Manifest disfrutalismu

150 Kč 6 €
prodej ukončen
E-book 120 Kč 5 €

Manifest disfrutalismu

Útlá brožurka o tom, jak žít naplno s minimem peněz

KNIHA JE K DISPOZICI POUZE V E-VERZI nebo ji poptávejte v bazaru, případně sáhněte po knize Kapitoly z dospělé ekonomie, která je podobně povedená. "Disfrutar" ze španělštiny "vychutnávat si život". Manifest disfrutalismu je nesmírně čtivý a zábavný manifest člověka, který se rozhodl žít mimo svět vydělávání a množení peněz a přesto si život naplno užít. Najdete tu cenné zkušenosti o tom, jak si vybudovat šťastnou a zdravou existenci s minimálními finančními náklady a navíc se u toho ještě pořádně pobavit. Jestli máte tento druh čtení rádi, doporučujeme k nahlédnutí i knihu Tomáše Hajzlera Třináct tisíc dní. Tématu, o kterém pojednává Manifest disfrutalismu se dotýká i kniha Rozšířená rodina - i na tu se podívejte.

Koupit knihu

Online v ČR a SR

150 Kč

prodej ukončen

E-book

120 Kč


Proč si přečíst

 1. Knížka diskutuje základní otázky, které si klade každý z nás. Třeba se ptá, co je smrt a co je život, a jestli si to vůbec stíháme uvědomovat.
 2. Jestli nenacházíte smysl života v plném nákupním košíku, vězte, že v životě můžete nalézt spoustu dalších věcí, které smysl dávají.
 3. Konzumní život nenaplňuje. To neznamená, že peníze jsou v základu špatným vynálezem. Problémem je, když se namísto prostředkem stávají cílem.
 4. Je vůbec možné pracovat, nepodporovat sociální nespravedlnost a nepoškozovat životní prostředí?
 5. Pokud vám schází inspirace, jak žít život po svém, jak přestat "vydělávat na život" a místo toho začít život prostě žít, Manifest disfrutalismu je kniha pro vás.

V knize se dozvíte

 • Že práce není jen zaměstnání.
 • Jak barterovat se sousedy.
 • Jak se dobře jíst, aniž by zbytečně trpěla peněženka.
 • Jak žít v komunitě a cestovat bez cestovních kanceláří.
 • Jak rozhodovat nad tím, komu půjdou naše peníze.
 • Že za peníze nedají koupit věci, které jsou v životě nejdůležitější.
 • Že vyhodit televizi je snazší, než jste si mysleli.

Prolistujte si

Autor

Kateřina Varhaník Wildová

Kateřina Varhaník Wildová

Kateřina Varhaník Wildová (1975) vystudovala obor antropologie na Fakultě humanitních studií na Univerzitě Karlově, kde současně studuje v doktorském programu. Pochází z Prahy, ale městský život nesplňoval její představy o dobrém životě, od roku 2006 proto žije na venkově. S dětmi odešla žít do hor ve španělské Andalusii, kde se věnovala antropologickému výzkumu lifestylových migrantů, jejich každodennosti, ekonomického života a hodnotové orientace. Tato zkušenost byla podnětem k napsání knihy Manifest disfrutalismu a zároveň podnítila další tázání po povaze peněz a lidského ekonomického chování, probudila zájem o výzkum schopností. Avšak spíše než čistě teoretické úvahy ji přitahuje sociální experiment – experimentuje s alternativní měnou, barterem, komunitní soběstačností či materiálním minimalismem. Aktuálně žije a tvoří v maringotce na Vysočině.

Kde knihu koupit

Online v ČR a SR

150 Kč

prodej ukončen

E-book

120 Kč


Praktické info

Počet stran: 77 stran
Vazba: brožovaná
Rozměr: 145 × 210 mm
Hmotnost: 90 g
ISBN: nemá :-)
Rok 2. vydání: 2015

Odkazy

Vaše názory