Vztahy a rodičovství postavené na citovém poutu

711 Kč 28 €

Vztahy a rodičovství postavené na citovém poutu

Cenově zvýhodněný balíček o nejdůležitějším principu výchovy a mezilidských vztahů

Citové pouto je mechanismus, který k sobě poutá děti a rodiče a je tak základem zdravého vývoje jedince nejenom u člověka, ale i u dalších zvířat. Je to ta zvláštní magie, která vede rodiče k tomu, aby své děti ochraňovali a "piplali" až do dospělosti. Zároveň je to i onen magnetismus, který vede děti k tomu, aby ke svým rodičům vzhlížely a následovaly je.
Bývaly doby, kdy o poutu nebylo nutné mudrovat, neboť fungovalo. V konzumní, na soutěži a výkonu zaměřené společnosti je však pouto stále rozbitější. Malá nukleární rodina, nepřítomný otec, obecně vystresovaní a netrpěliví rodiče, plus digitalizace našich životů (viz Odpojený muž) způsobuje, že ztrácíme své děti mnohem dřív, než by bylo pro jejich vývoj vhodné s drastickými důsledky na naše vztahy a celou lidskou společnost. 
Citové pouto nefunguje pouze v rodičovství, ale obecně v mezi-lidských vztazích. V tzv. tekuté době, kdy "záruční doba jogurtů je často delší než doba, kdy dnes vydrží vztah" je koncept pouta, vazby či attachmentu a jeho dopadu na kvalitu našich životů jedním z hlavních témat, kterým se potřebujeme v dnešní společnosti věnovat.
Detaily obou knih si prohlédněte na jejich stránkách: Budování citového pouta a Držte si své děti.
Držte si své děti si můžete koupit i v balíčku s druhou knihou Gábora Matého Když tělo řekne NE. K tématu dětství a vzdělávání se podívejte na Nové vzdělávání, kde se seznámíte s nejdemokratičtějšími školami světa - Summerhillem a Sudbury. Rodičům, jejichž cílem je radostné dětství, doporučujeme určitě Rozšířenou rodinu a lidi, kteří chtějí hlubší a trvanlivější vztahy, oceňují Sedm principů spokojeného manželství

Koupit knihu

Online v ČR a SR

711 Kč

Kde knihu koupit

Online v ČR a SR

711 Kč

Praktické informace o obou knihách najdete na jejich stránkách Budování citového pouta a Držte si své děti.

Vaše názory