Továrna na lži

370 Kč 15 €

Továrna na lži

Důležitá kniha vysvětlující, jak vznikají lži na téma proměny planetárního klimatu

Vedle knihy Klima je příležitost je tu další novinka: Továrna na lži od sociologa Vojtěcha Pecky, která na konkrétních příkladech z českého i světového kontextu ukazuje, jak funguje výroba klimatických lží. 
Možná jste slyšeli, že za současné oteplování nemůže přibývání skleníkových plynů v atmosféře. Někdo tvrdí, že za to může Slunce nebo vesmírné záření. Další tvrdí, že se globální oteplování vůbec neděje. Jiní zase, že žádné změny nemůžeme vůbec zjistit. Tato tvrzení se občas odkazují i na vědeckou literaturu. Někdy tyto názory prezentují respektování vědci. Naprostá většina klimatologického výzkumu ale už dlouho tvrdí, že dochází ke klimatickým změnám, které má na svědomí lidská aktivita. Zároveň se nicméně informačním prostorem se také šíří závažná obvinění klimatologie z falšování dat a podvrhů, jež prý situaci dramatizují. Výsledkem je kakofonie hlasů, které vytvářejí dokonalý chaos. Sociologický výzkum a investigativní projekty v posledních letech ukazují, že tato situace není náhodná. Množství prací odhaluje propracovanou politickou strategii, která má za cíl chránit zájmy fosilního průmyslu. Jejím základním nástrojem je právě vytváření zmatku.
K tématu doporučujeme následující knihy: Neobyvatelná zeměKlima - Nový příběh a Klima je příležitost. V knize Dobrý život ve stínu konzumní společnosti naleznete, na téma ekologické/klimatické krize, též celou jednu obsáhlou kapitolu. Tématu rozkrývání systémových lží se věnuje kniha Propast a též Dobrý život ve stínu konzumní společnosti

Koupit knihu

Online v ČR a SR

370 Kč

Obsah

Prolistujte si

Autor

Vojtěch Pecka

Vojtěch Pecka

Vojtěch Pecka je český sociolog. Ve svém výzkumu se zaměřuje na to, jak se fosilní průmysl staví ke klimatickým změnám, i na současné sociální teorie, jež zpracovávají vztah společnosti k širší ekosystémové a geofyzikální realitě. Spolupodílí se také na cyklu A2larmu o klimatické krizi Budoucnost je teď.

Kde knihu koupit

Online v ČR a SR

370 Kč

Autor: Vojtěch Pecka
Počet stran: 240
Vazba: brožovaná
Rozměr: 105 x 180 mm
Hmotnost: 200 g
ISBN: 978-80-908712-2-9
Rok vydání (CZ): květen 2023
Jazyk: český

Vaše názory