Umění odejít

11,82 € 280,00 Kč

Umění odejít

Příručka pro příliš hodné lidi

Dotisk dlouho vyprodané útlé knížky o tom, že být hodný není vždy ctnost. Pokud se to s hodností přežene, může nás stát zdraví a často i život. Přesně o tom je tato autobiografická kniha. Člověk si v ní připomene, že se rodíme celí a divocí, ale podobně jako s divokými zvířaty nás jako děti domestikují. Tradiční rodiče a následně pak škola nás oceňují za poslušnost, tj. když děláme, co po nás chtějí oni a trestají v situacích, kdy děláme, co chceme my. Naše ANO znamená, že jsme hodní (jejich přijetí), naše NE je pak označování jako zlo-bení a trestáno odepřením přijetí. Strach z nepřijetí je přitom jedním z našich nejhlubších strachů, a tak z většiny z nás nakonec vyrostou hodní lidé, kteří se výměnou za přijetí okolím raději odpojí od vlastních emocí. Emoce jsou ale naše vnitřní kontrolky, které nám hlásí, kde jsou naše hranice, kdy už je něčeho moc. Pokud kontrolky neslyšíme a vlastní hranice nerespektujeme, onemocníme. A pokud nás ani nemoc nezastaví, zemřeme. Knihy Gabora Matého (především Když tělo řekne NE) jsou toho plné. 

Koupit knihu

Online v ČR a SR

11,82 €

Proč si přečíst

  1. Kniha vám ukáže „slepá místa“ toho, být hodný. Odhalí, proč pro vás tento přístup k životu nemusí být zdravý. Přestože si myslíte, že jde o vaši největší ctnost.  
  2. Vysvětlí nástrahy kvalit, jakými jsou empatie nebo trpělivost i kam vede chronické uhýbání druhým.
  3. Pochopíte, jak je možné, že příliš hodné chování nepomáhá vám ani ostatním a vede spíše k dlouhodobým nepříjemnostem. 
  4. Text vychází z osobní zkušenosti a několika let zkoumání psychiky pomocí psychoterapie i práce s podvědomím.
  5. Kniha je praktickou příručkou obsahující příklady z běžného života i konkrétní rady, jak zvládat konflikty, nepříjemné situace nebo agresivní šéfovou.

V knize se dozvíte

  1. Zjistíte, proč je vám nepříjemné někoho odmítnout, s někým nesouhlasit a proč se snažíte vyhýbat konfliktům.
  2. Naučíte se rozeznat ve svém životě situace, které vám neprospívají a zjistíte, proč a jak jste se do nich dostali. A také proč nemůžete ven.
  3. Naučíte se s vzorcem "příliš hodného člověka" v sobě pracovat tak, aby vám neubližoval, ale pomáhal.
  4. Začnete si rozumět i se svými negativními vlastnostmi jakými je zlost, nelibost i bezmoc a podíváte se, kde jsou vaše pravé hranice.
  5. Osvojíte si Umění odejít – nebudete dále zůstávat ve vztazích a situacích, které pro vás nejsou prospěšné. 

Obsah

Prolistujte si

Autor

Regina Štěpánská

Regina Štěpánská

Regina Štěpánská prodělala ve svých 26 letech celkový kolaps organismu, který ji svými zdravotními následky na několik let vyřadil z běžného života. Z hektického života marketingového experta strávila půl roku na lůžku s naprostým vyčerpáním odkázaná na pomoc rodiny. Výsledkem byla silná srdeční arytmie i zasažená autonomní nervová soustava.

Rekonvalescence trvala 4 roky a byla podpořená psychoterapií a mnoha tradičními i alternativními léčbami. Zejména práce s psychikou postupně pomohla odhalit myšlenkový vzorec, který byl podle autorky příčinou celého problému.

Je jím celý soubor přesvědčení vzniklých výchovou, prostředím i vrozenými tendencemi. Regina jej nazývá syndromem „příliš hodného člověka“ a podrobně jej popisuje ve své knize, která čtenářům ukazuje nástrahy kvalit, které jsou ve vztazích i na pracovišti zpravidla ceněné – empatie, trpělivost i přizpůsobivost.   

Celková změna přístupu k vlastní psychice, tělu, životu i lidem v okolí dovedla Reginu ke změně režimu, kariéry, partnera, a nakonec i zjištění, že kolaps jí ve finále život spíše uzdravil. 

Kde knihu koupit

Online v ČR a SR

11,82 €

Počet stran: 162 
Vazba: V2
Rozměr:
  130×200 mm
Hmotnost: 213 g
ISBN: 978-80-7666-019-9
Rok 1. CZ vydání: 2021

Vaše názory