Nesnesitelná lehkost nakupování

250 Kč 10 €
prodej ukončen

Nesnesitelná lehkost nakupování

Oči otevírající publikace osvětlující zákulisí nakupování v super-, hyper- a mega-marketech. Povinná četba pro každého vědomého občana.

Většinu z nás ani nenapadne, že by na nakupování v hyper- a super-marketech mohlo být něco špatně. I po více než 30ti letech soužití s nimi je většina považuje za ideál. Zajímá nás především nízká cena, šíře nabídky a dostupnost. Listujeme letáky, přitahují nás akce a slevy.
Co ale tento styl nakupování znamená pro přírodu, mezilidské vztahy nebo dokonce pro ekonomiku, zdraví a svobodu každého z nás, zpravidla nedomyslíme. Tato útlá publikace vám v této oblasti může doslova otevřít oči a nenávratně změnit to, jak na fenomén nákupních řetězců nahlížíte. Zde si, v několika bodech, přečtěte v čem všem jsou nám super a hyper markety pastí: Čtrnáct (utajovaných) faktů o supermarketech, které by mělo znát každé dítě. Pokud chcete kontext, podívejte se na balíček knih Jiný systém

Koupit knihu

Online v ČR a SR

250 Kč

prodej ukončen

Proč si přečíst

  1. Protože máloco nás drží tak moc v šachu jako právě super/hyper-markety - pochopit jejich fungování je začátek změny k zdravějšímu, šťastnějšímu a bohatšímu životu
  2. Většina populace vydělává u korporací (případně u našich oligarchů) a u stejných korporací (případně u oligarchů) tyto peníze následně utrácí. Zbývá někomu ještě síla a prostředky na život?
  3. Po roce 1939 jsme přišli o židovské obchodníky, po roce 1945 o německé a po roce 1948 o zbylé české. Následovala epocha socialistických unifikovaných Rajek a sámošek. Po roce 1989 pak přišly nadnárodní markety. Nyní přichází čas na to, abychom si život vzali od korporací (a oligarchů) zase zpátky a podpořili návrat drobných obchodníků a tím i života do našich měst a obcí.

V knize se dozvíte

  • Co znamená supermarket pro zdraví a štěstí lidí tam, kde stojí
  • Jak moc dokáže supermarket zničit přírodu
  • Jak moc dokáže supermarket zničit lidi (zaměstnance, zákazníky, dodavatele a sousedy)
  • Jak se supermarketům postavit
  • Nespočet dalších dechberoucích souvislostí

Prolistujte si

Autor

Filip Fuchs

Filip Fuchs

Od počátku 90. let pracoval jako dobrovolník v Hnutí DUHA, na podzim 1997 spoluzakládal občanské sdružení NESEHNUTÍ - Nezávislé sociálně ekologické hnutí. O tři roky později se začal aktivně podílet na kampani NESEHNUTÍ nazvané "Zaostřeno na hypermarkety", jejímž cílem je seznamovat veřejnost s negativními dopady obřích nákupních center a bránit jejich další expanzi. Do roku 2004 byl v NESEHNUTÍ zaměstnán na plný úvazek, v současnosti pracuje jako vedoucí sociálně právní poradny romského střediska Drom a se sdružením nadále spolupracuje jako dobrovolník.
Kromě toho je Filip Fuchs dlouholetým aktivním "účastníkem" undergroundové hard core punkové subkultury. Vydává nejdéle vycházející hard core punkový fanzin/časopis v Čechách "Hluboká Orba", napsal již několikrát dotiskávanou knhu o československém předlistopadovém punku "Kytary a řev, aneb co bylo za zdí" a se svou hudební skupinou SEE YOU IN HELL, fungující zcela na undergroundových DIY [Do It Yourself - Udělej to sám] principech vydal několik nahrávek a zavítal na turné do Japonska, Brazílie a četných evropských zemí.

Kde knihu koupit

Online v ČR a SR

250 Kč

prodej ukončen

Počet stran: 160 stran
Vazba: brožovaná
Rozměr: 133 x 200 mm
Hmotnost: g
ISBN: 978-80-87217-07-8
Rok vydání: 2010

Odkazy

Vaše názory