Budoucnost je nerůst

450 Kč 19 €
připravujeme

Budoucnost je nerůst

Základní kniha nerůstové hnutí

Kniha je v přípravě - bude v létě '23. Pokud chcete informaci, až bude venku, nechte na sebe kontakt zde
K tématu nerůstu si v češtině zatím přečtěte eknihu Nerůst a pak soubor esejí Na obranu nerůstu z pera Giorgose Kallise. 
Co vůbec nerůst je a o co ve stejnojmenném hnutí jde? Nerůst už svým názvem provokuje k úvahám o tom, jak budovat lidskou společnost bez ekonomického růstu. Poukazuje na to, že neustálý tlak na (neomezený) ekonomický růst na omezené planetě je nebezpečná sebe-destruktivní iluze, která nás přivedla na křižovatku, na které se nyní rozhoduje, zda půjdeme dál cestou dystopie nebo zda se nám podaří vytvořit společnost, která dokáže uspokojit potřeby všech a přitom respektovat limity planety. Nerůst nasvěcuje i to, že nyní máme historickou příležitost postavit lidskou společnost na principech dobrého života
V širším smyslu slova je nerůst hnutí, které propojuje všechna ostatní sociání a enviromentální hnutí jako to klimatické, lokalizační, za regenerativní zemědělství, alternativní školství, resuscitaci demokracie, tyrkysové organizace,... a další , které se i my v Peoplecommu snažíme zviditelňovat a propojovat v rámci projektu Hostina II
Kniha Budoucnost je nerůst je aktuálně tím nejlepším, co na toto téma zatím vyšlo. V rámci Slušné firmy jsme pořádali konferenci Nerůst jako alternativa růstového kapitalismu a Post-růstová firma - poslechněte si přednášky. 

Koupit knihu

Online v ČR a SR

450 Kč

připravujeme

Osobně

 

Autor

Matthias Schmelzer, Aaron Vansintjan, Andrea Vetter

Matthias Schmelzer is an economic historian, social theorist and climate activist. He has published The Hegemony of Growth and edited Degrowth in Movement(s).

Aaron Vansintjan is the co-founder of Uneven Earth, a website focusing on ecological politics.

Andrea Vetter is a transformation researcher, activist and journalist, using degrowth, commons and critical eco-feminism as tools.

Kde knihu koupit

Online v ČR a SR

450 Kč

připravujeme

Osobně

Vaše názory