Náš dům je v plamenech

359 Kč 14 €
prodej ukončen

Náš dům je v plamenech

Manifest neformálního lídra globálního klimatického hnutí

Greta Thunberg našla (zčásti díky své diagnóze Aspergerova syndromu) odvahu se už ve svých 15 letech postavit za klimatické vědce a pravdu o změně klimatu (Více viz Stručná historie popírání změn klimatu: Co olejářský průmysl věděl dávno před námi aneb největší lež naší doby). Tato odvaha se potkala s nadáním  a tréninkem ve švédském školském systému a Greta je tak schopna v perfektní angličtině formulovat své myšlenky jako málokdo: Co projev to trefa na komoru. Díky tomu se jí podařilo nastartovat globální klimatické hnutí, které se dnes stalo naší velkou nadějí na nutné změny. 
Kniha Náš dům je v plamenech obsahuje český překlad knihy Scény od srdce, kterou společně s Gretou napsala její matka operní zpěvačka Malena Ernman, otec Svante Thunberg a sestra Beata Ernman. V této publikaci najdete také nejdůležitější Gretiny projevy, které v anglické verzi vyšly pod názvem No one is too small to make a difference. 
K tématu doporučujeme: Klima - nový příběh, Neobyvatelná země, Šesté vymírání a tématu se věnuje i Dobrý život ve stínu konzumní společnosti

Koupit knihu

Online v ČR a SR

359 Kč

prodej ukončen

Proč si přečíst

  • Dozvíte se o příběhu rodiny Thunbergových a zjistíte, co předcházelo „mediální slávě“ Grety. 
  • Uděláte si svůj vlastní názor na Gretu Thunberg a zbavíte se mnoha dezinformací, které se kolem ní objevily.
  • Přečtete si známý proslov How dare you celý, ne vytržený z kontextu.
  • Zamyslíte se nad svým vlastním životem.
  • Možná začnete žít víc ekologicky.

V knize se dozvíte

  • Zjistíte, že Greta nám nediktuje, co máme dělat. Pouze nabádá k tomu, abychom jednali dle závěrů vědců a dodržovali to, k čemu se státy zavázaly.
  • Dozvíte se o rodině Grety, o změnách, které její členové udělali ve svých životech a o její sestře Beatě.
  • Najdete zde všechny důležité projevy Grety, které pronesla až do konce září 2019, kdy dojela plachetnicí do New Yorku.
  • Zjistíte, v kterých krocích lidstvo v oblasti ekologie selhává.
  • Dozvíte se, že spousta věcí není tak, jak se na první pohled zdá.

Prolistujte si

Autor

Greta Thunberg

Greta Thunberg

Člověk, kterého netřeba představovat... (viz např. Šach mat, Greto!) Švédská dívka, která se ve svých patnácti letech, v srpnu 2018, rozhodla si každý pátek místo školy sednout před švédský parlament, aby upozornila na nečinnost establishmentu ve vztahu ke klimatické krizi. Uběhla chvíle a její solo-stávky si všimla média a přes ně celý svět. Nastartovalo se globální hnutí Fridays for Future. Greta začala vystupovat na konferencích, v parlamentech, televizních show, na setkání nejbohatších a nejvlivnějších lidí planety a stala se neformální vůdkyní světového klimatického hnutí. Více o Gretě ve Wikipedii.
Gretiny kroky můžete sledovat online na facebooku, instagramu nebo na twitteru.

Kde knihu koupit

Online v ČR a SR

359 Kč

prodej ukončen

Překlad: Lysáčková, Irena, Michlová, Magdaléna a Michl, Jaroslav
Název v originále: České vydání obsahuje dvě publikace - Scener ur hjartat (ve švédštině) a projevy. Scener ur hjartat má v angličtině vyjít v březnu 2020. Název je The House Is On Fire. Projevy vyšly pod názvem No one is too small to make a difference, ale v anglickém vydání je méně projevů než v českém :) Název Náš dům je v plamenech je zvolen podle jednoho Gretiných projevů Grety.
Počet stran: 276 stran
Vazba: vázaná
Rozměr: 13,7 × 21 cm
Hmotnost: 401 gramů
ISBN: 9788090630772
Rok vydání: 2019 (1. vydání)

Vaše názory