Slepé skvrny

329 Kč 13 €

Slepé skvrny

O tom, co nám v naší společnosti zůstává skryto

Oči-otevírající kniha pro kohokoli, kdo chce v Česku žít vědomý (ne konzumní) život a případně se i aktivněji zapojit do řešení problémů naší společnosti. Je to bezesporu kniha, která pomůže pochopit skutečné problémy naší společnosti a je tak svým způsobem "očkováním" proti manipulaci ze strany dogmatických politků, komerčních médií a sociálních sítí. 
Na téma slepých skvrn moderní společnosti doporučujeme knihy obsažené v tematických balíčcích knih s názvem Nová ekonomika - Vše, co potřebujete vědět o novém ekonomickém systémuDekonstrukce konzumuNerůst jako alter-nativa růstového kapitalismu a dále pak knihy Kdo vaří ekonomům, Imperiální způsob života Dějiny světaKde peníze jsou služebníkem, nikoliv pánem a Ekonomičtí disidenti

Koupit knihu

Online v ČR a SR

329 Kč

Proč si přečíst

 1. Protože Daniel Prokop jako sociolog dokáže poukázat na skutečné (ne ty politicky proklamované) příčiny našich obtíží. 
 2. Protože kniha je napěchovaná, často velmi překvapujícími, oči-otevírajícími statistikami. 
 3. Protože se tu člověk dozví informace, které z většinových médií nezíská. 
 4. Protože - závažným tématům navzdory - je kniha napsaná velmi čtivě: Je to jednoduše strhující čtení. 

V knize se dozvíte

 1. Kde se u nás bere chudoba a jaký je její rozsah a co všechno ovlivňuje. 
 2. Jak fungují české daně? Co a jak zdaňujeme a co bychom zdaňovat měli v případě, že bychom chtěli férovější a udržitelnější systém. 
 3. Že Česko není jedna země, ale že jsou tu regiony, které se jeden od druhého liší jako den a noc. To, jak se bude komu dařit, je ovlivněno do velké míry právě tím, v které části Česka se kdo narodil. 
 4. Vzhledem k tomu, že autorova manželka pochází z USA, v knize najdete i řadu amerických reálií, které pomáhají české "slepé skvrny" zasadit do globálního kontextu. 
 5. Řadu dalších fascinujících informací a souvislostí. 

Obsah

Prolistujte si

Autor

Daniel Prokop

Daniel Prokop

(nar. 1984) Sociolog a zakladatel výzkumné organizace PAQ Research, Člen NERV (Národní ekonomická rada vlády). Ve svém výzkumu se zaměřuje se na kvantitativní výzkum v  oblastech vzdělávání, sociálních nerovností a chudoby, sociální politiky a sociální stratifikace. Stojí za unikátním výzkumem Rozděleni svobodou.

   Kde knihu koupit

   Online v ČR a SR

   329 Kč

   Vaše názory