Cesta k lásce

145 Kč 5 €

Cesta k lásce

To nejlepší o životě od Anthonyho de Mella

Vedle Bdělosti je Cesta k lásce základní knihou nadčasového indického myslitele Antonyho de Mella. Obě knihy jsou nabité životní moudrostí a metaforami, po kterých se na svůj život už nejspíš nikdy nepodíváte jako předtím. Myslíme si, že tuto drobnou knížku je dobré nosit při sobě jako takový malý kapesní průvodce životem. Je velmi pravděpodobné, že si ji zamilujete, a že vám velmi pravěpodobně změní život. Více o Anthony de Mellovi a o knihách ve videu: ZDE. Pokud vás Bdělost nebo Cesta k lásce zaujala, podívejte se na Krásu jednoduchostiTřináct tisíc dníDobrý život ve stínu konzumní společnosti.
Knihy Anthonyho de Mella řadím mezi dvanáct knih, které mi změnily život. (Tomáš Hajzler, PeopleComm) 
Pro mapování stínů, silných stránek a rozvoj všímavosti a vděčnosti doporučujeme Jeden odstavec denně

Koupit knihu

Online v ČR a SR

145 Kč

Proč si přečíst

  • Myšlenky Anthonyho De Mella jsou nad-časové - málokterý duchovní Mistr přitom vynikal takovou schopností vysvětlit jednoduše a srozumitelně složitosti života
  • Pochopíte podstatu pocitů prázdnoty, neštěstí a nespokojenosti
  • Získáte fenomenální příručku pro život
  • Přestože se jedná o těžká témata, při čtení de Mellových knih se vydatně zasmějete, ale možná se i rozpláčete

V knize se dozvíte

  • Podstatu de Mellova učení může popsat krátký úryvek z Cesty k lásce: „ ‚Asi před 12 lety jsem objevil něco, co od základů změnilo můj život.‘ Potkal tehdy v Kalkatě řidiče rikši jménem Rinzai, který, ačkoli prožíval bolesti smrtelné choroby a byl tak chudý, že musel ještě před smrtí prodat svou kostru, přesto byl plný víry a radosti. ‚Najednou jsem si uvědomil, že jsem potkal mystika, který znovu objevil život. On žil, já jsem byl mrtvý. Potkal jsem člověka, který se během svého života na této zemi převtělil.

Prolistujte si

Autor

Anthony de Mello

Anthony de Mello

Anthony de Mello (4. září 1931 – 2. června 1987) byl jezuitský kněz, psychoterapeut a spisovatel, který se proslavil svými knihami, které se formou krátkých a leckdy humorných příběhů a meditací dotýkaly spirituality a smyslu lidského života.

Narodil se v Goa v Indii. Za svého života hodně cestoval, několikráte navštívil Španělsko a USA, kde studoval a posléze učil. Ve svých knihách dokázal velmi obratně propojit myšlenky křesťanství se spiritualitou východu a lidskou psychologií. Anthony de Mello byl velmi významným americkým jezuitou. Knihy o náboženství a lásce, které vydal, mají hluboký duchovní smysl a staly se po celém světě bestsellery.

Anthony ve svém životě a v duchovních cvičeních pro laiky i jezuitské kněží oživoval smysl i význam duchovnosti, modlitby i života samotného, měl přitom veliký dar vypravování; příběhy v jeho knihách jsou velmi čtivé i humorné, např. soubor myšlenek Modlitba žáby 1, 2 lze dobře číst i jako sbírku anekdot, díky tomu si člověk příběhy snadno zapamatuje, přemýšlí o nich a může odkrýt i hlubší význam, který se v nich skrývá (někdy je poučení z příběhu jasné takřka na první pohled, jindy dá nalezení alegorie hodně práce).

Kde knihu koupit

Online v ČR a SR

145 Kč

Praktické info

Název v originále: The Way to Love: The Last Meditations of Anthony de Mello
Překlad: Marcela Zelinková
Počet stran: 152 stran
Vazba: vázaná
Rozměr: 120 x 200
Hmotnost: 190 g
ISBN: 978-80-7295-122-2
Rok CZ vydání: 2010

Odkazy

Vaše názory