Temná stránka hledačů světla

229 Kč 9 €

Temná stránka hledačů světla

Kniha o tom, proč někoho obdivujeme a někoho nenávidíme

Tento titul řadím mezi dvanáct knih, které mi změnily život. Proč? Velmi pochopitelným jazykem totiž vysvětluje stín (tak, jak ho definoval C.G.Jung) jako potlačené vlastnosti, které ale nevymizely a až příliš často s námi pěkně "šijí". Projevuje se to tím, když někoho nekriticky obdivujeme, stejně tak jako když nás někdo štve, rozčiluje nebo třeba i vytáčí. Pochopit a přijmout svůj stín znamená porozumět svým emocím, stát se méně manipulovatelným a více sám/sama sebou. Kdyby si tuto knihu přečetl každý člověk na Zemi, kámen by nezůstal na kameni, i kdyby z toho každý pochopil jen 10%. (Tomáš Hajzler). 
Z podobného ranku se podívejte i na Když tělo řekne NE, obecně cokoliv od Gabora Matého nebo od Anthonyho de Mella Cesta k lásce nebo Bdělost

Koupit knihu

Online v ČR a SR

229 Kč

Prolistujte si

Autor

Debbie Fordová

Debbie Fordová

Mezinárodně uznávaná americká terapeutka Debbie Fordová, která v minulosti úspěšně zvítězila nad vlastní dlouholetou závislostí na drogách i když nakonec podlehla v 57 letech rakovině. Její život měl však obrovský význam, neboť zpopularizovala teorii stínů a mechanismus projekce C.G.Junga a zpřístupnila tento psychologický přístup masám. Více viz Wikipedia nebo stránky jejího institutu.

Kde knihu koupit

Online v ČR a SR

229 Kč

Vaše názory