Hrdinové kapitalistické práce

299 Kč 12 €

Hrdinové kapitalistické práce

Dechberoucí exkurze do světa nejhůře placené práce v Česku

Kniha investigativní novinářky Saši Uhlové sestává v první řadě z reportáží, které napsala a postupně vydávala v rámci speciálního projektu magazínu A2larm. Autorka si v rámci projektu změnila jméno a upravila fyzickou podobu, přeorganizovala svůj rodinný život a věnovala půl roku života zkoumání podmínek, v nichž pracují lidé na nekvalifikovaných a nízko placených pozicích – od prádelny přes drůbežárnu, kasu v supermarketu, výrobnu žiletek až po třídírnu odpadu. Součástí knihy jsou i osobní deníky a zápisky, v nichž zachycuje pocity, vjemy a reflexe, které se do reportáží nevešly. Jednotlivé reportáže jsou proloženy texty, které mají laickému čtenáři přiblížit legislativní i organizační okolnosti zaměstnávání lidí ze sociálně slabých vrstev.
Celý projekt je propojen s dokumentárním filmem Hranice práce Apoleny Rychlíkové.
Ojedinělý grafický návrh knihy je dílem Barbory Klimszové. Dvoubarevný tisk na žlutém papíře s neoříznutou delší stranou připomíná noviny a na zadní straně přebalu, který se po rozložení stává plakátem, se skrývá překvapení. Pokud vás kniha zaujme, podívejte se určitě i na knihy Kateřiny Varhaník Wildové zde.
P.S.: Pokud chcete téma práce lépe pochopit, pořiďte si knihu v cenově zvýhodněném balíčku s názvem Souvislosti práce. V tomto balíčku se můžete s tématem seznámit ze tří úhlů. Začněte Hledáním ztraceného smyslu, což jsou vybrané texty u nás nepřístupného filozofa Karla Marxe. Pak si dejte Hrdiny kapitalistické práce. To je kniha, která vzešla z investigativního projektu Saši Uhlové mezi nejhůře placenými povoláními v Česku. A skončete knihou Ve svém živlu, která se zaměřuje na to, jak najít v životě svůj důlek, tedy to správné, čím se život. 

Koupit knihu

Online v ČR a SR

299 Kč

Prolistujte si

Videa

Další videa

Autor

Saša Uhlová

Saša Uhlová

Novinářka, aktivistka, matka. Redaktorka A2Alarm.
Více viz Wikipedia

Kde knihu koupit

Online v ČR a SR

299 Kč

Počet stran: 241
Vazba: brožovaná, přebal
Rozměr: 16,5 x 23,5 cm
Hmotnost: 320 g
ISBN: 978-80-271-0714-8
Rok vydání: prosinec 2017

Vaše názory