Když tělo řekne NE

15,00 € 389,00 Kč
E-book 14,00 € 330,00 Kč

Když tělo řekne NE

Jak stres souvisí s nemocemi

Podle mnoha odborníků je toto jedna z oněch vzácných knih, které zachraňují životy. Autor v ní, zcela ojedinělým způsobem, boří mnoho mýtů dnešní moderní medicíny, především osvětluje skutečné příčiny většiny dnešních civilizačních chorob. Na příkladech skutečných lidí podložených vědeckými studiemi ukazuje, jak potlačené emoce jako například zlost a s tím související stres ovlivňují to, jak žijeme, jak se chováme k sobě i druhým a především to, jak jsme zdraví. V knize narazíte na příběhy cyklisty Lance Amrstronga (rakovina), prezidenta Ronalda Reagana (Alzheimer), basebalisty Lou Gerhiga (ALS), herečky Gildy Radnerové (rakovina) a mnoha dalších. Dozvíte se, jak (ne)schopnost nastavit si v životě hranice a s tím potlačené emoce buď zabíjí nebo naopak znamenají pevné zdraví a dobrý život. Kniha též ukazuje, jak se vymanit ze závislosti na lékařích a farmaceutickém průmyslu a jak převzít zodpovědnost za své zdraví. 
Tuto knihu si můžete pořídit v cenově zvýhodněném balíčku s názvem Gábor Maté se dvěma dalšími knihami, které jsme od tohoto autora zatím vydali: Držte si své děti o fenoménu mezilidských vazeb se zaměřením na vztah dětí a rodičů a V říši hladových duchů, což je kniha věnující se tématu skutečných příčin a léčení závislostí. 
K tématice mezlidských vztahů doporučujeme Sedm principů spokojeného manželství, Třináct tisíc dní, případně knihy Anthony de Mella: Cesta k lásce a Bdělost. P.S.: Z díla Gabora Matého chystáme i V království hladových duchůRoztěkaná mysl

Koupit knihu

Online v ČR a SR

15,00 €

E-book

14,00 €


Osobně

 

Prolistujte si

Autor

Gábor Maté

Gábor Maté

Kanadský lékař maďarského původu, který zasvětil většinu profesního života lečbě a výzkumu závislostí a práci s umírajícími. Ve svých knihách a projevech propojil závislosti, ADHD a řadu civilizačních chorob s traumaty v období ranného dětství. Jeho závěry byly zpočátku kacířské, ale postupně - tak, jak pomáhají zachraňovat tisíce a tisíce životů, se dostávají i do středního lékařského proudu. Více o něm na Wikipedii nebo na jeho stránkách Drgabormate.com.

Kde knihu koupit

Online v ČR a SR

15,00 €

E-book

14,00 €


Osobně

Praktické info

Překlad: Viktor Jurek
Název v originále: When the Body says NO: Exploring the stress-disease connection
Počet stran: 312 stran
Vazba: šitá, nelepená, eko
Rozměr: 23,5 x 17 cm
Hmotnost: 501 g
ISBN: 978-80-87917-47-3
Rok 1. vydání: 2019

Odkazy

Vaše názory