Neobyvatelná Země

369 Kč 14 €

Neobyvatelná Země

To nejstrašidelnější, ale zároveň nejreálnější, co jste o tématu měnícího klimatu zatím četli

6.9.2019 jsem na svůj Facebook nahrál několik fotek této knihy a napsal: "Toto je to nejstrašidelnější, co jsem o tématu změny klimatu, dosud četl, a že poslední léta přečtu všechno, co na toto téma vyjde. Prosím, mohl by to někdo vydat i v češtině? Toto je totiž kniha, kterou si musí přečíst každý." (Tomáš Hajzler, PeopleComm)
Uběhl nějaký čas, kniha je k dispozici i v naší mateřtině a my ji tak s vděčností zařazujeme do našeho eshopu, kde si ji můžete pořídit i s dalšími knihami na toto téma: Klima - nový příběhTovárna na lži a Klima je příležitost.
Tématu klimatické krize se věnuje i kniha Dobrý život ve stínu konzumní společnosti

Koupit knihu

Online v ČR a SR

369 Kč

Proč si přečíst

  1. Tato kniha je výjimečná tím, že v ní autor popisuje mimo jiné velmi ilustrativně proměnu světa při oteplení o 1, 2, 3, 4, 5 stupňů. Hlavním přínosem je tu tedy to, že dozvíte, jaká bude naše budoucnost v případě, že budeme pokračovat v současném kurzu. 
  2. Protože toto je prostě prostě, kniha, kterou je nutné číst. Klima se změní pro všechny
  3. Slovy Timothy Snyder, historika: "Pokud nechceme, aby nás vnoučata proklínala, tak bychom si raději měli přečíst tuhle knihu." 
  4. Slovy deníku The Guardian: "Ať už jste zprávy o klimatických změnách zaspali, nebo se jim vyhýbáte, tato kniha vás probere. A jestli jste do současného klimatického dramatu ponořeni, Wallace-Wellsův hlas a perspektiva vás ještě víc vyburcuje." 
    Nejlepší kniha roku podle The New Yorker, Time, The Economist, The New York Times a dalších médií 

V knize se dozvíte

  1. V článku Stručná historie popírání změn klimatu: Co olejářský průmysl věděl dávno před námi aneb největší lež naší doby se dočtete, že o tom, co se s klimatem děje víme už od roku 1988. 
  2. Dozvíte se zde do detailu, co je příčinou a co je třeba udělat, abychom ty nejčernější scénáře zvrátili. 
  3. Je to super-čtivá, fascinující kniha. 

Obsah

Prolistujte si

Autor

David Wallace-Wells

David Wallace-Wells

Americký novinář, který se dlouhodobě věnuje tématu klimatických změn. Působí jako zástupce šéfredaktora v magazínu New York. V roce 2017 vyšla v časopise jeho esej s názvem Neobyvatelná planeta, která měla tak obrovský ohlas, že Wallace Wells napsal stejnojmennou knihu. Více o něm ve Wikipedii, případně jeho Twitter

Kde knihu koupit

Online v ČR a SR

369 Kč

Praktické info

Název v originálu: The Uninhabitable Earth: Life After Warming, 2019
Překlad:
Ficová Sylva
Počet stran: 368 stran
Vazba: brožovaná
Rozměr: 13,5 x 21 cm
Hmotnost: 410 gramů
ISBN: 978-80-275-0254-7
Rok 1. vydání v CZ: 2020

Vaše názory