Svobodná hra

23,00 € 599,00 Kč
dočasne vyprodáno

Svobodná hra

Jak nechat vyrůst radostné, odolné a samostatné děti

Hra, kterou si řídí samy děti je základním předpokladem jejich učení a zdravého vývoje. Učí je tvořit, plánovat, rozhodovat se, dávat a brát, naslouchat druhým, vyjednávat, kontrolovat své impulzy, překonávat překážky. Dává jim smích a radost ze života. Dovoluje dětem, aby objevily své silné stránky a staly se skutečně samy sebou. To platí mnohonásobně, pokud jsou děti venku, v přírodě. Tato kniha propojuje nejnovější odborné poznatky o hře s praktickou inspirací a zkušeností rodiny se čtyřmi dětmi a je určena všem rodičům, učitelům a dalším dospělým, kteří pečují o děti. 
Kniha doplňuje náš bestseller Respektovat a být respektován, což je praktický manuál na to, jak přistupovat k druhým lidem na bázi respektu a nakonec (Re)design rodiny pro 21.století od manželů Hláskových, kde získáte další potřebné souvislosti. K tématu výchovy doporučujeme balíček tří knih (Respektovat a být respektovánDržte si své děti a Vůdce smečky: Láskyplné vedení v rodině) s názvem Nová výchova.
Pokud se zajímáte o tématiku dětství a výchovy, prohlédněte si určitě i tyto knihy: SummerhillRespektovat a být respektovánDůkaz, že sebeřízené vzdělávání funguje,  Jak děti získávají "akademické" dovednosti bez formálního vyučování, Odpojený muž, Summerhill, Dobrý život ve stínu konzumní společnostiRozšířená rodina a Mýtus normálnosti. 

Koupit knihu

Online v ČR a SR

23,00 €

dočasne vyprodáno

Proč si přečíst

  1. Podíváte se na „obyčejnou“ dětskou hru z mnoha úhlů a objevíte, jak geniálním vynálezem pro lidský rozvoj hraní je.
  2. Zjistíte, jak dnešní dětství hubne a co vše děti ztrácejí, když nemají dost příležitostí řídit svou vlastní svobodnou hru.
  3. Objevíte, že čím jednodušší jsou hračky, tím různorodější hru nabízejí, a naopak čím uklizenější je hřiště, tím monotónnější je hraní.
  4. Dozvíte se, kde dětem v hraní nepřekážet, a naučíte se, jaký je rozdíl v roli hlídače, ředitele a herního průvodce.
  5. Protože je to velmi čtivá, vědecky podložená a vizuální nádherná kniha. 

V knize se dozvíte

  1. Jak se zrodila hra v příběhu evoluce a jak si hrály děti lovců a sběračů, zemědělců a pastevců a v moderní průmyslové společnosti.
  2. Proč dnešní děti potřebují herní průvodce, kdy jim do hry vstoupit a proč zase rychle zmizet.
  3. O jakých 16 typů svobodné hry by děti neměly přijít a proč si každé dítě hraje jinak.
  4. Že svobodná hra není jen čistá, krásná a roztomilá a patří do ní také bojové hraní a hry „na hraně“.
  5. Proč je pro hru zásadní volný čas, volný prostor a volný materiál.

Obsah

Prolistujte si

Autor

Justina a Petr Danišovi

Justina a Petr Danišovi

Justina se věnuje domácímu vzdělávání jejich čtyř dětí, ve volných chvilkách vymýšlí vzdělávací materiály pro děti, metodiky pro učitele a lektoruje na seminářích pro rodiče, pedagogy a další průvodce dětí. Je autorkou a redaktorkou webů www.ucimesevenku.cz a www.svobodnahra.cz. Pravidelně přispívá do řady časopisů a blogů, např. Krásný rok, Bedrník, Mrkvička, Rodiče vítáni, Řízení školy.

Petr se zabývá vzděláváním a ochranou životního prostředí. Zajímá ho, proč si děti hrají, jak se učí a proč potřebují kontakt s přírodou. Napsal popularizační knihy Děti venku v přírodě, ohrožený druh? a Tajemství školy za školou. Působí jako ředitel vzdělávacího centra TEREZA a předseda Sítě středisek ekologické výchovy Pavučina.

Kde knihu koupit

Online v ČR a SR

23,00 €

dočasne vyprodáno

Počet stran: 312 stran
Vazba: vázaná
Rozměr: 21,5 × 21,5 cm
Hmotnost: 1015 gramů
ISBN: 978-80-88244-17-2
Rok vydání: 2020

Vaše názory