Dějiny světa

16,45 € 395,00 Kč

Dějiny světa

Průvodce kapitalismem, přírodou a budoucností naší planety

Příroda, peníze, práce, péče, potraviny, energie a životy: na těchto sedmi věcích stojí svět, ve kterém žijeme, a také jeho budoucnost. Moderní obchod z nich udělal pouhé laciné artikly, a tím proměnil, ovládl a zdevastoval Zemi. V Historii světa v sedmi laciných věcech rozvíjejí autoři Raj Patel a Jason W. Moore nový přístup k pochopení současných planetárních krizí. Spojují dohromady nejnovějšího výzkumu v ekologii s historií kolonialismu, dějinami bojů původních obyvatel, vzpour otroků a dalších povstání a bouří a ukazují, že v minulosti vedly krize vždy k vynálezům nových strategií, jak svět ještě více zlacnit a usnadnit přežití kapitalismu. V čase, kdy se v krizi ocitá všech sedm laciných věcí, je urgentně třeba nového a systémového myšlení. Tato kniha přináší radikálně nový způsob pochopení - a znovuzískání - naší planety v turbulentním 21. století. 
K další důležitým knihám s tématem systémové myšlení patří ty obsažené v balíčcích Nová ekonomika - Vše, co potřebujete vědět o novém ekonomickém systémuNerůst jako alter-nativa růstového kapitalismu a Dekonstrukce konzumu a dále Slepé skvrnyKdo vaří ekonomům, Imperiální způsob života Budoucnost organizací. 

Koupit knihu

Online v ČR a SR

16,45 €

Prolistujte si

Videa

Další videa

Autor

Raj Patel & Jason W.Moore

Raj Patel & Jason W.Moore

Raj Patel (1972) je oceňovaný spisovatel, aktivista a akademik. Mluví se o něm jako o "the rock star of social justice writing" - rockové hvězdě mezi spisovateli na téma sociální spravedlnosti. Více viz: jeho stránky, Wikipedia.
Jason W. Moore - environmentální historik a geograf na univerzitě v Bingamtonu, kde vyučuje sociologii. Publikoval celou řadu knih a esejů o environmentální historii, kapitalismu a sociální teorii, v nichž rozebírá a prosazuje termín kapitalocén. Je koordinátorem výzkumného projektu World-Ecology Research Network. Více viz jeho stránky

Kde knihu koupit

Online v ČR a SR

16,45 €

Originál: A History of the World in Seven Cheap Things: A Guide to Capitalism, Nature, and the Future of the Planet
Počet stran: 360 stran
Vazba: brožovaná
Rozměr: 11 × 18 cm
Hmotnost: 309 g
ISBN: 9788090756274
Rok vydání: 2020

Vaše názory