Sláma v botách

12,40 € 320,00 Kč

Sláma v botách

Inspirace nebo dokonce návod na cestu z města

Veronika Kyčera Kučerová je bývalá novinářka z Prahy, která se přestěhovala na venkov a tam začala hospodařit. V novém životě se jí podařilo skloubit tři věci: potřebu zajistit své rodině zdravé potraviny, vášeň zahradničit a schopnost o tom všem srozumitelně, poutavě a shumorem psát. Vznikl tak blog Sláma v botách, který nejenže pohne k slzám (až už ze smíchu nebo z dojetí), ale hlavně je zásobárnou inspirace na to, jak si vytvořit nový život bez závislosti na korporacích (podobně jako Katka Varhaník Wildová). Tato kniha je výběrem toho nejlepšího z posledních dvou let blogu.
Takhle Veronika vysvětluje, proč se vlastně do zahradničení a psaní pustila: Protože už nechci být závislá na nakupování v supermarketech. Protože už se nechci vláčet po všech čertech, abych sehnala lokální bio potraviny v takové kvalitě, jakou si představuji. Protože to taky stojí dost peněz. Mám ráda přírodu a makat na čerstvém vzduchu je jediný sport, kterému jsem po narození dcery (červenec 2012) ochotná se věnovat. Ve zbylém čase šlechtím byt i sebe přírodními cestami, vařím z toho, co jsem vypěstovala, a vychovávám dceru tak, aby se všeho ráda účastnila se mnou. A s nadšením! Především pokud se trápíte někde v korporaci a uvažuje o změne, rozhodně si přečtěte i "Kapitoly z dospělé ekonomie a Manifest disfrutalismu od Kateřiny. Je dost pravděpodobné, že vám tyto tři knihy dodají tolik odvahy, že kámen nezůstane na kameni :-).

P.S.: Na konec roku 2019 připravujeme vydání Slámy v botách 2. Kdo se o ní chcete dozvědět první, nechte na sebe kontakt zde

Koupit knihu

Online v ČR a SR

12,40 €

Proč si přečíst

 1. protože je laskavá a dojemná jako život, který ji psal.
 2. protože se u ní budete hlasitě smát a bavit na cizí blonďatý permakulturní účet.
 3. protože je to nejspíš nejlepší český román o biozahradničení. Tedy minimálně o tom permakulturním.
 4. protože se u knihy zastavíte, vyklidníte a naladíte radovat se z obyčejných věcí.
 5. protože nejpozději po dočtení dostanete chuť něco pěstovat a začít svůj vlastní permakulturní život.

V knize se dozvíte

 • jak Veronika jednoho dne zjistila, že hlavní položku napnutého rodinného rozpočtu představují výdaje za biopotraviny. A tak začla jednat. Zakoupila rýč a gumáky a začala zúrodňovat ladem ležící pozemek manželovy babičky na vsi. Vypěstovat pro rodinu kedlubny a brokolice se však ukázalo být těžší, než si městská vysokoškolačka původně myslela. Podaří se jí naplnit sklep zaručeně ekologickou úrodou? A jak její nový koníček zasáhne do života celé rodiny? Dozvíte se, jak to celé dopadlo.
 • že kopru, polníčku a kopřiv není nikdy dost.
 • že z dýně jsou výborné hranolky
 • že nic na světě nesmrdí tolik jako domácí slepičí hnojivo.
 • že česká příroda je geniální supermarket
 • a že zahradničení je nejkrásnější koníček na světě. Akorát ty nervy!

Prolistujte si

Autor

Veronika Kyčera Kučerová

Veronika Kyčera Kučerová

Dříve novinářka a redaktorka ženského časopisu, dnes především maminka dvou dětí, zahrádkářka a budoucí montessori učitelka. Rodačka z Loun, která kdysi absolvovala jakousi univerzitu, ale nejvíc se naučila, až když ze školy vypadla. Na mateřské začala zahradničit a psát humoristický blog slamavbotach.cz, který je o tom, jak její zahradnické pokusy a další ekonápady mění život celé rodině. Miluje chléb s máslem, čerstvé bylinky, výlety do lesa a sklep plný úrody. Jo, a svého muže. Vždycky ji bavilo psát, ale nikdy ji nenapadlo, že hlavní hrdinkou jejích příběhů se stane ona sama. A sláma. A motyka.

Kde knihu koupit

Online v ČR a SR

12,40 €

Počet stran: 208
Vazba: vázaná, pevné desky, přebal
Rozměr: 17 x 24 cm
Hmotnost: 550 g
ISBN: 978-80-905399-1-4
Rok vydání: prosinec 2017

Vaše názory