Naše budoucnost je lokální

389 Kč 15 €
E-book 330 Kč 14 €

Naše budoucnost je lokální

Kniha brilantně vysvětlující podstatu dnešních problémů a jejich řešení

Jedná se o unikátní knihu, která nás uchvátila tím, jak srozumitelně, čtivě a přitom (i pro zaneprázdněného čtenáře) stravitelně a na "pár stránkách" vysvětluje, jak jsme se dostali k dnešním problémům a se stejnou lehkostí nastiňuje i nutná řešení. Nevíme o žádné jiné knize, která by toto v takové jednoduchosti zatím dokázala. Myslíme si proto, že je to jedna z těch knih, které v dnešní době "post-faktické" potřebujeme. Proto jsme se jí rozhodli v naší mateřtině vydat. Pokud totiž máme změnit svět, je třeba udělat dvě věci v následujícím pořadí: Zaprvé si musíme vyjasnit, co je s ním špatně. Zadruhé se potřebujeme se shodnout na řešeních.
Předmluvy k českému vydání knihy jsou zde
Fakt je ten, že globalní rozmach korporátního laissez-faire kapitalismu v posledních bezmála padesáti letech s sebou přinesl strmý nárůst chudoby, nerovností, pocitů nespravedlnosti a tím logicky i extremismu a nakonec i "starého dobrého" válčení. Politická stabilita je minulostí, klimatický chaos sílí - více viz "krize". Jak se dočtete v knize, naše budoucnost musí být znovu lokální. Je třeba začít znovu začít žít tam, kde dnes většina pouze bydlíme. Potřebujeme znovu-objevit pravidla "dobrého života" tak, jak ho v naší tradici definoval Aristoteles.
Knihu si pořídíte v cenově zvýhodněném balíčku  Nová ekonomika - Vše, co potřebujete vědět o novém ekonomickém systému a také v balíčku Podnikání budoucnosti. 
Ke knize Určitě si pusťe i filmy Ekonomika štěstí Lokální planetacož jsou de facto "trailery" na knihu.
K tématu se podívejte na knihy z pera Nadi Johanisové Kde peníze jsou služebníkem, nikoliv pánem a Ekonomičtí disidenti, pro pochopení kontextu potom na tématické balíčky knih s názvem Nová ekonomika - Vše, co potřebujete vědět o novém ekonomickém systému a Nerůst jako alter-nativa růstového kapitalismu. Prohlédněte si též tyto knihy: Slepé skvrnyKdo vaří ekonomům, Imperiální způsob života Dějiny světa. 

Koupit knihu

Online v ČR a SR

389 Kč

E-book

330 Kč


Osobně

 

Proč si přečíst

 • Protože v této knize se dozvíte, v čem tkví skutečná (běžnému člověku skrytá) podstata zhoršující se situace doma i ve světě. Kniha zároveň brilantně vysvětluje i řešení. 
 • Protože vám kniha může zviditelnit mnohé jevy, které zůstávají většině z nás skryté.
 • Protože kniha je napěchovaná nadějí: Najdete tu základní přehled česko-slovenských lokalizačních iniciativ. 
 • Protože tato kniha pro vás může být zásadní životní křižovatkou: Můžete při jejím čtení zjistit, že na život není třeba jen většinu času vydělávat, ale že je ho možné i žít. 
 • Protože je to nejlepší dostupný manuál na to, jak žít dobrý život. 

V knize se dozvíte

 • Kniha se zaměřuje na možná nejslepější skvrnu naší moderní společnosti: Většina z nás chápe příčiny narůstající politické nestability, extremismu nebo klimatické krize mylně.  
 • Co je to, jak funguje a komu skutečně prospívá "volný trh" jako i česko-slovenské evangelium 90.let (a dnešní evangelium politických uskupení á la ODS).
 • Možná budete žasnout nad tím, jak spolu některé zdánlivě nesouvisející věci souvisí. 
 • Dozvíte se tu o tom, co se stalo v Ladakhu, když tam vstoupil volný trh jako ukázka toho, co se stalo všude jinde v době rozmachu globalizace.
 • V knize můžete nalézt kopec inspirace na to, jak život žít, ne na něho ve stále zběsilejším tempu vydělávat. 
 • Dozvíte se zde, jak žít tam, kde bydlíte. 

Obsah

Prolistujte si

Autor

Helena Norberg-Hodge

Helena Norberg-Hodge

Helena Norberg-Hodge (1946), původem Švédka, je průkopnicí globálního hnutí za lokalizaci a nové ekonomiky, autorkou několika mezinárodních bestsellerů přeložených do více než 40 jazyků a řady úspěšných filmových dokumentů. Je také zakladatelkou několika organizací - mimo jiné společnosti Local Futures, dříve známé jako Mezinárodní společnost pro ekologii a kulturu. Hovoří plynně několika jazyky (anglicky, německy, švédsky, ladaksky, francouzsky, španělsky, italsky). V těchto jazycích přednáší po celém světě, učí na vysokých školách, mimo jiné na věhlasné Schumacher College. Za svou práci byla mnohokrát oceňována - mimo jiné princem Charlesem, princem Sadruddinem Agou Khanem, Dalai Lamou nebo indickými premiéry Indirou and Rajivem Gandhiovými. Mezi jejími dalšími oceněními najdete "Alternativní Nobelovu cenu" nebo prestižní cenu Arthura Morgana. Více o Heleně na Wikipedii nebo na Local Futures

Kde knihu koupit

Online v ČR a SR

389 Kč

E-book

330 Kč


Osobně

 • Obživa

  Obživa

  Příležitost podávat se do prvního spolkového obchodu v Česku - viz zde 
  Nutnost zazvonit na zvonek "Obživa". Obchod je ve dvoře v zadním rohu napravo. 

  Otevírací doba:
   
  Po: 10 - 18
  Út: 10 -19
  St: 15-19
  Čt: 10-19

  Aktuální otevírací časy: zde

  Kontakt:
  Bar/ák, Za Poříčskou branou 7, Praha 8 – Karlín (mapy)
  E-mail: komunikace@obziva.cz
  Tel:735 526 360
  Facebook: zde

  Platba je možná pouze v hotovosti.

Praktické info

Název v originálu: Local is Our Future, Steps to an Economics of Happiness
Překlad: 
Viktor Jurek
Počet stran: 159
Vazba: šitá, eko
Rozměr: 23,5 x 16,7 cm
Hmotnost: 269 g
ISBN: 978-80-87917-72-5
Rok 1. vydání (CZ): 2021
Rok 1. vydání (Intl): 2019, Local Futures

Vaše názory