BIO je naše cesta

15,50 € 398,00 Kč

BIO je naše cesta

Příběhy patnácti lidí, kteří v Česku pěstují jídlo v souladu s přírodou

Spolehlivě platí, že jsme tím, co jíme. Pokud jsou to - dnes zcela obvyklé - vysoce průmyslově zpracované potraviny s pesticidy, ovoňovadly, dochucovadly, prodlužovači životnosti,... v toxických plastových obalech, je velmi pravděpodobné, že si zkracujeme život a dříve nebo později onemocníme. Průmyslové zemědělství, pro které je krajina jednoduše "továrnou" a rostliny a zvířata "položkami v účetnictví", způsobuje erozi gigantických rozměrů (jen v ČR zmizí ročně 21 miliónů tun půdy, erozí je ohroženo 57% orné půdy zde), pesticidy zabíjí včely a velkou část života v okolí polí. Až 75% vzorků pitné vody obsahuje rakovinotvorné pesticidy a situace se dále zhoršuje. Průmyslové zemědělství je jednou z hlavních příčin změn klimatu a s tím související ekologické katastrofy.
To nejjednodušší, co s tím může každý člověk udělat, je přejít na ekologické zemědělství. "Bio je naše cesta" je klíčová kniha, které nám může pomoci nahlédnout do "kuchyně" patnácti českých ekologických zemědělců a zpracovatelů jídla a celé téma bio/chemo tak dále zpopularizovat. Moc vás prosím, šiřte tuto knihu. Díky!  
V tématu jídla nepřehlédněte knihy od Slámy v Botách Hostinu.
Na téma snižování rodinného rozpočtu mrkněte na Domácnost bez odpadu.

Koupit knihu

Online v ČR a SR

15,50 €

Proč si přečíst

1) Protože jsme tím, co jíme

2) Pokud ještě váháte, zda se kupovat jídlo bez pesticidů se vyplatí... pročtěte tuto knihu

Protože to, jak funguje dnešní zemědělství je doslovná katastrofa - tato kniha vám představí 15 konkrétních řešení

3) Kniha je krásná - fotografická, při čtení si inspirujete, ale i pokocháte

4) Protože kniha je plná praktických českých příkladů, nula teorie, jen život

5) Protože málokteré téma je momentálně tak důležité jako to, jak si obstaráváme jídlo

V knize se dozvíte

1) Nahlédnete do kuchyně patnácti českých pěstitelů, chovatelů a zpracovatelů jídla

2) Nasbíráte konrétní tipy na to, jak si obstarat skutečné jídlo - ať už v obchodech, formou KPZky, samozásobitelstvínákupů ve velkém nebo nákupu přímo od pěstitelů, zpracovatelů. 

3) Pochopíte lépe vážnost situace a urgenci, která s tím souvisí, tj. nutnost přejít na hospodaření v souladu s člověkem a přírodou

Prolistujte si

Autor

Marie Šuláková & Nikol Klapková

Marie Šuláková & Nikol Klapková

Marie Šuláková (*1974) je původní profesí novinářka, publicistka na volné noze, autorka několika knížek, které se věnují regionálním výrobkům v Olomouckém kraji, regionální historii či vlastivědě pro děti. Žije v Olomouci a je matkou pěti synů.

Nikol Klapková (*1990) je fotografka na volné noze a člen projektu Slušná firma. Zaměřuje se na dokumentování životních etap lidí. Blízká témata jejímu srdci i hledáčku objektivu jsou poctivé a smysluplné produkty či služby, minimalismus, uvědomělá spotřeba či ohleduplnost k přírodě. S manželem bydlí v Praze a fotí v ČR i v zahraničí.

Kde knihu koupit

Online v ČR a SR

15,50 €

Počet stran: 208
Vazba: vázaná
Rozměr: 20 x |27 cm
Hmotnost: g
ISBN: 978-80-907197-9-8
Rok vydání: 2018

Vaše názory