Kde to jsem?

290 Kč 13 €

Kde to jsem?

Poučení z lockdownu pro pozemšťany

Po otřesných zkušenostech s pandemií covid-19 a s lockdownem hledají státy i jednotlivci způsoby, jak se z krize dostat, a mnozí doufají, že se co nejdříve vrátí ke „světu, jaký byl před pandemií“. Existuje však i jiný způsob, jak si z této těžké zkoušky vzít ponaučení: jako obyvatelé Země možná nakonec nebudeme schopni opustit lockdown tak snadno, protože globální zdravotní krize je zakotvena v jiné větší a závažnější krizi - krizi způsobené Novým klimatickým režimem. Naučit se žít v lockdownu může být příležitostí, kterou je třeba využít: generální zkouškou na klimatickou mutaci, příležitostí konečně pochopit, kde my - obyvatelé Země, pozemšťané - žijeme, co je to za místo „Země“ a jak se budeme moci v tomto světě v příštích letech orientovat a existovat. Možná budeme konečně schopni prozkoumat zemi, v níž žijeme, společně se všemi ostatními živými bytostmi, začít chápat skutečnou povahu klimatické mutace, kterou prožíváme, a objevit, jaký druh svobody je možný - svobody jinak situované a jinak chápané.

Bruno Latour v tomto pokračování svého bestselleru Zpátky na zem poskytuje kompas pro tuto nezbytnou změnu orientace našich životů a nastiňuje metafyziku omezení a rozvolnění, s níž se všichni budeme muset vyrovnat v důsledku podivné doby, v níž žijeme.

Koupit knihu

Online v ČR a SR

290 Kč

Prolistujte si

Autor

Bruno Latour

Bruno Latour, celým jménem Bruno Paul Louis Latour (22.6.1947 – 9.10.2022) byl francouzský sociolog a filozof, podle mnohých "nezařaditelný intelektuál" nebo zde. Více viz jeho stránky a wikipedie.  

Kde knihu koupit

Online v ČR a SR

290 Kč

Počet stran: 124 stran
Vazba: brožovaná
Rozměr: 11 × 18 cm
Hmotnost: 115 g
ISBN: 978-80-908807-0-2
Rok vydání: 2022

Vaše názory