Když tělo řekne NE

18,00 € 435,00 Kč
E-book 15,00 € 369,00 Kč

Když tělo řekne NE

Jak stres souvisí s nemocemi

Všechny Matého knihy, tj. Když tělo řekne NEDržte si své dětiV říši hladových duchů, Roztěkaná mysl a Mýtus normálnosti koupíte v cenově zvýhodněném balíčku s názvem Gabor Maté. 
Toto je jeden z těch titulů, které zachraňují životy. Autor v ní, zcela ojedinělým způsobem, boří mnoho mýtů dnešní moderní medicíny, především osvětluje skutečné příčiny většiny dnešních civilizačních chorob. Na příkladech skutečných lidí podložených vědeckými studiemi ukazuje, jak potlačené emoce jako například zlost a s tím související stres ovlivňují to, jak žijeme, jak se chováme k sobě i druhým a především to, jak jsme zdraví. V knize narazíte na příběhy cyklisty Lance Armstronga (rakovina), prezidenta Ronalda Reagana (Alzheimer), basebalisty Lou Gerhiga (ALS), herečky Gildy Radnerové (rakovina) a mnoha dalších. Dozvíte se, jak (ne)schopnost nastavit si v životě hranice a s tím potlačené emoce buď zabíjí nebo naopak znamenají pevné zdraví a dobrý život. Kniha též ukazuje, jak se vymanit ze závislosti na lékařích a farmaceutickém průmyslu a jak převzít zodpovědnost za své zdraví. 
K tématice vlastních hranic doporučujeme Umění odejít, k mezlidským vztahům potom Sedm principů spokojeného manželství. Tématu celistvosti života se věnují například Dobrý život ve stínu konzumní společnostiTřináct tisíc dní, případně knihy Anthony de Mella: Cesta k lásce a Bdělost. K tématu léčení traumatu doporučujeme i oceňovanou knihu Tělo sčítá rány.

Koupit knihu

Online v ČR a SR

18,00 €

E-book

15,00 €


Osobně

 

Obsah

Prolistujte si

Autor

Gábor Maté

Gábor Maté

Gabor Maté: 

Narodil se v dubnu 1944 židovské matce v nacisty okupované Budapešti v poslední fázi holocaustu. Aby přežil, jako ani ne roční dítě svěřila ho matka cizí osobě, jeho prarodiče byli zavražděni v Osvětimi a otec byl na nucených pracích. Až po letech praxe rodinného lékaře, porodníka, po zkušenostech z práce s narkomany a umírajícími i na základě řady vlastních problémů si začal všímat souvislostí mezi prvními lety, a života člověka, včetně období ještě před narozením, a jeho zdravím i schopností prožívat život. Jemu samotnému byla diagnostikována ADHD, odjakživa měl problémy s koncentrací, s rozpoznáním a ohlídáním si vlastních hranic a se závislostmi. Proto začal tato témata zkoumat, napsal o nich pět knih, z nichž každá se stala bestsellerem. Po uvedení filmu Moudrost traumatu (2020) se jeho práce dostala i do mainstreamu a Gabor Maté dnes patří k nejžádanějším řečníkům světa na témata traumatu, zdraví, dětství a výchovy. S manželkou Rae žije v kanadském Vancouveru. Více o něm na: www.drgabormate.com

Kde knihu koupit

Online v ČR a SR

18,00 €

E-book

15,00 €


Osobně

Praktické info

Překlad: Viktor Jurek
Název v originále: When the Body says NO: Exploring the stress-disease connection
Počet stran: 304 stran
Vazba: lepená,
Rozměr: 23,5 x 17 cm
Hmotnost: 509 g

ISBN: 
978-80-87917-47-3 (1. vydání)
Rok 1. vydání: 2019

ISBN: 978-80-87917-76-3 (2. vydání)
Rok 2. vydání: 2021

ISBN: 978-80-87917-90-9 (3. vydání)
Rok 3. vydání: 2022

Odkazy:

Stránky Gábora Matého
Film Moudrost traumatu
Rozhovor pro Český rozhlas: Závislosti jsou pokusy vymanit se z bolesti, říká lékař a spisovatel Gabor Maté
Video s CZ titulky: Jak nepokazit vlastní děti
Video s CZ titulky: Ochrana dětí před přístroji
Video s CZ titulky: Jak trauma z dětství vede k závislosti
Rozhovor v Respektu 
Rozhovor v Psychologii
Dozvuky návštěvy GM v Praze
Rozhovor o závislotech na Českém rozhlasu 
Rozhovor o dětství na Alarmu 
Vystoupení v květnu '22 v Praze s titulky

Vaše názory