někde v korporaci a uvažuje o změne, rozhodně si přečtěte i "Kapitoly z dospělé ekonomie a Manifest disfrutalismu od Kateřiny. Je dost pravděpodobné, že vám tyto tři knihy dodají tolik odvahy, že kámen nezůstane na kameni :-).

Koupit knihu

Online v ČR a SR

320 Kč

prodej ukončen

Proč si přečíst

 1. protože je laskavá a dojemná jako život, který ji psal.
 2. protože se u ní budete hlasitě smát a bavit na cizí blonďatý permakulturní účet.
 3. protože je to nejspíš nejlepší český román o biozahradničení. Tedy minimálně o tom permakulturním.
 4. protože se u knihy zastavíte, vyklidníte a naladíte radovat se z obyčejných věcí.
 5. protože nejpozději po dočtení dostanete chuť něco pěstovat a začít svůj vlastní permakulturní život.

V knize se dozvíte

 • jak Veronika jednoho dne zjistila, že hlavní položku napnutého rodinného rozpočtu představují výdaje za biopotraviny. A tak začla jednat. Zakoupila rýč a gumáky a začala zúrodňovat ladem ležící pozemek manželovy babičky na vsi. Vypěstovat pro rodinu kedlubny a brokolice se však ukázalo být těžší, než si městská vysokoškolačka původně myslela. Podaří se jí naplnit sklep zaručeně ekologickou úrodou? A jak její nový koníček zasáhne do života celé rodiny? Dozvíte se, jak to celé dopadlo.
 • že kopru, polníčku a kopřiv není nikdy dost.
 • že z dýně jsou výborné hranolky
 • že nic na světě nesmrdí tolik jako domácí slepičí hnojivo.
 • že česká příroda je geniální supermarket
 • a že zahradničení je nejkrásnější koníček na světě. Akorát ty nervy!

Prolistujte si

Autor

Veronika Kyčera Kučerová

Veronika Kyčera Kučerová

V osmnácti šla z rodných Loun do Prahy, aby studovala literaturu, pracovala v médiích a byla šťastná. Po deseti letech se vrátila s pocitem, že si sny sice splnila, ale šťastná moc není. Chyběli jí její blízcí a to, co znala z dětství: pospolitost a ruce od hlíny. A tak v Lounech nejprve založila rodinu, pak zahradu, semínkovnu; je členkou několika spolků, peče chleby a o všech svých experimentech se životem s nadhledem a vtipem píše. Na motivy jejího populárního blogu slamavbotach.cz vychází už druhá kniha. Má ráda lidi, kteří se neberou vážně, me­duňkový čaj, sklep plný úrody a své ušmudlané děti. A svého muže! Zase si přijde šťastná.

Kde knihu koupit

Online v ČR a SR

320 Kč

prodej ukončen

Počet stran: 208
Vazba: vázaná, pevné desky, přebal
Rozměr: 17 x 24 cm
Hmotnost: 550 g
ISBN: 978-80-905399-1-4
Rok vydání: prosinec 2017

Vaše názory