Temná stránka hledačů světla

9,40 € 239,00 Kč

Temná stránka hledačů světla

Jak otočit to, co nám vadí na druhých v poznání sebe sama

Přelomová kniha pro kohokoli, kdo vykročil na cestu k sobě. Patří mezi dvanáct knih, které zásadně ovlvnily můj život (Tomáš Hajzler). Přelomová je v tom, že velmi srozumitelně vysvětluje, proč některé lidi nektriticky obdivujeme, zatímco jiní nám pijí krev. Debbie Fordové se v knize podařilo velmi lidským jazykem, na praktických příkladech vysvětlit podstatu Jungových stínů a tzv. mechanismu projekce. V kostce jde o to, že výchova v každém z nás potlačila nespočet vlastností. Tyto vlastnosti jsou však stále naší součástí, my však o nich nevíme. O co méně o nich víme, o to více nám o sobě dávají vědět zmiňovanou projekcí - tj. nejčastěji obdivem nebo zlostí na chování, které vidíme u druhých. Díky knize se tak můžeme naučit nahlížet na ostatní lidi jako na zrcadlo, které nám může tyto naše skryté vlastnosti začít objevovat, tak abychom je opět mohli přijmout - "zacelit se" a stát se více tím, kým jsme a méně tím, kým nás chtělo mít naše okolí, když jsme byli malí. Jung k tomu trefně dodával: “Raději bych byl celý, než hodný.”
Kniha v češtině už vyšla před lety, ale dlouho byla rozebraná. Radujeme se, že je zpět, a že jí můžeme pomoci k lidem. Je to jedna z těch knih, které mění životy. A to doslova. Dohromady s knihami Athonyho de Mella (Cesta k lásce a Bdělost) získáte silné průvodce na cestu k vlastnímu životu.

Koupit knihu

Online v ČR a SR

9,40 €

Proč si přečíst

  1. Protože není mnoho knih, které by tak srozumitelně a taky prakticky dokázaly vysvětlit podstatu “zacelení se”
  2. Protože kniha je návodem, jak pochopit mnohem lépe sebe sama a zalátat některá traumata, která nám život nadělil
  3. Je to i výborný návod, je se učit předcházet konfliktům, jak je řešit a jak o nich komunikovat
  4. Protože kniha je mnohonásobně levnější než to, co za své nepřijaté stíny platíme :-).

V knize se dozvíte

  • Že platí to, co jsme říkali v dětství: “Kdo to říká, ten to je, tomu se to rýmuje.” nebo také “Kdo první křičí, tomu z díry fičí.”
  • Jak obdiv a zlost vůči druhým otočit na sebe a využít ho jako informaci o sobě.
  • Najdete tu nespočet praktických cvičení, meditací, která pomohou čtený text procvičit a dostat pod kůži.
  • Hromadu dalších mouder a souvislostí.

Prolistujte si

Autor

Debbie Fordová

Debbie Fordová

Mezinárodně uznávaná americká terapeutka Debbie Fordová, která v minulosti úspěšně zvítězila nad vlastní dlouholetou závislostí na drogách i když nakonec podlehla v 57 letech rakovině. Její život měl však obrovský význam, neboť zpopularizovala teorii stínů a mechanismus projekce C.G.Junga a zpřístupnila tento psychologický přístup masám. Více viz Wikipedia nebo stránky jejího institutu.

Kde knihu koupit

Online v ČR a SR

9,40 €

Název v originále: The Dark Side of the Light Chasers
Počet stran: 160 stran
Vazba: vázaná
Rozměr: 15 × 21,5 cm
Hmotnost: g
ISBN: 978-80-87530-61-0
Rok vydání: 2015 (2. vydání)

Odkazy

Vaše názory