Hledání ztraceného smyslu práce

250 Kč 11 €
prodej ukončen

Hledání ztraceného smyslu práce

Soubor textů o podstatě smysluplné práce

Máloco je v dnešní společnosti tolik rozbité jako to, jak pracujeme. Prací trávíme většinu našich bdělých životů a 9 z 10 zaměstnanců nenaplňuje. Více než polovina lidí v závislosti na oboru připouští, že jejich zaměstnání je dokonce zcela zbytečné (viz fenomén Práce na hovno). Přitom platí, že čím méně smyslu, tím více prázdnoty a úzkosti. Čím více úzkosti, tím více se obracíme k vnějšímu světu: Snažíme se to někam dotáhnout, soutěžíme s druhými, hromadíme věci, padáme do závislostí. Jinými slovy: Pokud opravíme to, jak pracujeme, konzumní společnost devastující naši planetu a lidské duše, se sesype jako domeček z karet. 
Málokdo v naší nedávné historii dokázal vliv toho, jak pracujeme na naše životy popsat tak mistrně jako právě Karl Marx. Bohužel jeho myšlenky byly zdiskreditovány sovětskými bolševiky a nám v postkomunistických zemích jsou proto nepřístupné. O to důležitější je tato útlá knížka, kterou vydala skupina mladých lidí, nezatížených naší komunistickou minulostí u příležitosti konference Hledání ztraceného smyslu práce.
Pomůže vám pochopit proč dnes na život většinu času vyděláváme místo abychom ho prostě žili
P.S.: Pokud chcete téma práce lépe pochopit, pořiďte si knihu v cenově zvýhodněném balíčku s názvem Souvislosti práce. V tomto balíčku se můžete s tématem seznámit ze tří úhlů. Začněte Hledáním ztraceného smyslu. Pak si dejte Hrdiny kapitalistické práce. To je kniha, která vzešla z investigativního projektu Saši Uhlové mezi nejhůře placenými povoláními v Česku. A skončete knihou Ve svém živlu, která se zaměřuje na to, jak najít v životě svůj důlek, tedy to správné, čím se živit.

Koupit knihu

Online v ČR a SR

250 Kč

prodej ukončen

Proč si přečíst

 • První porevoluční překlad Marxových textů, které jsme vybrali především pro publikum, které se zajímá o svobodu a štěstí v práci i pro studenty humanitních oborů.
 • Výběr těch nejzásadnějších částí Marxova díla týkající se člověka a práce.
 • Průřez Marxovým životem, v němž naleznete texty, které se dnes prakticky nedají fyzicky sehnat.
 • Jedná se o odborný akademický překlad. Text se podařilo zbavit nepřesností spojených s názvoslovím užívaným během totality. 
 • Změníte pohled na Marxe a jeho filosofii a získáte kritický nadhled.

V knize se dozvíte

 • Jaká je Marxova filosofie DOOPRAVDY a proč by byl Karel Marx odpůrcem bolševické totality.
 • Kdo je to vůbec člověk a jakou roli v jeho životě pro něj hraje práce.
 • Proč si člověk připadá v zaměstnání nesvobodný a jak se může osvobodit.
 • Co je to komunismus ve smyslu dovršeného humanismu.
 • Proč je Marx filosofem humanismu, svobody a smysluplné práce - ne filosofem totality a ujařmení.

Prolistujte si

Autor

Karl Marx

Karl Marx

Jeden z největších filozofů moderních dějin, Němec Karl Heinrich Marx (1818 - 1883). Svými myšlenkami předběhl dobu o více než 150 let. Precizně popsal podstatu většiny našich dnešních společenských problémů, především odcizení od sebe sama, od práce, od druhých lidí a od přírody (zde). Jeho myšlenky ovlivnily nespočet dalších myslitelů a v novodobé historii tak sehrál nezastupitelnou roli.
Jak ale známo, sovětským ideologům a jejich komunistiským nohsledům se po celé planetě metodami totalitního socialismu podařilo marxovy myšlenky na dlouhá léta zdiskreditovat. V postkomusnistických zemích jsou tak jeho nadčasové ideje většině lidí bohužel nepřístupné. (Více: Wikipedie).

Kde knihu koupit

Online v ČR a SR

250 Kč

prodej ukončen

Praktické info

Překlad: Jakub Chavalka, Bernard Šoška
Texty vybral a k vydání připravil: 
Radek Holodňák
Počet stran: 132 stran
Vazba: brožovaná
Rozměr: 210 x 150 x 8 mm
Hmotnost: 184 g
ISBN: 978-80-270-6808-
Upravený dotisk 1. vydání: 2019

První díl podcastu Bildung k tématu knihy

  Vaše názory