Vůdce smečky: Láskyplné vedení v rodině

249 Kč 10 €

Vůdce smečky: Láskyplné vedení v rodině

Kniha pojednávající o tématu rodičovské autority

Toto je další pozoru-hodná kniha pro rodiče a další dospělé, kteří jsou v každodenním kontaktu s dětmi a záleží jim na jejich radostném dětství a harmonickém rozvoji. Je to kniha o tom, jak budovat blízké, důvěrné a autentické vztahy mezi dospělými a dětmi - o složitém tématu autority tedy o tom, jak nastavit a držet hranice na bázi respektu bez toho, že by dospělý musel zneužívat svou fyzickou převahu.
Vůdce smečky měl podobný osud jako kniha Ve svém živlu. Vydalo ji nakladatelství, které ji neumělo dostat ke čtenářům. Před vyhozením ji zachránila jedna z obdivovatelek práce Jespera Juula, které se nyní snaží knihu šířit i prostřednictvím našeho e-shopu. 
Knihu si můžete koupit buď jednotlivě nebo v cenově zvýhodněném balíčku Nová výchova společně s knihami Respektovat a být respektován, což je praktický manuál na to, jak přistupovat k druhým lidem na bázi respektu a Držte si své děti aneb Proč jsou rodiče důležitější než kamarádi. Pokud se zajímáte o tématiku dětství a výchovy, prohlédněte si určitě i tyto knihy: Důkaz, že sebeřízené vzdělávání funguje,  Jak děti získávají "akademické" dovednosti bez formálního vyučování, Odpojený muž, Summerhill, Dobrý život ve stínu konzumní společnosti nebo Rozšířená rodina

Koupit knihu

Online v ČR a SR

249 Kč

Proč si přečíst

 1. protože vám pomůže nalézt svůj vlastní přístup k výchově.
 2. protože v ni najdete spoustu inspirací, jak být pro své děti přirozenou autoritou.
 3. protože výchova není „jednosměrka“ a i my dospěli se toho od děti můžeme hodně naučit.
 4. protože děti přinášejí svým rodičům do života to nejhodnotnější právě v okamžicích, kdy jsou nejnesnesitelnější!
 5. protože je na čase, abychom začali brát děti vážně.

V knize se dozvíte

 1. Zjistíte, proč děti potřebují doma a ve škole moudré a empatické vedení dospělých, kteří vysílají jasné signály. 
 2. Jesper Juul vám přiblíží hodnoty, které jsou klíčové pro láskyplné vedení v rodině: autentičnost (namísto skrývání se za roli rodiče), osobní odpovědnost za sebe a za své chování, integrita a jasné vyjadřování svých hranic, stejnocennost všech členů rodiny a péče o rovnováhu mezi potřebami komunity a potřebami každého člena domácnosti.
 3. Zde najdete vysvětlení, proč se rodiče nemusí ve výchově dohodnout na stejných principech, teoriích a hodnotách a že je to pro děti velká výhoda.
 4. Dozvíte se, proč je pocit vlastní hodnoty (sebevědomí) důležitou ochranou psychického zdraví a že je potřeba ho rozvíjet nejen u děti, ale i u sebe. 
 5. Pochopíte, že přizpůsobení se je naše kolektivní iluze. 
 6. Uvědomíte si, že se budoucnost vašich děti odehrává teď!

Obsah

Prolistujte si

Autor

Jesper Juul

Jesper Juul

JESPER JUUL (1948-2019) byl dánský rodinný terapeut a velký pedagogický inovátor. Založil The Kempler Institute of Scandinavia, kde vzdělával pedagogy a učitele. V roce 2007 založil mezinárodní organizaci Familylab International, nabízející semináře, přednášky, workshopy a poradenství rodičům, rodinám i veřejným organizacím po celém světě. Zdůrazňoval, že žádná výchovná metoda nemůže nahradit skutečný vztah dospělého s dítětem. Inspiruje a motivuje k budovaní kvalitních vztahů mezi dospělými a dětmi, založených na autentické komunikaci, osobní zodpovědnosti a rozvoji zdravého pocitu vlastní hodnoty. V posledních letech věnoval zvláštní pozornost krizi v současném školství a problematice dětské agresivity. Podle něj se jedná o dva nejnaléhavější problémy evropské vzdělávací kultury.

Kde knihu koupit

Online v ČR a SR

249 Kč

Název v originále: Leitwölfe sein: Liebevolle Führung in der Familie
Počet stran:
 200 stran
Vazba: vázaná
Rozměr: 14 × 20,5 cm
Hmotnost: 361 gramů
ISBN: 9788075779915
Rok vydání: 2016

Vaše názory