Krásnější svět je možný, naše srdce to ví

17,70 € 455,00 Kč

Krásnější svět je možný, naše srdce to ví

Záblesk naděje ve světě bez naděje

Co můžeme v době sociální a ekologické krize jako jednotlivci dělat, abychom učinili svět lepším místem? Tato inspirující a myšlenkově podnětná kniha slouží jako posilující protilátka vůči cynismu, frustraci a ochromení, které mnozí z nás pociťují, a nahrazuje je zásadním připomenutím toho, co je pravdivé: my všichni jsme spojeni a naše osobní rozhodnutí v sobě mají netušenou transformační sílu. Tím, že plně přijímáme a uplatňujeme tento princip vzájemné propojenosti, stáváme se účinnějšími hybateli změny a máme silnější pozitivní vliv na svět.
Charles Eisenstein v této knize líčí skutečné životní příběhy lidí, které ukazují, jak jednotlivé malé činy odvahy, laskavosti a sebedůvěry mohou změnit vůdčí příběh naší kultury – příběh oddělenosti – který, jak autor vysvětluje, vyvolal současnou planetární krizi. Přivádí nás k uvědomění hluboké moudrosti, kterou všichni přirozeně známe: dokud sami sebe nedáme do pořádku, každý čin, který podnikneme – bez ohledu na to, jak dobré jsou naše úmysly – bude nakonec pomýlený a v rozporu se srdcem. Především nás ale Charles Eisenstein vybízí, abychom si osvojili radikálně odlišné chápání příčiny a následku, což se jeví jako jasná výzva k opuštění našeho starého světonázoru, abychom konečně mohli vytvořit krásnější svět, o kterém naše srdce vědí, že je možný.
Od Ch. Eisensteina si určitě přečtěte i jeho druhou knihu Klima - nový příběh. Pokud vás jeho knihy zaujmou, podívejte si i na knihy Kateřiny Varhaník Wildové. K tématu změny systému doporučujeme balíček Jiný systém

Koupit knihu

Online v ČR a SR

17,70 €

Proč si přečíst

 1. ... nabízí hluboké vhledy do globálních souvislostí současného dění na planetě.
 2. ... nabízí nahlédnutí do toho, jak by mohl vypadat krásnější svět a jaký by mohl být nový příběh lidstva.
 3. ... na skutečných životních příbězích lidí zkoumá neprošlapanou cestu od starého příběhu oddělenosti k novému příběhu spolubytí.
 4. ... je protilékem na frustraci, cynismus a beznaděj.
 5. ... přináší inspiraci, povzbuzení a naději, že navzdory všemu, co se děje, je krásnější svět možný a každý z nás k němu může přispět.

V knize se dozvíte

 • ..., že společným jmenovatelem všech dnešních krizí je "oddělenost" a proto je tak důležité rozpoznat naši vzájemnou propojenost se všemi a vším.
 • ..., co můžeme jako jednotlivci dělat, abychom učinili svět lepším místem.
 • ..., jak důležité jsou pro léčení světa i ty nejmenší a často neviditelné činy lidskosti, laskavosti, štědrosti a odvahy.
 • ..., že naléhavost je jedním ze syndromů této doby a že jsou chvíle, kdy je lepší nedělat nic. Teprve z tohoto místa klidu a zastavení můžeme zahlédnout nový svět a získat jasnost k dalším krokům.
 • ..., že cesta k osvícení dnes už není jen záležitostí jednotlivců, ale je záležitostí kolektivní.

Prolistujte si

Autor

Charles Eisenstein

Charles Eisenstein

CHARLES EISENSTEIN je velký propagátor ekonomiky daru, který se zabývá tématy civilizace, vědomí, peněz a kulturní evoluce. Jeho krátké filmy a eseje, které se masově šíří po internetu, ho etablovaly jako sociálního filosofa a intelektuála alternativní kultury, který se vymyká jakýmkoli žánrům. Eisenstein promoval v roce 1989 na Yaleově univerzitě v oboru matematiky a filosofie a následujících deset let strávil jako překladatel z čínštiny do angličtiny. Je také autorem knih Sacred Economics a Ascent of Humanity a v současné době žije v městečku Camp Hill v Pensylvánii. Více o něm viz jeho stránky nebo na Wikipedii.

Kde knihu koupit

Online v ČR a SR

17,70 €

Název v originále: The More Beautiful World Our Hearts Know Is Possible
Počet stran: 355 stran
Vazba: brožovaná
Rozměr: 21 x 14,5 x 2 cm
Hmotnost: 494 g
ISBN: 978-80-7500-348-5
Rok vydání: 2018

  Odkazy

  • Autorovy články v The Guardian zde

  Vaše názory