Jak přežít konec civilizace aneb Cesta k soběstačnosti

300 Kč 12 €

Jak přežít konec civilizace aneb Cesta k soběstačnosti

2. přepracované vydání příručky soběstačnosti

DAB rádio nefunguje. Notebook se nerozsvítí. Kohoutek neuroní ani kapku vody. Tma tmoucí. Začíná vám být zima a oblíbený obchod naproti je zabedněný. Nastal konec civilizace? Ale ne, jen se mohlo poškodit něco v křehkém soukolí civilizace, jak ji známe. A ve které jsme zpohodlněli a zapomněli na to, co bylo běžné pro naše (pra)rodiče. Knížka Magdaleny Vožické přináší sumář praktických rad a odzkoušených doporučení, na co bychom pro podobný případ neměli zapomenout. Rázně, ale s nadsázkou. Recepty na konzervaci potravin, a schopnost jejich vypěstování, domácí apatyku nebo výrobu základních předmětů zvyšujících pravděpodobnost přežití proložila autorka příběhovou vrstvou. Fiktivní, a přitom tak reálnou. Ze života.
Nečekejte dystopický text ždímající téma apokalypsy. Jak přežít konec civilizace chytlavě předkládá zkušenosti předchozích generací v situacích, které jsme si ještě nedávno nechtěli nebo neuměli představit. I kdyby nenastaly, získáte s knihou cenná a ozkoušená doporučení, jak se stát na vratké a stále méně vyzpytatelné společnosti soběstačnější, odolnější a také veselejší. 
Na téma soběstačnosti doporučujeme především knihy z pera Slámy v botách a Domácnost bez odpadu, dále pak Hostinu plus knihy, které najdete ve dvou tematických balíčcích Nová ekonomika - Vše, co potřebujete vědět o novém ekonomickém systému a Dekonstrukce konzumu

Koupit knihu

Online v ČR a SR

300 Kč

Proč si přečíst

  • Vydat se na cestu k soběstačnosti je aktuální právě v této době: autorka ji nelíčí jako dramatickou, mnohem spíše jako dobrodružnou výpravu.
  • Autorka popisuje pouze to, co sama vyzkoušela, prožila nebo praktikuje nadále. Používá srozumitelný a sdělný jazyk.
  • Kniha obsahuje množství receptů, postupů, fíglů a praktických tipů: ať jde o zajištění základních potřeb člověka nebo i sofistikovanější postupy v obnově domů nebo uchovávání potravin.
  • Pro řadu čtenářů a čtenářek jde o titul, který zcela změnil jejich pohled na vlastní, konzumerismem zatížený život a přivedl je k rozpomenutí na to, co znali nebo uměli sami nebo jejich předkové.
  • Navzdory názvu jde o knihu prodchnutou osobitým humorem Magdaleny Vožické, sebeironií, sarkasmem, ale i laskavostí a pochopením; nejlépe se to promítá vrovině fiktivního příběhu hlavního anti-hrdiny, jenž končí s (městskou) civilizací, aby se vydal všanc nástrahám (venkovské) soběstačnosti.

V knize se dozvíte

  • Jak se postarat o zajištění tepla a střechy nad hlavou – šetrně a finančně dostupně.
  • Jak si zajistit a uchovat obživu i v případě mimořádných událostí.
  • Co dělat, na co myslet a jak postupovat v případě blackoutu, výpadku tepla nebo ochromení dosavadního života (jako třeba během covidových lockdownů).
  • Jak se spolehnout sám na sebe (a přírodu) v mezních situacích – při nemoci, hladomoru, haváriích apod.
  • Jak se vyvarovat chyb při přechodu na soběstačnějších a samostatnější život: při chovu domácích zvířat nebo pěstování a zpracování základních druhů potravin. A jak jsou důležité vztahy se sousedstvem.

Prolistujte si

Autor

Magdalena Vožická

Magdalena Vožická

Narodila se v roce 1966. Vystudovala výtvarnou školu. Dětství trávila střídavě na venkově s prarodiči a v Praze. Na venkově také žila během prvního manželství obklopena domácím zvířectvem. Je matkou syna a dcery, každé z dětí pochází z jiného tisíciletí. Nyní je podruhé vdaná a žije v Praze.Snaží se žít ekologicky a využívat pro sebe co nejméně zdrojů. Rodinu krmí potravinami vytvořenými ze základních surovin. Mezi její koníčky patří alternativní léčba, kdy dělá pokusy sama na sobě a občas i na manželovi, který se s ní díky tomu nenudí. Ráda čte, vytváří 3D a 4D tapety na obrazovky mobilních telefonů a háčkuje. Před lety se věnovala keramice. Dovolené tráví touláním se v obytném voze.

Kde knihu koupit

Online v ČR a SR

300 Kč

Počet stran: 262 stran
Vazba: brožovaná
Rozměr: 15 × 20,5 cm
Hmotnost: 446 g
ISBN: 2. vydání: 9788090801509
Rok 1. vydání: 2021
2. vydání:
2022 

Vaše názory