Na obranu nerůstu

350 Kč 15 €

Na obranu nerůstu

Soubor esejí představujících nerůstového hnutí

Myšlenka nerůstu je kontroverzní, často nepochopená a paradoxně čím dál tím populárnější. Giorgos Kallis, jeden z předních myslitelů nerůstového hnutí, přináší v této knize jeho přístupnou, inspirativní a promyšlenou obhajobu. Jednotlivé kapitoly tvoří výběr z autorových esejí, novinových článků, blogových příspěvků a „minifestů“, které zahrnují širokou škálu témat – od zeleného růstu a dějin ekonomie, přes ekonomickou krizi, až po science fiction a hollywoodské filmy. Texty obsahují také debaty a výměny názorů mezi Kallisem a nerůstovými kritiky. Kniha Na obranu nerůstu tak slouží nejen jako skvělý úvod pro všechny, kdo jsou na nerůst zvědaví a hledají systémovou alternativu vůči stávajícímu neudržitelnému společenskému uspořádání. Přináší také intelektuálně podnětné konverzace pro již poučenější čtenáře a čtenářky, kteří se chtějí dozvědět víc – ať už se nachází na straně zastánců či spíše kritiků nerůstových myšlenek.
K tématu nerůstu jsme připravili cenově zvýhodněný balíček toho nejlepšího, co v češtině zatím vyšlo: Kromě této knihy v něm najdete Nerůst jako alter-nativa růstového kapitalismu a Čas: dorůst - soubor esejí o o dobrém životě pro všechny v rámci planetárních limitů.
K tématu nerůstu doporučujeme přednášky a besedy z konference na toto téma pořádané Slušnou firmou 
K další důležitým knihám s tématem změny společenských systémů patří ty obsažené v balíčcích Nová ekonomika - Vše, co potřebujete vědět o novém ekonomickém systému Dekonstrukce konzumu a dále Slepé skvrnyKdo vaří ekonomům, Imperiální způsob života Dějiny světa. 

Koupit knihu

Online v ČR a SR

350 Kč

Prolistujte si

Videa

Další videa

Autor

Giorgos Kallis

Giorgos Kallis

Ekologický ekonom, původem z Řecka, profesor na Autonomní univerzitě v Barceloně, jeden z předních globálních propagátorů nerůstu. Více o něm na Wikipedii

Kde knihu koupit

Online v ČR a SR

350 Kč

Vaše názory