Podnikání budoucnosti

1 433 Kč 58 €

Podnikání budoucnosti

Cenově zvýhodněný baliček čtyř knih s tématem budoucnosti podnikání

V tomto balíčku se vám do rukou dostávají čtyři knihy, které vám mohou pomoci pochopit, jak funguje dnešní byznys, jak jsme se dostali tam, kde dnes jsme a hlavně, jak přebudovat firmu tak, aby tu byla ještě i za deset, dvacet let.
Firma patří k tomu hlavnímu, co dnes ovlivňuje naše životy. Je základním stavebním kamenem ekonomického systému, kterému podléhá chod politiky,  společnosti jako celku a nás jednotlivců. Ve firmách pracujeme, nakupujeme, potřebám firem se přizpůsobuje legislativa nebo to, jak funguje školní systém. Firmy pomocí marketingu a velkých dat manipulují naše emoce a přes ně mění to, jak žijeme. Těch 100 největších dnes může za 71% emisí CO2. 90% škod na přírodě, lidském zdraví vzniká ve firmách tím, jak navrhují své produkty a služby. Firma - jejíž úlohou je maximalizace zisku pro vlastníky bez ohledu na důsledky, ničí stále citelněji přírodu, lidské zdraví, snižuje kvalitu života, vyvolává pocity nespravedlnosti, rozdmíchává extremismus, ničí demokracii a tím ohrožuje naše přežití. Změnit firmu je otázkou našeho přežití. Stejně tak z pohledu podnikatle: Změnit firmu tak, aby byla obecně prospěšná a přebírala zodpovědnost za důsledky svého podnikání, je nutnou podmínkou přežití byznysu. 
V knize Dobrý život ve stínu konzumní společnosti se seznámíte s historií a anatomií moderní firmy, se základními byznys modely i dnes existujícími alter-nativami. V Budoucnosti organizací získáte ojedinělou historickou perspektivu, pochopíte evoluci firmy a získáte manuál na to, jak vybudovat tzv. tyrkysovou, tj. celostní, na vyšším smyslu postavenou, samořídící organizaci. V knize Naše budoucnost je lokální pochopíte klíčový kontext. A nakonec v Zodpovědné firmě nahlédnete do Patagonie, podle Fortune "nejvíce cool velké firmy" na světě a pochopíte, co je to skutečná svoboda v práci a zodpovědnost podnikání.   
Pokud vás zajímá i kontext ekonomického systému, který mantinely fungování firem nastavuje, podívejte se na tématicky balíček s názvem Nová ekonomika - Vše, co potřebujete vědět o novém ekonomickém systémuVedle Posvátné ekonomie, která vám dá filozofický rámec, ale i vysvětlí podstatu fungování našeho finančního systému a výhledy do budoucna je tu kniha Budoucnost je nerůst s podtitulkem "průvodce na cestu do světa po kapitalismu". Zde najdete skvělou analýzu dnešní situace a též výhled do řešení. Jako třetí tu najdete Ekonomii koblihy - i zde je skvělá analýza, z dalších oči-otevírajících úhlů. Význam této knihy je ale především v tom, že přináší kuchařku, podle které nový ekonomický systém postavit. A nakonec tu je útlá brožurku s názvem Naše budoucnost je lokální, která přináší aspekt lokalizace.

Koupit knihu

Online v ČR a SR

1 433 Kč

Kde knihu koupit

Online v ČR a SR

1 433 Kč

Vaše názory