Když tělo řekne NE

389 Kč 15 €
E-book 330 Kč 14 €

Když tělo řekne NE

Jak stres souvisí s nemocemi

Podle mnoha odborníků je toto jedna z oněch vzácných knih, které zachraňují životy. Autor v ní, zcela ojedinělým způsobem, boří mnoho mýtů dnešní moderní medicíny, především osvětluje skutečné příčiny většiny dnešních civilizačních chorob. Na příkladech skutečných lidí podložených vědeckými studiemi ukazuje, jak potlačené emoce jako například zlost a s tím související stres ovlivňují to, jak žijeme, jak se chováme k sobě i druhým a především to, jak jsme zdraví. V knize narazíte na příběhy cyklisty Lance Armstronga (rakovina), prezidenta Ronalda Reagana (Alzheimer), basebalisty Lou Gerhiga (ALS), herečky Gildy Radnerové (rakovina) a mnoha dalších. Dozvíte se, jak (ne)schopnost nastavit si v životě hranice a s tím potlačené emoce buď zabíjí nebo naopak znamenají pevné zdraví a dobrý život. Kniha též ukazuje, jak se vymanit ze závislosti na lékařích a farmaceutickém průmyslu a jak převzít zodpovědnost za své zdraví. 
Tuto knihu si můžete pořídit v cenově zvýhodněném balíčku s názvem Gábor Maté s ostatními knihami od tohoto autora: Držte si své děti o fenoménu mezilidských vazeb se zaměřením na vztah dětí a rodičů, V říši hladových duchů, což je kniha věnující se tématu skutečných příčin a léčení závislostí a Roztěkaná mysl, která se věnuje tématu poruch pozornosti. Kniha existuje i jako ebook. Připravujeme novinku Mýtus normálnosti.
K tématice mezlidských vztahů doporučujeme Sedm principů spokojeného manželství. Tématu celistvosti života se věnují například Dobrý život ve stínu konzumní společnostiTřináct tisíc dní, případně knihy Anthony de Mella: Cesta k lásce a Bdělost

Koupit knihu

Online v ČR a SR

389 Kč

E-book

330 Kč


Osobně

 

Obsah

Prolistujte si

Autor

Gábor Maté

Gábor Maté

Kanadský lékař maďarského původu, který zasvětil většinu profesního života lečbě a výzkumu závislostí a práci s umírajícími. Ve svých knihách a projevech propojil závislosti, ADHD a řadu civilizačních chorob s traumaty v období ranného dětství. Jeho závěry byly zpočátku kacířské, ale postupně - tak, jak pomáhají zachraňovat tisíce a tisíce životů, se dostávají i do středního lékařského proudu. Více o něm na Wikipedii nebo na jeho stránkách Drgabormate.com.

Kde knihu koupit

Online v ČR a SR

389 Kč

E-book

330 Kč


Osobně

 • PRAHA: Impact Hub

  PRAHA: Impact Hub

  Nejvěhlasnější coworkingový prostor v Praze. Místo setkávání a inspirace, které mění (nejenom) pražský podnikatelský svět. Co by kamenem dohodil od stanice metra Anděl.

  Otevírací doba
  Pondělí – Pátek: 8:30 - 18:30

  Kontakt:
  Adresa: Drtinova 10, Praha 5 (mapy)
  E-mail: praha@impacthub.net
  Tel: (+420) 734 746 923
  Facebook: zde

 • PRAHA: Café Kafíčko

  PRAHA: Café Kafíčko

  První kavárna, která našla odvahu fungovat v Praze bez kouření (a odvahu mají i v jiných oblastech - zde). Podle turistických průvodců, kavárna s jedním z nejlepších kafí na levém břehu Vltavy.

  Otevírací doba:
  Denně 10:00 - 22.00

  Kontakt:
  Maltézské náměstí 15, Praha 1, Malá Strana (mapy)
  tel: 724 151 795
  e-mail: cafe.kaficko@centrum.cz
  facebook: zde

Praktické info

Překlad: Viktor Jurek
Název v originále: When the Body says NO: Exploring the stress-disease connection
Počet stran: 304 stran
Vazba: lepená,
Rozměr: 23,5 x 17 cm
Hmotnost: 509 g

ISBN: 
978-80-87917-47-3 (1. vydání)
Rok 1. vydání: 2019

ISBN: 978-80-87917-76-3 (2. vydání)
Rok 2. vydání: 2021

ISBN: 978-80-87917-90-9 (3. vydání)
Rok 3. vydání: 2022

Odkazy:

Stránky Gábora Matého
Film Moudrost traumatu
Rozhovor pro Český rozhlas: Závislosti jsou pokusy vymanit se z bolesti, říká lékař a spisovatel Gabor Maté
Video s CZ titulky: Jak nepokazit vlastní děti
Video s CZ titulky: Ochrana dětí před přístroji
Video s CZ titulky: Jak trauma z dětství vede k závislosti
Rozhovor v Respektu 
Rozhovor v Psychologii
Dozvuky návštěvy GM v Praze

Vaše názory