Rytmus roku s Hankou Zemanovou

990 Kč 39 €

Rytmus roku s Hankou Zemanovou

Průvodce tím, jak srovnat krok s přírodou

Vskutku unikátní kniha, která vás provede celým rokem od ledna do prosince a do detailu vysvětlí, co naše těla i duše v daný čas potřebují a jak těmto potřebám vycházeli vstříc naši předci. Dozvíte se tu, jaké jídlo, nápoje, byliny nebo koření nabízí v různých obdobích příroda. Pokud jste mladší, možná budete udivení, co všechno je v přirodě k dispozici a jakou výživnou a léčivou sílu to má. Vy, kdo jste na Zemi déle si možná v knize rozpomenete na své dětství, své babičky a zvyklosti vašich předků. Na knize spolupracovaly tři celostní lékařky, v čemž tkví i další unikát této knihy - a to, že zkušenosti našich předků jsou podepřené poznáními ajurvédy, čínské a naší západní medicíny. Kniha je doslova napěchovaná recepty na jídlo a nápoje, které jsou nejenom chutné, ale i zdravé a v harmonii s přírodními rytmy. Kniha váží bezmála 2 kg, a je tak obsahem i rozsahem skutečnou biblí přírodního života.
P.S.: V knize najdete i drobnou kapitolu o tom, kde bereme jídlo a jak zavařujeme komunitně rajčatovou omáčku
K tématu jídla a komunity doporučujeme Hostinuknihy Slámy v botách, dále pak třeba Bio je naše cestaPokud byste chtěli kontext k tématu mezilidských vztahů, osamělosti, fungování zdravé společnosti a vlivu komunity a skutečného jídla na zdraví, doporučujeme dvě knihy: Dobrý život ve stínu konzumní společnosti a Mýtus normálnosti - společně v balíčku Dekonstrukce konzumu.

Koupit knihu

Online v ČR a SR

990 Kč

Proč si přečíst

  1. Protože žádná taková kniha v naší mateřtině zatím nevyšla
  2. Protože získáte průvodce toho, jak se opět propojit s přírodou
  3. Protože mnoho receptů využívá ingredience volně sesbírané v přírodě, tj. ušetříte rodinnou peněženku
  4. Text je mimořádně čtivy, odžitý a autentický

V knize se dozvíte

  1. Kniha Rytmus roku přesměruje naši pozornost od exotických superpotravin a drahých potravinových doplňků k našim domácím a sezónním superpotravinám, které máme na dosah ruky. Místo avokád, kokosů, kustovnic, kešu ořechů a chia semínek objevíte hodnotu pampelišek, bršlice, klíčků a lesních borůvek, divokých bylin, kopřivových semínek, šípků, trnek či vlašských ořechů. Naučíte se je snadno používat v kuchyni. 
  2. Kniha posílí důvěru v moudrý řád přírody, který nám na každém místě nabízí vždy to, co právě nejvíce potřebujeme. Tím se náš organizmus nejlépe připravuje na nadcházející roční období. 
  3. Dozvíte se, proč je rytmus přírody zdrojem uzdravující životní síly, a budete mít chuť se s přirozenými rytmy znovu propojit. 
  4. Na každé stránce knihy zjistíte, že žít přirozeně zdravě není složité. Při čtení si postupně rozpomenete na to, co už dávno víte a co máme všichni zapsáno v buněčné paměti. Jen jsme na to pod návalem informací, zážitků a pracovního shonu pozapomněli…

Obsah

Prolistujte si

Videa

Další videa

Autor

Hanka Zemanová

Hanka Zemanová

Hanička Zemanová patří mezi přední české propagátorky ekologického zemědělství, biopotravin a životního stylu v souladu s přírodními biorytmy. Je to autorka zatím čtyř kuchařských bestsellerů, které v mnoha českých rodinách změnily a dál mění pohled na to, jak se stravovat, kde získávat jídlo a jak sesouladit svůj život s přírodou a ostatními lidmi. V minulosti spolu-zakládala dvě firmy: Albio a Biopekárnu Zemanka. Se svojí rodinou bydlí na venkově na Sedlčansku, kde žije vše (a mnohem víc), o čem píše ve svých knihách. Více viz: www.biokucharka.cz nebo na instagramu.  

Kde knihu koupit

Online v ČR a SR

990 Kč

Počet stran: 552 stran
Vazba: pevná
Rozměr:
 210×220 mm
Hmotnost: 1754 g
ISBN: 9788088244073
Rok 1. CZ vydání: 2021

Na knize spolupracovali: 

Kniha Rytmus roku je vyústěním několikaleté autorčiny práce a jejích mnohaletých zkušeností ze života na venkově. Na knize Hanka Zemanová spolupracovala se třemi lékařkami. MUDr. Michaela Šimková obohatila knihu svými znalostmi a zkušenostmi v oblasti středoevropských léčivých bylin a tradiční čínské medicíny, MUDr. Martina Zisková přispěla pohledem ájurvédy a MUDr. Hana Sirotková pohledem antroposofické medicíny. Cenné zkušenosti ze světa léčivých bylin do knihy dodaly také MUDr. Judita Hofhanzlová, Anna Špůrková a Renata Jahodová. Celou knihu na závěr ještě pročetla a svými postřehy doplnila i PharmDr. Margit Slimáková, specialistka na zdravotní prevenci a výživu. Dílčí otázky byly konzultovány také s Českou společností ornitologickou a s Botanickým ústavem Akademie věd ČR.
Fotografie jídel, léčivých nápojů a dalších elixírů z přírody jsou dílem přední české food fotografky Aleny Hrbkové. O portréty a krajinné záběry se postaral především fotograf Martin Matěj, ale také Michal Kratochvíl, kteří zachytili autentický rytmus roku v běhu několika sezón v přírodě i u autorky doma. Celou knihu graficky ztvárnila  Katka Kamenická.

Vaše názory