Předat dětem, co je k žití

480 Kč 20 €

Předat dětem, co je k žití

30 let rozhovorů o tom, jak našim dětem předat Zemi, která bude ještě k žití

Kniha Předat dětem, co je žití je výborem 30 rozhovorů s osobnostmi různých profesí, oborů, názorů či věr, které vyšly za 30 let existence časopisu Sedmá generace. V knize se potkávají socioložky Hana Librová a Jiřina Šiklová, filosofové Erazim Kohák a Václav Bělohradský, ekologové Bedřich Moldan a Mojmír Vlašín, psychiatr Stanislav Grof, terapeutka Naomi Aldort, ochranář rysů Ludvík Kunc, ekologičtí aktivisté Satish Kumar a Vandana Shiva, výtvarník Vladimír Kokolia, hudebník Petr Váša, lesní expert Jaromír Bláha, katolický intelektuál Tomáš Halík a řada dalších.
Dobové rozhovory jsou v knižním vydání doplněny novými informacemi jak o zpovídaných osobnostech, tak o probíraných tématech. Kniha tak může sloužit jako svébytná kronika společenského, environmentálního či politického vývoje po roce 1989. Tematicky se rozkračuje od ochrany přírody, krajiny a zvířat přes klimatickou krizi, energetiku, postavení žen nebo výchovu dětí až po environmentální politiku, filosofii a psychologii.

Pokud se zajímáte o tématiku udržitelné či raději regenerativní budoucnosti, podívejte se na knihy obsažené v balíčcích Nová ekonomika - Vše, co potřebujete vědět o novém ekonomickém systémuNerůst jako alter-nativa růstového kapitalismu a Dekonstrukce konzumu a dále pak na Slepé skvrnyKdo vaří ekonomům, Imperiální způsob života Dějiny světa. 

Osobnosti v knize
Satish Kumar * Vandana Shiva * Edward Goldsmith * Mojmír Vlašín * Helena Norberg-Hodge * Václav Mezřický * Ivan Dejmal * Murray Bookchin * Ludvík Kunc * Petr Váša * Vladimír Buřt * Tomáš Halík * Milena Rychnovská * Hana Librová * Jiřina Šiklová * Václav Bělohradský * Jan Beránek * Ľubica Lacinová * Vladimír Kokolia * Bedřich Moldan * Jaromír Bláha * Jiří Zemánek * Naomi Aldort * Stanislav Grof * Jan Piňos * Erazim Kohák * Alexander Ač * Lukáš Čížek * Alex Cornelissen * Zdeňka Voštová

Koupit knihu

Online v ČR a SR

480 Kč

Obsah

Prolistujte si

Videa

Další videa

Ze života knihy

Autor

Sedmá generace

Sedmá generace

Sedmá generace je environmentální popularizační dvouměsíčník, který se zaměřuje na alter-nativy v životním stylu, ekonomice, školství, zemědělství a kultuře. O životním prostředí píše způsobem, který se dotýká praktického každodenního života: zajímají je jak školní stravování, tak automobilismus.  V minulosti čtenáři 7.G nepřehlédli témata o pomalém způsobu života, o soběstačných obcích, o sdílení nejen dat, o ekonomice bez úroků, ale také o hřbitovním zahrádkaření nebo o ekosexu. V každém čísle najdete velký rozhovor, recenze na knížky nebo filmy s ekologickou tématikou, mediální seriál, reportáže z přírody. 7.G vychází na recyklovaném papíře ve formátu A4 každé dva měsíce a redakce sídlí v Brně.

Kde knihu koupit

Online v ČR a SR

480 Kč

Počet stran: 488
Vazba: V4
Rozměr: 14,8 x 21 cm
Hmotnost: 650 g
ISBN: 978-80-11-00728-7
Rok 1. vydání: 2021

Vaše názory