Posvátná ekonomie

16,50 € 398,00 Kč

Posvátná ekonomie

Jedna z nejsrozumitelnějších knih popisujících kořeny dnešních krizí a to, jak by měla fungovat další fáze evoluce člověka

Momentálně jedna z nejlepších knih, které vysvětlují, proč musí náš ekonomický systém růst a tím pádem...: Proč je většina lidí uvězněná v kolotoči krysího závodu a spíše než by bohatla, tak chudne,... Proč je v přírodě stále méně divočiny,... Proč jsou půda, voda a vzduch stále toxičtější,... Proč jsme ve světě stále vyspělejšího zdravotnictví stále nemocnější,... Co je příčinou stupňující se komodifikace, tj. zpoplatňování přírody a mezilidských vztahů,... Co je skutečnou příčinou válek a imperialismu,... a celkově, proč nyní čelíme sérii zhoršujících se krizí.
Kromě brilantního vysvětlení toho, co a proč se dnes děje tu ale najdete především zcela konkrétní obrysy další evoluce člověka.
Jednoduše, je to jedna z těch knih, u kterých bychom si přáli, aby si ji přečetl každý. 
Najdete jí v tematickém, cenově zvýhodněném balíčku s dalšími, podobně disidentskými knihami s názvem Nová ekonomika - Vše, co potřebujete vědět o novém ekonomickém systémuVedle Posvátné ekonomie, která vám dá filozofický rámec, ale i vysvětlí podstatu fungování našeho finančního systému a výhledy do budoucna je tu kniha Budoucnost je nerůst s podtitulkem "průvodce na cestu do světa po kapitalismu". Zde najdete skvělou analýzu dnešní situace a též výhled do řešení. Jako třetí tu najdete Ekonomii koblihy - i zde je skvělá analýza, z dalších oči-otevírajících úhlů. Význam této knihy je ale především v tom, že přináší kuchařku, podle které nový ekonomický systém postavit. A nakonec tu je útlá brožurku s názvem Naše budoucnost je lokální, která přináší aspekt lokalizace. 
Od Eisenstina doporučujeme jeho další knihu Klima - nový příběh
K další důležitým knihám patří dva tituly v tematické balíčku s názvem, Dekonstrukce konzumu a dále Slepé skvrny, Kdo vaří ekonomům, Imperiální způsob života Dějiny světa. 

Koupit knihu

Online v ČR a SR

16,50 €

Proč si přečíst

Posvátná ekonomie sleduje historii peněz od starověkých ekonomik darů až po moderní kapitalismus a odhaluje, jak peněžní systém přispěl k odcizení, konkurenci a nedostatku, jak zničil společenství a jak si vynutil nekonečný růst. Dnes tyto trendy dosáhly svého extrému - ale v důsledku jejich zhroucení můžeme najít velkou příležitost k přechodu k propojenějšímu, ekologičtějšímu a udržitelnějšímu způsobu bytí.

V knize se dozvíte

Tato kniha pojednává o tom, jak se může změnit peněžní systém, aby tento přechod ztělesňoval, a jak bychom se mohli změnit my. Posvátná ekonomie je široce integrovanou syntézou teorie, politiky a praxe a zkoumá avantgardní koncepty nové ekonomie, včetně měn se záporným úrokem, místních měn, ekonomie daru a obnovy společných statků. Autor Charles Eisenstein se zamýšlí také nad osobními rozměry tohoto přechodu a oslovuje ty, kteří se zabývají tím, jak žít podle svých ideálů ve světě, jemuž zdánlivě vládnou peníze. S využitím bohaté linie konvenčního i nekonvenčního ekonomického myšlení předkládá kniha Posvátná ekonomie vizi, která je originální, a přesto zdravá, radikální, a přesto jemná a stále aktuálnější v době, kdy se prohlubuje krize naší civilizace.

Obsah

Prolistujte si

Autor

Charles Eisenstein

Charles Eisenstein

CHARLES EISENSTEIN je dnes, v době sílících krizí, jedním z důležitých průvodců, které tolik potřebujeme na cestě do vyšších úrovní evoluce Homo Sapiens - více viz Nový příběh. Málokdo dnes umí tak přesně a srozumitelně popsat, co se to se světem děje a hlavně, co dál, tak jako on. Je to velký propagátor tzv. ekonomiky daru. Jeho krátké filmy a eseje, které se masově šíří po internetu, ho etablovaly jako uznávaného sociálního filosofa a intelektuála alternativní kultury, který se vymyká jakýmkoli zaběhlým žánrům. Eisenstein promoval v roce 1989 na Yaleově univerzitě v oboru matematiky a filosofie a následujících deset let strávil jako překladatel z čínštiny do angličtiny. Je autorem knih Posvátná ekonomieKrásnější svět je možný, naše srdce to ví a Ascent of Humanity a v současné době žije v městečku Camp Hill v Pensylvánii. Více o něm viz jeho stránky nebo na Wikipedii.

Kde knihu koupit

Online v ČR a SR

16,50 €

Název v originálu: Sacred Economics: Money, Gift and Society in the Age of Transition
Autor: Charles Eisenstein
Překlad: Marie Vlachová
Počet stran: 422
Vazba: brožovaná
Rozměr: 15 × 22 cm
Hmotnost: 666 g
ISBN: 9788075303844
Rok vydání (CZ): 2022 (2. upravené vydání)
Rok vydání (Intl): 2021
Jazyk: český

Vaše názory