Sláma v botách

13,00 € 320,00 Kč
E-book 10,00 € 256,00 Kč

Sláma v botách

Inspirace a návod na cestu z města zpátky k lidem a k jídlu

Veronika Kyčera Kučerová je bývalá novinářka z Prahy, která se přestěhovala zpět do svých rodných Loun a tam začala hospodařit. V novém životě se jí podařilo skloubit několi věcí: potřebu zajistit své rodině zdravé jídlo, vášeň zahradničit, potřebu široké rodiny, sousedské komunity a schopnost o tom všem srozumitelně, poutavě a s humorem psát. Vznikl tak blog Sláma v botách, který nejenže místy pohne k slzám (až už ze smíchu nebo z dojetí), ale hlavně je zásobárnou inspirace na to, jak si vytvořit nový život bez závislosti na systému velkých firem a státu. Tato kniha je výběrem toho nejlepšího z prvních let blogu. 
Po této knize vznikla další s názvem Nejdůležitější v životě je láska. A hlína za nehty!, kde se dočtete o hledání nového domova a o zkouškách, kterou prošly autorčiny vztahy. Obě knihy si můžete pořídit společně v cenově zvýhodněném balíčku "Sláma v botách".
Knihu doplňuje velmi dobře kuchařská kniha Hostina o tom, jak se dostat ke skutečnému jídlu a jak hostit větší skupiny lidí. Na téma vztahů doporučujeme Sedm principů spokojeného manželství, k tématu jídla Bio je naše cesta a na téma zlepšování rodinného rozpočtu potom Domácnost bez odpadu.

Koupit knihu

Online v ČR a SR

13,00 €

E-book

10,00 €


Osobně

 

Proč si přečíst

 1. protože je laskavá a dojemná jako život, který ji psal.
 2. protože se u ní budete hlasitě smát a bavit na cizí blonďatý permakulturní účet.
 3. protože je to nejspíš nejlepší český román o biozahradničení. Tedy minimálně o tom permakulturním.
 4. protože se u knihy zastavíte, vyklidníte a naladíte radovat se z obyčejných věcí.
 5. protože nejpozději po dočtení dostanete chuť něco pěstovat a začít svůj vlastní permakulturní život.

V knize se dozvíte

 • jak Veronika jednoho dne zjistila, že hlavní položku napnutého rodinného rozpočtu představují výdaje za biopotraviny. A tak začla jednat. Zakoupila rýč a gumáky a začala zúrodňovat ladem ležící pozemek manželovy babičky na vsi. Vypěstovat pro rodinu kedlubny a brokolice se však ukázalo být těžší, než si městská vysokoškolačka původně myslela. Podaří se jí naplnit sklep zaručeně ekologickou úrodou? A jak její nový koníček zasáhne do života celé rodiny? Dozvíte se, jak to celé dopadlo.
 • že kopru, polníčku a kopřiv není nikdy dost.
 • že z dýně jsou výborné hranolky
 • že nic na světě nesmrdí tolik jako domácí slepičí hnojivo.
 • že česká příroda je geniální supermarket
 • a že zahradničení je nejkrásnější koníček na světě. Akorát ty nervy!

Prolistujte si

Autor

Veronika Kyčera Kučerová

Veronika Kyčera Kučerová

V osmnácti šla z rodných Loun do Prahy, aby studovala literaturu, pracovala v médiích a byla šťastná. Po deseti letech se vrátila s pocitem, že si sny sice splnila, ale šťastná moc není. Chyběli jí její blízcí a to, co znala z dětství: pospolitost a ruce od hlíny. A tak v Lounech nejprve založila rodinu, pak zahradu, semínkovnu; je členkou několika spolků, peče chleby a o všech svých experimentech se životem s nadhledem a vtipem píše. Na motivy jejího populárního blogu slamavbotach.cz vychází už druhá kniha. Má ráda lidi, kteří se neberou vážně, me­duňkový čaj, sklep plný úrody a své ušmudlané děti. A svého muže! Zase si přijde šťastná.

Kde knihu koupit

Online v ČR a SR

13,00 €

E-book

10,00 €


Osobně

Počet stran: 143
Vazba: šitá, ekologická s otevřeným hřbetem
Rozměr: 17 x 24 cm
Hmotnost: 253 g
ISBN 2. vydání: 978-80-87917-80-0, epub: 978-80-87917-69-5, MOBI: 978-80-87917-70-1
1. vydání: prosinec 2017
2. přepracované vydání: 2022 

Vaše názory