No future

298 Kč 12 €
prodej ukončen

No future

Vezeme děti na parním stroji do virtuální reality?

"Must read" kniha pro kohokoli, koho zajímá, jak vzděláváme naše děti a jak funguje české školství.  
O knize: Připravujeme děti na svět, který nenávratně zmizel. Vezeme děti na parním stroji do virtuální reality a tvrdíme jim, že je to pro ně prospěšné. Tato kniha tvrdí opak a snaží se ukázat, jaké dopravní prostředky vedou společnost místo do minulosti do budoucnosti. 
Existuje jedna zábavná společenská hra. Do kruhu se rozestaví židle a okolo nich stojí lidé. Židlí je přesně o jednu méně než lidí. Na povel si mají lidé sednout – kdo to nestihne, ze hry vypadává. Nemá si kam sednout. Do značné míry jde o alegorii života. Lidská společnost hraje tuto hru i v reálném světě. Úspěšní v ní nacházejí svá místa, neúspěšní se pohybují ve stínu periferie. Snahou výchovy a vzdělávání by v tomto světě mělo být nacházet co nejvíce míst pro každého, protože příliš mnoho lidí na periferii mění hru ve svízelnou situaci nebo dokonce horor. Co když se ale lidstvo dostalo do situace, kdy původní pravidla hry přestala platit, protože židle nejsou po ruce, nýbrž se ukrývají někde v nepřehledném prostoru mimo okamžitý dosah, a dokonce se stále pohybují? K jejich hledání pak potřebujete dovednosti, které si musíte osvojit. Místo toho si ale osvojujete dovednosti, které vás vedou úplně jiným směrem. V takové situaci se nyní ocitáme a děláme jen málo, abychom to změnili. K tématu vzdělávání a budoucnosti učení se podívejte určitě i na Držte si své dětiRespektovat a být respektován a Proč děti neprospívají.

Koupit knihu

Online v ČR a SR

298 Kč

prodej ukončen

Autor

Bob Kartous

Bob Kartous

Jedna z výrazných osobností reformy českého školství. Absolvoval Pedagogickou fakultu, Fakultu sportovních studií MU v Brně a postgraduální studium na Fakultě sociálních studií UK v Praze. Od roku 2005 do roku 2014 pracoval ve společnosti Scio, kde se podílel na aktivitách v oblasti vnějších vztahů, společenské odpovědnosti a vydávání periodik. Od roku 2012 přednáší na Vysoké škole ekonomiky a managementu v Praze. Na téma vzdělávání publikuje v českých médiích (Hospodářské noviny, Lidové noviny, MF Dnes, Literární noviny, Britské listy, Rodina a škola).

Kde knihu koupit

Online v ČR a SR

298 Kč

prodej ukončen

Autor: Bob Kartous
Počet stran: 248 stran
Vazba: vázaná
Rozměr: 15,4 × 22,5 cm
Hmotnost: 
ISBN: 978-80-88268-30-7
Rok 1. vydání: 2019

Vaše názory