Naše budoucnost je lokální

389 Kč 15 €
připravujeme

Naše budoucnost je lokální

Kniha brilantně vysvětlující podstatu dnešních problémů a jejich řešení

Kniha je v tisku. V prodeji bude v červnu 2021. Chcete-li se o knize dozvět jako první, nechte na sebe email zde a my vám napíšeme hned, co bude kniha v prodeji. 

Jedná se o naprosto unikátní knihu, která nás uchvátila tím, jak srozumitelně, čtivě a přitom (i pro zaneprázdněného čtenáře) stravitelně a na "pár stránkách" vysvětluje, jak jsme se dostali k dnešním problémům a se stejnou lehkostí nastiňuje i nutná řešení. Nevíme o žádné jiné knize, která by toto v takové jednoduchosti zatím dokázala. Myslíme si proto, že je to jedna z těch knih, které v dnešní době "post-faktické" potřebujeme. Proto jsme se jí rozhodli v naší mateřtině vydat. Pokud totiž máme změnit svět, je třeba udělat dvě věci v následujícím pořadí: Zaprvé si musíme vyjasnit, co je s ním špatně. Zadruhé se potřebujeme se shodnout na řešeních. 
Fakt je ten, že globalní rozmach korporátního laissez-faire kapitalismu v posledních bezmála padesáti letech s sebou přinesl strmý nárůst chudoby, nerovností, pocitů nespravedlnosti a tím logicky i extremismu. Politická stabilita je minulostí, klimatický chaos sílí - více viz "krize". Jak se dočtete v knize, naše budoucnost musí být znovu lokální. Je třeba začít znovu začít žít tam, kde dnes většina pouze bydlíme. Potřebujeme znovu-objevit pravidla "dobrého života" tak, jak ho v naší tradici definoval Aristoteles. K tématu doporučujeme balíček Jiný systém a také naší novinku Dobrý život ve stínu konzumní společnosti.

Koupit knihu

Online v ČR a SR

389 Kč

připravujeme

Osobně

 

Proč si přečíst

  • xyz

V knize se dozvíte

  • xyz

Autor

Helena Norberg-Hodge

Helena Norberg-Hodge

Helena Norberg-Hodge (1946), původem Švédka, je průkopnicí globálního hnutí za lokalizaci a nové ekonomiky, autorkou několika mezinárodních bestsellerů přeložených do více než 40 jazyků a řady úspěšných filmových dokumentů. Je také zakladatelkou několika organizací - mimo jiné společnosti Local Futures, dříve známé jako Mezinárodní společnost pro ekologii a kulturu. Hovoří plynně několika jazyky (anglicky, německy, švédsky, ladaksky, francouzsky, španělsky, italsky). V těchto jazycích přednáší po celém světě, učí na vysokých školách, mimo jiné na věhlasné Schumacher College. Za svou práci byla mnohokrát oceňována - mimo jiné princem Charlesem, princem Sadruddinem Agou Khanem, Dalai Lamou nebo indickými premiéry Indirou and Rajivem Gandhiovými. Mezi jejími dalšími oceněními najdete "Alternativní Nobelovu cenu" nebo prestižní cenu Arthura Morgana. Více o Heleně na Wikipedii nebo na Local Futures

Kde knihu koupit

Online v ČR a SR

389 Kč

připravujeme

Osobně

Praktické info

Název v originálu: Local is Our Future, Steps to an Economics of Happiness
Překlad: 
Viktor Jurek
Počet stran: 
Vazba: šitá, eko
Rozměr: 23,5 x 16,7 cm
Hmotnost: 
ISBN: 978-80-87917-72-5
Rok 1. vydání (CZ): 2021
Rok 1. vydání (Intl): 2019, Local Futures

Vaše názory